Subwoofer i wzmacniacz "dedykowany"

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » sob lip 14, 2007 15:04

powalla pisze:Niestety nie da się przez neta ustawić system CA ,bo tego trzeba posłuchać .

Gain ,to nie jest "gałka głośności" ,tym się dopasowuje napiecie wyjscia RCA i wejścia wzmacniacza .

Każde radio ma inne napięcie na RCA(piszą np. 2 V ale to różnie bywa ) i tak np.podłączysz radio 2V ,to Gain będzie ustawiony inaczej ,niż podłączając radio 5V .

Masz suba ciętego na 150Hz ? To juz nie jest sub ,ustaw ok 80hz (no i znowu ,trzeba by było posłuchać ) .
Ten PB powinien grać bardzo dobrze pod 200w Monacorem ,nawet ESSA podpina go pod 150w Juniora (wiem wiem nie ta klasa ) .W jakiej skrzyni go masz?Jeszcze podaj jakie masz radio ? Jaki przód (głośniki) ?
Radio miałem (bo puściłem razem z samochodem) Sony GT200, na radiu miałem filtr LP na 78Hz (poza tym wiem radio z d*py), skrzynia BR 50L i strojona na 37Hz (dzięki Kubus20 :kufel: ) Z przodu magnaty ultra 216 na zwrotnicach z gwizdkami puszczone z radia na częściowo wytłumionych drzwiach. I grało zadowalająco, teraz przy kupnie samochodu nowego zmienię radio na SONY CDX-GT610U i zobaczymy jak to będzie grało.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob lip 14, 2007 15:42

To już teraz namieszałeś .Masz juz auto ,czy nie?Dlaczego radio Sony na Sony skoro wiesz ,że ......można lepiej? Dlaczego magnaty pod radiem,a masz 604? Coś za bardzo mieszasz ze swoim CA......... i tylko do skrzynki nie da się przyczepić :-) .

Jak już będziesz miał auto(bo nie wiem czy masz ) napisz jakie "klocki" masz i potem pomyślimy ............ może kabel RCA do d...y (mam takie 2 szt w garażu ,z wygladu OK ,a grają jak przez jakieś filtry ,czy coś -szmelc)?

Postaram się pomóc ,bo to nie możliwe ,żeby PB w BR pod 200w wzmacniaczem ,nie robił w aucie zadymy (nie piszę tu o dBdragu).



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » sob lip 14, 2007 17:18

powalla pisze:To już teraz namieszałeś .Masz juz auto ,czy nie?Dlaczego radio Sony na Sony skoro wiesz ,że ......można lepiej? Dlaczego magnaty pod radiem,a masz 604? Coś za bardzo mieszasz ze swoim CA......... i tylko do skrzynki nie da się przyczepić :-) .

Jak już będziesz miał auto(bo nie wiem czy masz ) napisz jakie "klocki" masz i potem pomyślimy ............ może kabel RCA do d...y (mam takie 2 szt w garażu ,z wygladu OK ,a grają jak przez jakieś filtry ,czy coś -szmelc)?

Postaram się pomóc ,bo to nie możliwe ,żeby PB w BR pod 200w wzmacniaczem ,nie robił w aucie zadymy (nie piszę tu o dBdragu).
Na początek:
Auto: Był Golf III GL
Radio miałem sony i teraz również będę brał Sony ponieważ żadna inna firma oprócz medionów/tevionów nie daje takich wypasów za taką cenę (3xRCA, MP3, USB i przyzwoity wygląd)

Magnaty były pod radiem ponieważ były na seryjnych kablach (czyli jakieś 0,1mm2) Miałem je wrzucać po wzmak i tryb 3 kanałowy, ale musiałbym ciągnąć sporo kabla + wiercić dziury w kostkach od drzwi żeby przeciągnąć słuszny kabel.

Kable RCA mam MONACORA więc do nich też raczej nie można się przyczepić.

Pozatym nie wiem jak wyliczyłeś te 200W RMS na mostku, hpb604 ma 4x75W co daje 2x150W. Chyba że to się jakoś inaczej podaje to wtedy... mnie oświecisz :hmm:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob lip 14, 2007 22:26

To się tak nie liczy ,a mianowicie 604 ma faktycznie 4x75w rms przy obciążeniu 4 ohm ale już na 2ohmy ma 4x100w rms ,a mostek ,to nic innego jak moc przy2 ohmach razy 2 ,czyli 2x100w= 200w na mostku przy 4 ohmach.

Radio z USB i 4 rca masz w Kenwoodach ,za tę samą kasę (no prawie) a nawet nie możesz porównać Soniaka ,do Kenwooda w kwestii brzmienia i ............bezawaryjnosci .

Po co ci 6 rca ,przy subie i systemie przednim wystarczą 4 RCA ,do pełnej kontroli.
Ostatnio zmieniony sob lip 14, 2007 22:29 przez powalla, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » sob lip 14, 2007 22:40

powalla pisze:To się tak nie liczy ,a mianowicie 604 ma faktycznie 4x75w rms przy obciążeniu 4 ohm ale już na 2ohmy ma 4x100w rms ,a mostek ,to nic innego jak moc przy2 ohmach razy 2 ,czyli 2x100w= 200w na mostku przy 4 ohmach.

Radio z USB i 4 rca masz w Kenwoodach ,za tę samą kasę (no prawie) a nawet nie możesz porównać Soniaka ,do Kenwooda w kwestii brzmienia i ............bezawaryjnosci .

Po co ci 6 rca ,przy subie i systemie przednim wystarczą 4 RCA ,do pełnej kontroli.
Ok dzięki za wyjaśnienie, co do awaryjności soniacza to miałem je rok i nic się nie uszkodziło, leser ładnie czytał wszystko. Koleżka ma jeszcze sony z epoki CD bez mp3 i do tej pory mu ładnie bangla, więc na awaryjność sony złego słowa nie powiem. Tylko ta jakość brzmienia mnie trochę przybija. Z kolei ten kenwood to hmm... wolałbym seryjne radio niż taki pasztet. To radyjko w ogóle nie ma wyglądu, równie dobrze mogłoby być bez panela.
Ostatnio zmieniony sob lip 14, 2007 22:46 przez dzikgtc, łącznie zmieniany 1 raz.


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob lip 14, 2007 23:07

No widzisz ja wiem ,że o gustach się nie dyskutuje i zostawiam to w spokoju .....ale to "brzydkie" radio ma " 24-bitowy przetwornik Burr Brown" a ,tego to nie mają dużo droższe klocki (zobacz u Clariona i Alpiny)

Ja wolę słuchać ,niż patrzeć na radio (sam mam JVC821 "choinka jak diabli" ale też ma przetwornik 24 BB)



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » sob lip 14, 2007 23:17

powalla pisze:No widzisz ja wiem ,że o gustach się nie dyskutuje i zostawiam to w spokoju .....ale to "brzydkie" radio ma " 24-bitowy przetwornik Burr Brown" a ,tego to nie mają dużo droższe klocki (zobacz u Clariona i Alpiny)

Ja wolę słuchać ,niż patrzeć na radio (sam mam JVC821 "choinka jak diabli" ale też ma przetwornik 24 BB)
Patrząc z oka niewtajemniczonego w przetworniki człowieka można zauważyć że Sony też ma 24bitowy przetwornik. Ale jak mówisz że naprawdę szkoda kasy na Sony to jeszcze to przemyslę. Z kolei odnośnie Twojego sprzętu, to przynajmniej masz choinkę ale z klasą :chytry: Jakież było moje zdziwienie gdy nie znalazłem go na allegro :hmm:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz lip 15, 2007 00:15

24 BB miało tylko 1 radio MEX-R1 (miało ,bo już go nie robią ) ................hmm tylko czy odczujesz "jakość" BB na Magnatach i 604 ,tego nie mogę zagwarantować . Kup sobie radio jakie Tobie się podoba ,mi nic do tego ,chciałem Ci tylko wskazać "pozytywy" Kenwooda .

JVC http://www.allegro.pl/item211937765_jvc ... ielce.html - nawet tanio



Awatar użytkownika
dzikgtc
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 419
Rejestracja: ndz cze 04, 2006 17:15
Lokalizacja: Gryfice
Kontakt:

Post autor: dzikgtc » ndz lip 15, 2007 10:34

powalla pisze:24 BB miało tylko 1 radio MEX-R1 (miało ,bo już go nie robią ) ................hmm tylko czy odczujesz "jakość" BB na Magnatach i 604 ,tego nie mogę zagwarantować . Kup sobie radio jakie Tobie się podoba ,mi nic do tego ,chciałem Ci tylko wskazać "pozytywy" Kenwooda .

JVC http://www.allegro.pl/item211937765_jvc ... ielce.html - nawet tanio
A no faktycznie jednak jest na Allegro, może zbyt szybko szukałem i dlatego nic nie znalazło. Tylko że nie wiem czy na same radio będę w stanie wydać 800zł, za tą kasę jakbym trochę dołożył to miałbym Sony + S6C i to już byłby koniec zakupów CA w nowym aucie.
Bynajmniej dzięki powalla za rady :kufel:


Pozdrawiam
dzikgtc

Awatar użytkownika
MarcoVW
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 962
Rejestracja: śr lip 06, 2005 21:04
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Post autor: MarcoVW » pn lip 30, 2007 17:25

Radio miałem (bo puściłem razem z samochodem) Sony GT200, na radiu miałem filtr LP na 78Hz (poza tym wiem radio z d*py), .
Mam radio SONY CDX- F5500 i na wyjsciu REAR/SUB podlaczonego wzmaka mono Alpine MRP-M350 z plynna regulacją LP 50-200Hz i do tego glosnik tez Alpiny.
W radiu funkcja LPF ustawiona na 78Hz czy 125Hz nic nie daje , nie wie ktos dlaczego ?



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pn lip 30, 2007 18:26

Ustaw na wzmacniaczu 200Hz i wtedy sprawdź .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości