Oryginalne Audio z mk 4 w mk3

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
kjopka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw cze 21, 2007 13:41
Lokalizacja: OPR
Kontakt:

Oryginalne Audio z mk 4 w mk3

Post autor: kjopka » śr sie 01, 2007 18:31

Witam mam do was pytanko,
mianowicie moja mama ma mk4 w wersji edition i zwykle jakies radio jvc na cd. I powiem ze bardzo fajnie gra to na oryginalnych glosnikach z VW. Jest basik i nawet glosno gra ( nic nie bylo modufikowane)
i nie jest to pod zadnym wzmacniaczem ani nic wiec jesli by tak zagralo w moim mk3 to bylbym zadowolony.

i wlasnie zastanawiam sie czy szlo by wsadzic jakies takie oryginalne glosniki z mk4 do mojego mk3???
Tylko ze jak juz bym wsadzal to oczywiscie wsadzilbym tez dystanse z MDF i wygluszenie.

no i kolejne pytanko czy ktos sie bawil moze w tego typu zamiane??
gdzie moglbym dostac taki zestawik oryginalnych glosnikow???
i jaki bylby mniej wiecej koszt tego??



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » śr sie 01, 2007 19:00

na allegro znajdziesz takie glosniczki, np. tutaj:
http://moto.allegro.pl/search.php?categ ... 5%9Bnik+vw

z zamiana nie bedzie zadnego problemu, bo to sa normalne glosniczki 16 cm.

jak ci sie podoba muza grana z tych glosnikow to sobie je zaloz. Tylko przed kupnem sie jeszcze zastanow, bo jesli zestaw oryginalnych glosnikow ma cie wyniesc np 200 zl to moim zdaniem juz lepiej dolozyc ok 100 zl i bedziesz mial o wiele lepsza klase glosniki.



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » śr sie 01, 2007 21:29

Dokładnie, zgadzam się z przedmówcą.... Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc po co wydawać za jakiś czas znów kasę.
Z resztą jak już robisz kompleksowo (wygłuszenie i dystans) to aż żal tam nie założyć coś porządnego.



Awatar użytkownika
kjopka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: czw cze 21, 2007 13:41
Lokalizacja: OPR
Kontakt:

Post autor: kjopka » czw sie 02, 2007 03:09

wlasnie wiem o tym,
tylko ze wlasnie wpoprzednim aucie bawilem sie w wygluszanie dzwi dystanse itp.
no i tez kupilem glosniki (helix blue 62 mk) fajnie gralo tylko ze to juz bylo za duzo pod radio - nie dawalo rady. wtedy urosl apetyt na porzadny wzmacniacz ( niestety ni edoszekal realizacji) a wiem ze jak juz bym kupil wzmacniacz to pewnie byl jeszcze chcial jakis subik do bagaznika wlozyc.... i sumujac jakies 1,5 tys trzeba wydac...

a mozecie mi powiedziec czy mn glosniki montowane w mk4 z 2001roku sa w duzo lepszej jakisci niz w mk3 z 1994?? (mam nadzieje ze wiecie o co mi chodzi bo w sumie sama roznica lat mowi za siebie) :)


CB: Uniden Pro 520 XL + Sirio As 100

Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » czw sie 02, 2007 06:18

różnica jest niewielka, powiedział bym ze są takie same..
W Mk4 te same głośniki będą lepiej grały, bo są inaczej skonstruowane drzwi (lepiej przygotowane pod car audio), głośniki osadzone są na plastikowych dystansach itd...
W Mk3 głośnik jest przykręcany do tapicerki i często wprawia ją w ruch (rezonans) co znacząco pogarsza odsłuch. Oczywiście złotym środkiem są dystanse i wygłuszenie, wtedy tapicerka jest odizolowana od głośnika.
Fabryczne głośniki są naprawdę kiepskiej jakości, mają małą moc, membrana ma niewielki skok, zawieszona jest na piankowym resorze, który pod wpływem czasu rozlatuje się. Układ magnesu też jest mizerny. Pod tym względem VW dał trochę ciała..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości