porada

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

porada

Post autor: endriu19 » czw lip 12, 2007 22:46

poradźcie mi taką rzecz, dziś kupiłem w media markt radioodtwarzacz Sony CDX-GT20 i do niego Głośniki Clarion SRS1726, ale chodzi o to że w moim golfie 3 mam standardowe 2 głośniki na desce (pod szybą) w fabrycznych miejscach, więc podłączyłem dziś to radio do nich bez tych nowych Clarionów i działają nie najgorzej, więc poradźcie mi czy te głośniki nowe mam wsadzić w przednie czy w tylne drzwi (golf 5 drzwiowy) bo miałem wywalić te standardowe i wsadzić te Clariony w przednie drzwi ale się zastanawiam czy nie będzie lepiej ze głośnikami fabrycznymi, bo w końcu to radio ma 4x45w więc może zasilić 4 głośniki, czekam na wasze rady :otepienie:



Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » czw lip 12, 2007 23:05

Nie ma się co zastanawiać ,montuj nowe głosniki i przy okazji "zrób" drzwi (wygłusz i zamontuj dystans z MDFu - co i jak masz w FAQ ).

Jak "poprawnie" zamontujesz Clariony ,to ci się dopiero będzie podobać jak to zagra i nie ma nawet porównania do tych oryginalnych 10cm "filterków do kawy".



endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » pt lip 13, 2007 08:47

ale powiedzcie mi w których drzwiach mam zamontować te Clariony (w przednich czy w tylnych) i czy mam mieć również podłączone te seryjne głośniki czy lepiej żeby Clariony grały bez nich ?



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt lip 13, 2007 10:30

endriu19 pisze:ale powiedzcie mi w których drzwiach mam zamontować te Clariony (w przednich czy w tylnych) i czy mam mieć również podłączone te seryjne głośniki czy lepiej żeby Clariony grały bez nich ?
Oczywiście przód, ogólna zasada jest taka że z tyłu się nie montuje głośników jest to raczej zbędne choć niektórym na tym bardzo zależy żeby i z tyłu coś mieć :crazy: .
Z fabrycznymi zrób to co dla nich najlepsze czyli wywal do śmieci nie podłączaj ich z nowymi będą im tylko przeszkadzać, a właściwie tobie.
Dobrze by było jak byś wygłuszył drzwi, jest naprawdę spora różnica w odsłuchu.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » pt lip 13, 2007 10:37

narazie będę musiał zrobić bez wygłuszenia ale powiedz mi jak ja mam te nowe głośniki w przednich drzwiach zamontować, chodzi mi konkretnie o to że niemam poprowadzonych kabli i sam muszę je jakoś poprowadzić tylko niemam pojęcia jak, masz jakąś radę mag2k3,



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt lip 13, 2007 10:53

Tym że nie masz tam poprowadzonych przewodów (choć to trochę dziwne) to się nie martw bo i tak fabryczne były naprawdę marne + jakieś 13 lat też im zabardzo nie pomogło w jakości.
Przy zakładaniu nowego audio kładzie się nowe przewody (no chyba że się ma dobre już wcześniej wymienione) więc tak czy siak byś musiał to zrobić.
Ogólnie to nic trudnego i niema czego się bać kupujesz przewody z miedzi beztlenowej w media-markt też takie mają w razie co :bigok:
Chyba że chcesz jakieś firmowe ale pewnie wystarczą ci te z media, kup sobie o przekroju 1.5mm².
Ciągniesz je przez fabryczne otwory, nie pamiętam teraz ale w cl też jest chyba zrobione miejsce na kości w których przewody wchodzą do drzwi tyle że nie masz gumowego kołnierza a zaślepki( możliwe że pomyliłem auta)
Napisz jak to wygląda po otwarciu drzwi.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » pt lip 13, 2007 12:29

w związku z tym połączeniem kabli to dam radę bo zrobiłem dziurę w tej kostce w drzwiach ale mam inne pytanko, kto wie do czego idą poszczególne kable w przednich drzwiach, bo jak się okazało to ze 2 mam przerwane ze starości ?



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » pt lip 13, 2007 12:50

endriu19 pisze:w związku z tym połączeniem kabli to dam radę bo zrobiłem dziurę w tej kostce w drzwiach ale mam inne pytanko, kto wie do czego idą poszczególne kable w przednich drzwiach, bo jak się okazało to ze 2 mam przerwane ze starości ?
To już zależy od wyposażenia, ale na moje to te 2 to pewnie właśnie te 13 letnie przewody od głośników o których wcześniej pisałem.
A co może iść do drzwi?
Przewody do:
1) Centralnego elektrycznego bądź hydraulicznego tyle że do hydraulicznego idzie rurka nie przewód elektryczny.
2) Sterowanie lusterek elektrycznych ogrzewanie ich
3) Sterowanie szyb elektrycznych
4) Właśnie kable głośnikowe
Chyba nic nie pominąłem.
Teraz zobacz co masz za wyposażenie u siebie i to czego nie masz możesz wyeliminować ale jeśli masz zwykłego CL bez dodatkowych bajerów więc pewnie będziesz miał tylko 2 kable od starych głośników właśnie.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » pt lip 13, 2007 21:55

mam 2 głośniki które zamontowałem w przednich drzwiach i mam też do nich 2 tweetery ale nie wiem gdzie je zamontować, czy w słupkach z przodu przy szybie czy może po środku golfa w belce, mam golfa 5 drzwiowego, kto mi powie jak będzie najlepiej ?



Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » pt lip 13, 2007 22:05

endriu19 pisze:mam 2 głośniki które zamontowałem w przednich drzwiach i mam też do nich 2 tweetery ale nie wiem gdzie je zamontować, czy w słupkach z przodu przy szybie czy może po środku golfa w belce, mam golfa 5 drzwiowego, kto mi powie jak będzie najlepiej ?
Pewnie ze zakładaj je z przodu,to będzie najlepsze rozwiązanie dla Ciebie..a pasażerowie z tyłu także usłyszą co trzeba. Nalepiej załozyć na słupkach bądz tez w trójkątach od lusterek ale ze wzgledu na amatorów cudzej własności założyłbym w oryginalnych miejscach na podszybiu :)


VW Golf mk 3 93r

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » pt lip 13, 2007 22:09

Co ty mówisz to nawet takie tweeterki mogą mi wywalić, nie no ta polska to już dno. ale mniejsza oto to tak jak mówisz założe je na przednie belki koło szyby :)



Awatar użytkownika
Bobek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr lip 11, 2007 10:42
Lokalizacja: Toruń

Post autor: Bobek » pt lip 13, 2007 22:13

Wszystko możliwe ja wolałbym nie stracić szyby (co gorsza przedniej) przez takie tweeterki ..ale kto nie ryzykuje ten nie ma muzy heh :)


VW Golf mk 3 93r

Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » sob lip 14, 2007 06:34

Bobek pisze:Wszystko możliwe ja wolałbym nie stracić szyby (co gorsza przedniej) przez takie tweeterki ..ale kto nie ryzykuje ten nie ma muzy heh :)
Ja jak bym chciał zakosić takie głośniczki to walił bym boczne szybki, nie wiem skąd pomysł że szyby przedniej co łatwiej jest rozwalić?
Zanim byś się przez przednią dostał już by nawet policja zdążyła podjechać.
Mimo wszystko bocznej też szkoda.
Ale na temat to wstawiaj w słupki to jest najlepsze miejsce dla nich, są to głośniczki wysoko tonowe wiec musisz je mieś skierowane w swoją stronę inaczej po prostu nie będziesz ich słyszał tak jak to powinno być.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości