czym zasilic wzmacniacz ?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

czym zasilic wzmacniacz ?

Post autor: Przybek » ndz lip 29, 2007 09:12

witam
mam wzmacniacz ktory chcialbym podlaczyc , problem w tym ze nie mam z radia dodatkowego wyjscia zasilajacego
w tej chwili mam podlaczone w ten sposob ze gdy przekrece kluczyk wzmacniacz sie wlancza ale tak nie moze byc bo mi cewka padnie
jak to zrobic aby wzmacniacz dostal power bez przekrecania stacyjki ?


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
forevwers
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 384
Rejestracja: pt kwie 28, 2006 12:53
Lokalizacja: Sandomierz
Kontakt:

Post autor: forevwers » ndz lip 29, 2007 09:15

to jakie to masz radio????


Obrazek

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz lip 29, 2007 09:40

dalco ksc-202 jest tam jedno wyjscie na antene tyle ze prad jest tam caly czas


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » ndz lip 29, 2007 09:43

Raczej mało możliwe żebyś nie miał w radiu wyjścia +12V po jego włączeniu.
Nie wiem co masz za radio i ogólnie od tego powinieneś zacząć posta, jak mamy ci powiedzieć co masz w radiu zrobić skoro nie wiemy co to za radio.
Powiedz, masz antenę wysuwaną czy zwykłą? Bo właśnie stąd najczęściej bierze się zasilanie dla wzmacniacza, niektóre radyjka mają osobne zasilanie na wzmacniacz i na antenę, no ale na antenę to naprawdę większość ma.
Jeśli masz wysuwaną antenę to musisz z niej zrezygnować ewentualnie zmienić radio.
Dasz radę wyciągnąć te radio?
Jesteś pewny że nie masz na żadnym przewodzie +12V po załączeniu?
Sprawdź to dokładnie miernikiem albo jakąś żarówką.

[ Dodano: 29 Lip 2007 09:46 ]
Za późno:P
Podłączałeś ten wzmacniacz pod antenę? cały czas jest uruchomiony?
Nawet jak zgasisz radio?


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz lip 29, 2007 09:53

jak wylacze radio to napiecie nadal jest przy wyjsciu na antene (antene mam zwyklego knota "MK3" )
na poczatku podlaczal mi sprzet jakis gostek i wlasnie podlaczyl wzacniacz pod antene ale po kilku testach prad sie skonczyl w tym kabelku i musial podlaczyc dopale pod stacyjke , wczoraj naprawialem kabel antenowy i miernikiem sprawdzalem ponownie kable i okazalo sie ze znow jest prad w wyjsciu na antene tyle ze po wylaczeniu radia jest nadal pewnie osik sie przypieklo i zwrlo na stale :( mam przekaznik i zastanawiam sie aby moze go w jakis sposob wykorzystac

Ps. to jest to cudo http://www.allegro.pl/item219237449_hit ... ra_fv.html
Ostatnio zmieniony ndz lip 29, 2007 09:56 przez Przybek, łącznie zmieniany 1 raz.


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » ndz lip 29, 2007 10:45

Z tym "cudem" to tak do końca bym się nie zgodził ale nie o tym.
Na moje byłeś u jakiegoś sprytnego majstra który skopcił ci radio.
Jak on to podłączała aż się boję spytać ale czy on te +12V z radia dał na prawdziwe zasilanie wzmaka?
Przecież to się daje na sterowanie wzmacniaczem nie normalnie do zasilania, nie wiem kto ci to robił ale obstawiam że właśnie w ten sposób chciał to podłączyć, tylko pozazdrościć wiedzy.
Przykro mi ale albo radio czeka serwis albo idz do tamtego gościa żeby ci odkupił nowe.
Gwarancja tego chyba nie uzna bo z twojej winy wynikło uszkodzenie no ale jak chcesz możesz spróbować.
Mogę się mylić może to podłączył poprawnie tylko po prostu masz już fabrycznie zwalone radio, ale nawet dalco nie siadło by jak by dał normalnie na sterowanie wzmacniacza.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz lip 29, 2007 12:24

wlasnie robilem pomiary i jest tam jakies dziwne napiecie na wyjsciu anteny gdy radio jest wylaczone jest tam na mierniku 12v ale gdy podlacze zaroweczke to nawet sie nie zaswieci , gdy wlacze radio jest tam naiecie 1v , co do podlaczenia nie mam pojecia jak to podlanczal mozliwe ze masz racje ze antene podlaczyl w miejsce aku bo radio gralo kilkanscie minut i wzmacniacz zdechl , potem pociagnol jakis kabel od stacyjki i jest ok. tyle ze musze ja przekrecic aby wzmacniacz gral , czyli wniosek ze spalil wyjscie anteny :(
dzieki za pomoc
Pozdrawiam


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » ndz lip 29, 2007 14:13

Prawdopodobnie spalił głowy nie dam ale nic innego raczej do głowy mi nie przychodzi.
Spróbuj oddać na gwarancję choć nie wiem czy ją uznają.
Ewentualnie idź do gościa jak to jakaś (nie daj boże firma audio) to żądaj zwrotów kosztów i wymiany sprzętu jeśli jakiś gość ściągnij go czy coś na moje to jego wina chyba że radio było po prostu wadliwe i on to normalnie podłączył takie przypadki też się zdarzają, rzadko ale bywa dlatego głowy nie dam ale 90% to jego wina.
A z akku jakiś przewód ciągną do wzmaka?
Powiedz ogólnie jak to podłączył skąd masę i zasilanie do zasilania powinny iść 2 przewody jeden właśnie z aku którym idzie napięcie na wzmak a 2 z radia który służy tylko i wyłącznie do sterowania załączaniem


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » ndz lip 29, 2007 17:31

ciezko mi powiedziec co i gdzie podlanczal bo nie znam sie na tym , sterowanie pociagnol odstacyjki i przewod zasilajacy tez , dzis puscilem osobny kabel z aku besposrednio do dopaly a na sterowanie dalem ten co byl czyli od stacyjki bo nie widze teraz innego rozwiazania , fakt ze nawet odbiur jest o wiele lepszy
zastanawiam sie czy przy alarmie lub centralnym jest jakis prad ktory moglbym wykorzystac do sterowania bo zal mi tej cewki

aa dodam ze jak mu wstawilem ostro w tube to przepalil sie bespiecznik 7,5amp ktory jest na kablu centralki od gazu :D o losie co on mi tu namieszal :grrr:


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » ndz lip 29, 2007 18:05

OMFG

No trudno nic już nie poradzisz, musisz zrobić coś z radiem.
Tak jak zrobiłeś teraz jest w miarę bezpiecznie choć absolutnie nie powinno tak to wyglądać ale o cewkę nie masz się co aż tak bardzo martwić, sam wzmacniacz nie ciągnie od razu max prądu dopiero jak mu dasz trochę volume do góry odpalaj na zgaszonym radiu i tyle.
Jak zrobisz radio zmień koniecznie to podłączenie.
Dobrze że choć zasilanie pociągnąłeś już z akku, mam nadzieje że dałeś przy akku bezpiecznik jeśli nie to zrób to NATYCHMIAST, chyba że chcesz żeby jak to w filmie JOB było samochód zaczął "świecić" :okej: tyle że tam zasłonki i książki świeciły :rotfl:
Ostatnio zmieniony ndz lip 29, 2007 18:08 przez mag2k3, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

Awatar użytkownika
Przybek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 563
Rejestracja: czw lis 23, 2006 00:36
Lokalizacja: wloclawek
Kontakt:

Post autor: Przybek » pn lip 30, 2007 10:55

a co zrobic aby pozbyc sie tego meczacego dzwieku gdy silnik jest wlaczony ?
chodzi mi o ten gwizd z glosnikow


[img]http://www.robtex.com/ipinfo.gif[/img]

posiadam VAG jak cos sloze pomoca

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości