Oto moja propozycja prosze o ocenę

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Piwu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: pt lut 23, 2007 13:05
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Piwu » czw lip 12, 2007 15:52

powiem tak, miałem w mk3 na przodzie infinity reference 165mm dwódrożne współosiowe, a na tyle Xplody trójdrożne współosiowe, różnica w czystości dźwięku była niesamowita!! naprawde wtedy usłyszałem co oznacza firma JBL/Infinity/Harman. Potem dołożyłem głośnik basowy JBL GTO1002 i wzmacniacz JBL GTO 2040. teraz w mk4 mam te same infinity do tego harmany i ten sam wzmacniacz z głośnikiem basowym. Kumpel co miał sprzęt podobnych parametrów ale firmy nie tak renomowanej i niestety różnica była znaczna, jak i w faktycznej głośności jak i w czystości dźwięku.

Może lepiej zainwestować w dobre głośniki, a o basie pomyśleć później? JBL współosiowe o mocy 50W RMS kosztują ok. 240 zł, systemowe oczywiście sporo droższe są.

POZDRAWIAM



Awatar użytkownika
Piwu
Forum Master
Forum Master
Posty: 1095
Rejestracja: pt lut 23, 2007 13:05
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: Piwu » czw lip 12, 2007 16:20

taki głośniczek aż miło będzie słuchać linia GTO to limitowana seria, wypuślili ją na 60-lecie marki, co prawda nadal jest produkowana :bigok: :) a to czy będą dystanse potrzebne, to musisz sprawdzić po zakupie... moje infinity mieściły się bez dystansów ;)



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw lip 12, 2007 19:51

" linia GTO to limitowana seria, wypuślili ją na 60-lecie marki"
PIWU ty se jaja robisz z kolegi ,czy tak serio?

GTO to podstawowa linia JBLa składana w Chinach . Grajace JBLe zaczynają się dopiero od serii GTI ,a wszystko "poniżej " gra jak padaka .

Dla kolegi suaweq zacznij od poczytania paru postów na tym forum CA . Jeśli już chcesz dołożyć kasy ,to może napisz ile tego masz do wydania .Nie zapomnij o "zrobieniu" drzwi i dystansach z MDFu(ok 200zł) ,bo bez tego ani rusz i kablach (ok 70zł).



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw lip 12, 2007 21:01

" + syczki i jakas tam zwrotnica" podstawowy błąd ,bo traktujesz najwazniejszy element "po macoszemu" .

Kup (jeśli to ma zagrać pod radiem ) PBs6c lub Helix blue 62 (ceny ok 300zł,jak zamówisz PB z powe.pl to dostaniesz dystanse za 1zł) .
Jeśli chcesz "powera" ,to polecam suba PB M10(350zł+ sam robisz budę lub kupujesz) i do tego Monacora 1502(350zł) .



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » pt lip 13, 2007 11:27

Piwu pisze:miałem w mk3 na przodzie infinity reference 165mm dwódrożne współosiowe, a na tyle Xplody trójdrożne współosiowe, różnica w czystości dźwięku była niesamowita!!
Widać, że kolega osłuchany nie jest. Jak słyszał 2 gnioty to co się dziwić, że takie głupoty pisze :panna: .
Piwu pisze:to czy będą dystanse potrzebne, to musisz sprawdzić po zakupie... moje infinity mieściły się bez dystansów
Dystanse stosuje się nie daje się po to, żeby się głośnik zmieści tylko żeby był na sztywno przymocowany do drzwi :panna: ...
Piwu pisze:GTO to limitowana seria
…dobre :rotfl: :panna: ...

Rada ogólna - jak się doradza do trzeba mieć jakieś pojęcie o czym się mówi a nie pisać takie bzdurrrrrrry :bajer: .



suaweq pisze:ZNANA I CENIONA OD LAT FIRMA PEIYING
...chyba w Burkina Faso :helm: .
suaweq pisze:na przód Powerbass s-6c
Dobry wybór, tylko nie zapomnij o drzwiach (dystans + wygłuszenie).
Powerbass s-10 - Ok. Kabelki - komplet Dietz'a proponuje.

Co do wzmaka - a na jakąś grającą używkę byś się nie dał namówić ?


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt lip 13, 2007 20:04

Najlepszy do basu (za tę kasę oczywiście) jest Monacor 1502 (ponad 400w rms na 4 ohmach) i kupisz go za 350zł (elektroda.pl poszukaj IREK2 i napisz PW -nówki ). Co do tego s10 ,to dołóż 49zł i kup M10 (wyższa klasa i to slychać) ,a Monacor dobrze go napędzi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości