Ustawienia na wamacniaczu i radiu

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Ustawienia na wamacniaczu i radiu

Post autor: zmick » pn sie 20, 2007 19:53

Mam być może głupie pytanie, ale nurtuje mnie od kilku dni więc strzelam. Mam radyjko ze sterowaniem subwoofera i z poziomu radia można poustawiać wszystkie parametry przodu, tyłu, odcięcie itp. Mam także wzmacniacz 4 kanałowy z filtrami, regulacjami i wszystkim co do życia potrzebne (HPB-604). Moje pytanie dotyczy ustawień. Gdzie lepiej je zrobić. Czy lepiej ustawić wzmacniacz na zero i poustawiać wszystko na radiu, czy lepiej ustawić radio na 0 i poustawiać wszystko na wzmaku? A może trochę tu a trochę tam?

Sorki za takie być może głupawe pytanie, ale nie wiem jak jest najlepiej. Może przy niewłaściwym potraktowaniu sprawy pojawią się jakieś zniekształcenia?



wujamarek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sie 09, 2007 19:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: wujamarek » pn sie 20, 2007 20:52

Ja ustawiłbym na radiu wtedy można ustawiac sobie wszystko z poziomu radia podczas jazdy zależnie od muzyki.
Ustawienie filtrów na radiu i na wzmacniaczu jest niedopuszczalne, bedzie porażka.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn sie 20, 2007 21:05

Witam.
Najlepiej poustawiaj wszystko na ucho, w końcu to ty bedziesz słuchał. Wykorzystaj najpierw filtry wbudowane w radio (wzmacniacz na flat), posłuchaj jak gra a później włącz filtry we wzmacniaczu a w radiu ustaw na 0 i też posłuchaj. Zostaw tak, aby tobie odpowiadało.
Możesz użyć też kombinowanej techniki, czyli dla przodu wykorzystać filtry wzmacniacza a dla subwoofera filtry z radia, lub odwrotnie.



Awatar użytkownika
Łuki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1749
Rejestracja: pn gru 12, 2005 14:55
Lokalizacja: Pruszcz Gd.

Post autor: Łuki » pn sie 20, 2007 23:33

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... c&start=15
tam znajdziesz co i jak
a po krótce... ustawiasz radio na 75-85% mocy, wyłączasz wszystkie podbicia, regulacje na 0 itd itd itd i regulujesz wszystko na wzmacniaczu, do momentu aż słyszysz pierwsze zniekształcenia, potem już doregulujesz sobie na radiu tak, jak Ci sie podoba



Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » wt sie 21, 2007 08:25

Łuki pisze:tam znajdziesz co i jak
Przejrzałem mniej więcej i nie bardzo mogę znaleźć o tych ustawieniach. Może jakaś wskazówka w którym artykule konkretnie o tym jest?



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » wt sie 21, 2007 18:32

Łuki pisze:a po krótce... ustawiasz radio na 75-85% mocy, wyłączasz wszystkie podbicia, regulacje na 0 itd itd itd i regulujesz wszystko na wzmacniaczu, do momentu aż słyszysz pierwsze zniekształcenia, potem już doregulujesz sobie na radiu tak, jak Ci sie podoba
wszystko zostało powiedziane.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości