[mk3] Co trzeba rozebrać żeby przeciągnąć kable

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 18, 2006 18:43
Lokalizacja: Z planety Zulu Gula
Kontakt:

[mk3] Co trzeba rozebrać żeby przeciągnąć kable

Post autor: machinogodzilla » pn sie 06, 2007 16:12

Witam!

Szukuję się właśnie do montażu zestawu audio w golfinie i chciałbym wiedzieć co będzie wymagać demontażu? Póki co udało mi się wygrzebać kostki z radia, które były czymś przytrzaśnięte i musiałem odkręcić śruby ze środkowej konsoli, żeby poluzować plastiki i je wydobyć. Zdjąłem też obicia i folie z drzwi.

Tak więc co będzie wymagać demontażu, żeby poprowadzić:
a) prąd z akumulatora do wzmacniacza, który ląduje pod siedzeniem?
b) połączenie wzmacniacz radio?
c) i jak się najprościej dostać do gumy przez którą idą kable do głośników w drzwiach od strony wnętrza auta?

Nie chcę rozbierać całej deski rozdzielczej, bo może są jakieś sztuczki, o których nie wiem. Ale po szarpaninie z kostkami mogę sobie tylko wyobrazić jaką przyjemnością jest prowadzenie kabli.



Awatar użytkownika
Daros_P
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: śr lis 29, 2006 17:12
Lokalizacja: Rabka
Kontakt:

Post autor: Daros_P » pn sie 06, 2007 16:17

Siema tez jestem na tym etapie , tylko że będe umiescxzał wzmaka w bagażniku , więc troche więcej roboty . Może to ci pomoże : http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=114189

spróbuj jescze poszukać na forum na pewno było . Pozdro


[img]http://img501.imageshack.us/img501/5331/vwban2jq9.jpg[/img]

zapraszam do oceny mojego gofika(Aktualizacja str1):
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=94798
Sprzedam oświetlenie do MK III :
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124936

Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 18, 2006 18:43
Lokalizacja: Z planety Zulu Gula
Kontakt:

Post autor: machinogodzilla » pn sie 06, 2007 16:34

Hej! W ulubionych mam już chyba tysiąc linków :D odnośnie tej kwestii, tylko jakoś nie mogę znaleźć nic o etapie przeciągania kabli. Forum też przeszukałem wzdłuż i wszerz.

Mam też ten, który mi podsunąłeś, i co tam czytamy: "Golfa rozebrałem do gołej blachy, wyciągnąłem wszystko od siedzeń i dywanów po elementy wygłuszenia." :shock:

No i tego właśnie chciałbym uniknąć, chyba że się nie da. Co innego jest też zrywanie dywaników i wyciąganie siedzeń, a co innego rozbieranie całej deski...



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn sie 06, 2007 16:51

Witam.
Kable od AKU do wzmacniacza najprościej dać lewą stroną, obok pedału sprzęgła po lewo na wysokości jego mocowania znajdziesz gumową przelotkę, tam przejdziesz kablem i dalej pociągnij go lewym progiem pod siedzenie.
Sygnałowe koniecznie odsuń jak najdalej od zasilania, więc możasz dać środkowym tunelem,
najtrudniej będzie ci przejść kablami przez drzwi. W drzwiach masz złącze wielopinowe, więc jeśli masz doprowadzone fabryczne kable do złącza od strony wnętrza auta to pół biedy, gorzej jak ich nie ma. Wyjścia są dwa:
1 - znajdujesz piny od głośników i dolutowujesz nowe kable (analogicznie w drzwiach)
2 - w przypadku braku pinów najprościej będzie rozwiercić otwory w złączu na taką średnicę, żeby przeszedł przewód (sposób drastyczny, ale skuteczny)
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2007 16:52 przez Slavwek.ie, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 18, 2006 18:43
Lokalizacja: Z planety Zulu Gula
Kontakt:

Post autor: machinogodzilla » pn sie 06, 2007 17:46

Zastanawiałem się jakie złącze? Myślałem że to tylko tunel. A tu rzeczywiście odkręciłem gumę i jest złącze :hmm:

Mam doprowadzone kable od wnętrza i sprawdziłem na jakiś głośnikach, że sygnał idzie. Myślisz że to dobry pomysł, żeby użyć tych kabli co już są pomiędzy złączką w drzwiach a kostką radia i przedłużyć je do wzmacniacza?

A gdybym się jednak zdecydował na wiercenie to jak dostać się do gniazdka od wewnątrz? Zdjąłem pokrywę bezpieczników, ale wygląda na to, że nie tędy droga. Głębiej jest jakaś kratka, jeszcze jej nie próbowałem zdjąć. A może da się to gniazdo jakoś wykręcić?

Od strany pasażera nie wygląda to źle, już teraz widzę gniazko i chyba wystarczy, że odkręcę półkę.
Ostatnio zmieniony pn sie 06, 2007 17:47 przez machinogodzilla, łącznie zmieniany 1 raz.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn sie 06, 2007 18:17

Gniazdo (to w słupku drzwiowym) jest wypinane, jak zdejmiesz gumę (harmonijkę) to gniazdo jest osadzone na 3 zatrzaskach, pokombinuj cienkim wkrętakiem to wyjdzie. Od strony wnętrza auta doprowadzone tam przewody zakończone są kostkami, więc jest możliwość ich odłączenia od gniazda.
Również ta część gniazda w drzwiach jest demontowalna, też jest na zatrzaskach, więc można ją wypiąć i kombinować z kablami.
Sugerowałem dolutowanie kabli od wzmacniacza zaraz przy gnieździe, aby wykorzystać piny, a odcięte kable które idą do kostki ISO przy radiu po prostu zaizolować i zostawić.
Wykorzystanie pinów w gnieździe jest o tyle dobrym rozwiązaniem, że z chwilą demontażu drzwi (np u blacharza - odpukać potrzebę) wszystko jest możliwe do rozłączenia i nic nie trzeba ciąć...
Owszem miejsca na grzebanie nie jest wiele (nie mówiłem że będzie łatwo) ale jest to w pełni wykonalne.
Wiercenie gniazda potraktuj jako ostateczność, trzeba uważać aby nie uszkodzić idących tam kabli. W zależności od wyposażenia auta może być ich tam dużo (prąd w szybach, lusterkach..) i znalezienie dogodnego miejsca na "odwiert" może być trudne.



Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 18, 2006 18:43
Lokalizacja: Z planety Zulu Gula
Kontakt:

Post autor: machinogodzilla » pn sie 06, 2007 18:26

Wiercenie gniazda potraktuj jako ostateczność, trzeba uważać aby nie uszkodzić idących tam kabli. W zależności od wyposażenia auta może być ich tam dużo (prąd w szybach, lusterkach..) i znalezienie dogodnego miejsca na "odwiert" może być trudne.
U mnie idą tam całe dwa środkiem. Nie ma problemu z wyborem :bigok:


Póki co dzięki wielkie! Jeszcze się pewnie odezwę. Teraz pora coś zdziałać w praktyce.

:pub:



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » pn sie 06, 2007 18:49

no to fakt, z odwiertem nie ma kłopotu.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » czw sie 09, 2007 08:48

wczoraj wieczorem zakładałem głosniki w tylnch drzwiach.
tylko prosze nie wszynać dyskusji na temat sensu umieszczania ich tam :)
wracając do kwestii złącza od drzwii.
sciągasz ręką harmonijkowa gumkę,
odkręcasz czarnyc pierscien który podczas kręcenia wypina automatycznie wtyk z gniazda w karoserii.
albo odłaczasz rórke od centralnego albo męczysz sie tak jak jest.
przeciagasz kabel w miejscu rurki albo śrubokrętem i ostrym cienkim nożykiem (wkrętarka aku byłaby najlepsza) wykonujesz otwór pod przewód głosnikowy we wtyki i gnieżdzie.(ja tak zrobiłem)
przeciągasz kabel.
będziesz kombinował z rozłączanym kablem to stracisz wiele czasu a może ci się to nigdy nie przydać. zresztą jak ktoś ci walnie w bok to nierozłączane kable od głosników beda Twoim najmniejsyzm zmartwieniem.

Do tego dochodzi przeciągnięcie kabli do radia listwami bocznymi.
i jeszcze jedno na koniec.
u mnie juz w trzecim aucie puszcilem kable sugnałowe razem z glosnikowymi i zasilającymi.
nie powoduje to zadnych niekorzystnych efektow.
jak ktoś nie potrafi mozntowac urządzen audio to mu nawet kable przeszkadzają :)
pozdrawiam



Awatar użytkownika
machinogodzilla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob lut 18, 2006 18:43
Lokalizacja: Z planety Zulu Gula
Kontakt:

Post autor: machinogodzilla » wt sie 14, 2007 00:06

Dzięki za dalsze wskazówki!
Do tego dochodzi przeciągnięcie kabli do radia listwami bocznymi.
Hmm... nie do końca rozumiem. Wydaje mi się, że nie będę się rozczulał i puszczę kable pod deską a nad pedałami i jakoś się spróbuje dobrać do środkowej konsoli a tamtędy już chyba prosta droga do radia. I tak samo z drugiej strony.


Ale chciałem zapytać o co innego. Mam już wzmacniacz i teraz czeka mnie przykręcenie go do podłogi. Jak to zrobić? Mała dziurka i wkręt, czy lepiej śrubą? Czuję sie nieswojo wiercąc dziury w podłodze, grube to to? 8-[ A nie lepiej przylepić go poxipolem? :mrgreen:



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » wt sie 14, 2007 09:46

machinogodzilla pisze:Ale chciałem zapytać o co innego. Mam już wzmacniacz i teraz czeka mnie przykręcenie go do podłogi. Jak to zrobić? Mała dziurka i wkręt, czy lepiej śrubą? Czuję sie nieswojo wiercąc dziury w podłodze, grube to to? A nie lepiej przylepić go poxipolem?
Lepiej przykleić płytę z MDF'u i do niej dopiero wkrętami wzmacniacz, ale tak żeby ni miał styku z karoserią.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » wt sie 14, 2007 09:49

listwy boczne - tak nazwałem listwy przykrywające progi.
przepraszam za skrót myslowy



Awatar użytkownika
zematiss
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt maja 18, 2007 00:14
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: zematiss » czw sie 16, 2007 23:27

jezeli to mk 3 to sprawa jest banalna z tą środkową konsolą / wyjmij zaślepki te prz radyjku z lewej strony i dojdziesz od dołu spod kierownicy zaraz za ścianką środkowej konsoli jak popatrzysz na dół masz zdaje sie nawiew i zaraz nad nim wkręt nad tym wkretem zaczyna sie kanalik który wychodzi własnie przez te zdemontowane zaślepki / ale w miejsce radyjka przepchniesz je bez problemu jest tam tylko plastikowa ścianka z przelotkami w razie pytan wal na gg podaje numer 918428


Dont stop for nothing - Its Full speed or Nothing :D

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=104349

Awatar użytkownika
obrzyn1986
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pt mar 23, 2007 22:56
Lokalizacja: - mazury -
Kontakt:

Post autor: obrzyn1986 » pt sie 17, 2007 14:36

Ja kabel od wzmaka przeciagnelem od strony pasazera rozebalem dolna polke zeby miec wiekszy dostep, otworzylem maske zdjelem plastikowa zaslepke i przeciagnelem kabel wyszedl on jakies 10 - 20 cm od szyby. Nastepnie schowalem go pod plastikowa oslona co idzie kolo progu....


[img]http://img180.imageshack.us/img180/7369/new1wj9.gif[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości