problem z kodem !

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

problem z kodem !

Post autor: endriu19 » ndz lip 08, 2007 09:04

witam, mam zablokowane radio alpha 4 Philips i wrzuciłem prośbę na pewną angielską stronkę aby mi podali kod, i napisałem tam mój numer seryjny VWZ6Z... ale jakiś gość napisał mi tak ''No calculate code by serial, reading eeprom and upload dump'' więc domyślam się że muszę mu podać numer eppromu i właśnie tu mam problem bo nie wiem gdzie się on znajduję, więc jeśli ktoś wie to niech napiszę :crazy:



Slavwek.ie
Forum Master
Forum Master
Posty: 1280
Rejestracja: ndz sie 13, 2006 17:21
Lokalizacja: Pabianice
Kontakt:

Post autor: Slavwek.ie » ndz lip 08, 2007 09:35

podjedź do jakiegoś sewisu CA, zrobią ci to za 50pln



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » ndz lip 08, 2007 17:53

Skoro masz radio z kodem to na pewno masz też kod
Inaczej pochodzenie twojego radia jest raczej wątpliwe i wątpię aby ktoś ci tu pomógł.
:bigok:

[ Dodano: 08 Lip 2007 17:56 ]
PS a kit powiuem ci bo i tak tego nie zrobisz :jezor:
Nie chodzi o przeczytanie z nalepki numeru epromu tylko "ZGRANIE" jego zawartości.
Powodzenia.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » ndz lip 08, 2007 18:23

dobra mniejsza już z tym kodem bo i tak nie opłaca się w nie inwestować, teraz mam inną sprawę do was, powiedzcie jak mam podłączyć do oryginalnej kości golfa 3 radio od nissana ''NISSAN PN-9872U'', bo jest fajne i pewnie dobrze gra, kto wie jak mi pomódz, wcześniej w nim było oryginalne radio alpha 4, czekam na pomoc ?



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » ndz lip 08, 2007 19:22

endriu19 pisze:dobra mniejsza już z tym kodem bo i tak nie opłaca się w nie inwestować, teraz mam inną sprawę do was, powiedzcie jak mam podłączyć do oryginalnej kości golfa 3 radio od nissana ''NISSAN PN-9872U'', bo jest fajne i pewnie dobrze gra, kto wie jak mi pomódz, wcześniej w nim było oryginalne radio alpha 4, czekam na pomoc ?

Po 1 nie czekasz na pomoc tylko na gotowca.
Po 2 Najpierw to należało by jeszcze napisać czy masz z tyłu wyrwane kable czy wejście na kostkę tyle że inną niż ta z golfa to może okazać się istotne.
po 3 jednym ze sposobów zmiany jest zakupienie odpowiedniej przejściówki dzięki której zrobisz to na zasadzie plug&play pod warunkiem że masz kostkę ISO ale inną
Po 4 możesz też kupić po prostu wtyk ISO do swojego radia i założyć go na przewody wystające z twojego radia (opcja z wyrwanymi kablami)
Ostatnio zmieniony ndz lip 08, 2007 19:26 przez mag2k3, łącznie zmieniany 2 razy.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » ndz lip 08, 2007 19:31

to tak, w golfie kable są całe, czyli są 2 kostki i kabel antenowy, a to radio od nissana ma właśnie inne wejście (na inną kość) więc nie mam potrzeby kupować nowej kości do tego radia bo i tak niedługo kupię sobie radio z mp3, a to chcę założyć na krótko aby podziałało do czasu kiedy zakupie to radio



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » ndz lip 08, 2007 19:47

endriu19 pisze:to tak, w golfie kable są całe, czyli są 2 kostki i kabel antenowy, a to radio od nissana ma właśnie inne wejście (na inną kość) więc nie mam potrzeby kupować nowej kości do tego radia bo i tak niedługo kupię sobie radio z mp3, a to chcę założyć na krótko aby podziałało do czasu kiedy zakupie to radio
No teraz to już rozumiem tylko nie mam pojęcia o co ci chodzi. :bigok:
Więc chcesz to radio wstawić czy nie?
Jeśli chcesz to musisz kupić przejściówkę nie ma innej opcji.
Choć właściwie są jeszcze 2
1 Bezpłatna z lekkim uszkodzeniem oryginalnego okablowanie:
Urżnij starą kostkę w golfie, rozbierz radio i wlutuj się w odpowiednie styki we wnętrzu radia.
2 Kup wtyk ISO (tańszy niż przejściówka) rozbierz radio i wlutuj się w odpowiednie styki we wnętrzu radia, a wtyk wpinasz w kostkę w golfie.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

endriu19
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: ndz cze 03, 2007 21:31
Lokalizacja: jastków

Post autor: endriu19 » ndz lip 08, 2007 19:50

ja bym proponował inaczej mag2k3, poprostu w kostkę w golfie bym wsadził kabelki i je podłączył do radia, tylko problem jest w tym że nie wiem jak mam to podłączyć, bo jeden błąd z kablami i radia może nie być ?



Awatar użytkownika
mag2k3
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: wt maja 16, 2006 15:27
Lokalizacja: Kwidzyn
Kontakt:

Post autor: mag2k3 » ndz lip 08, 2007 19:58

endriu19 pisze:ja bym proponował inaczej mag2k3, poprostu w kostkę w golfie bym wsadził kabelki i je podłączył do radia, tylko problem jest w tym że nie wiem jak mam to podłączyć, bo jeden błąd z kablami i radia może nie być ?
Poszukaj sobie opisów twojej kostki na necie a będziesz wiedział co gdzie powinno być.
Ale wsadzać kabelki do wtyczki to ja odradzam wtyk ISO kosztuje z 3 zł a ewentualnie nowy samochód trochę więcej.
No może samochodu by nie spaliło ale ogólnie wiele się może zdarzyć jak ci jakiś kabelek wypadnie, kup ten wtyk.
Ostatnio zmieniony ndz lip 08, 2007 19:59 przez mag2k3, łącznie zmieniany 1 raz.


"Nie kłuć się z głupkiem bo ludzie mogą pomylić kto jest kto"

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości