twetery jest sens??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

twetery jest sens??

Post autor: maro » czw cze 28, 2007 22:36

Witam ma w swoim mk3 w drzwiach glosniki jbl dwudrozne i to samo z tylu w boczkach, wszystko oczywiscie wygluszone i zamocowane na panelach z mdfu, ale muzyka grajaca w nogi nie za bardzo mi pasuje, dlatego mam pytanko czy warto zamontowac do tego zestawu twetery w slupki w taki spoob ze kupic nowe (jesli tak to najlepiej jakie) i dolaczyc do tego zestawu, albo wyciagnac te z tych przednich jbl?? Dzieki


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Tajny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt lut 16, 2007 00:57
Lokalizacja: POLAND

Post autor: Tajny » czw cze 28, 2007 23:25

Ja tam w dziedzinie CA nie siedze ale skoro głośnik wysokotonowy jest głośnikiem kierunkowym to jego "granie" w nogi chyba mija sie z celem, dlatego myśle że jak najbardziej należałoby tweeter'y umieścić w słupkach.

Moje zabudowałem w zaślepce trójkątnej lusterka, gdyż na całośc chce nałozyć lakier strukturalny żeby jak najmniej element odróżniał się od reszty a że słupki mam białe a struktury białej nie ma tak więc zostały mi "trójkąty". Pochwale się że mam juz je w podkładzie i czekają na lakier i jak na pierwszy własny "wyrób" to jest git dlatego jak nie będziesz chciał się bawić w słupki to myśle że rozwiązanie z trójkątami tez nie jest najgorsze :hmm:



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » czw cze 28, 2007 23:30

Narazie jak beda to w miejscach na glosniki pod szyba, ale to tez jakos mnie nie satysfakcjonuje bo prawdopodobnie prawy bedzie slabo slychac

[ Dodano: Czw Cze 28, 2007 23:31 ]
A jak to podlaczyc pod np pod prawy przod do radia??


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Tajny
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: pt lut 16, 2007 00:57
Lokalizacja: POLAND

Post autor: Tajny » czw cze 28, 2007 23:36

maro pisze:A jak to podlaczyc pod np pod prawy przod do radia??
Nie bardzo kumam o co Ci chodzi ale jeśli chodzi o podłączenie tweeterów to musi byc zwrotnica bo puszczając całe pasmo na ten malutki głośniczek pewnie go raz dwa uszkodzisz więc z radia do zwrotnicy a ze zwrotnicy wychodzą osobne sygnały na poszczególne głośniki



Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » czw cze 28, 2007 23:40

ok dzieki o to chodzilo

[ Dodano: Czw Cze 28, 2007 23:41 ]
A le z drugiej strony to te twetery w zestawie ze srednim, maja jakis maly element przylutowany, wiec moze gdyby z tym elementem je podlaczyc bylo by dobrze


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » pt cze 29, 2007 11:25

Jak nie chcesz inwestować i podoba ci się jak gra tweeter z tych coaxiali w drzwiach ,to rozmontuj te JBLe (pod naklejką na magnesie jest wkręt ) i umieść tweetery w kokpicie(nie zapomnij o kondensatorku dla tweetera) .



Awatar użytkownika
Dj Darecki
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2252
Rejestracja: ndz maja 14, 2006 18:08
Lokalizacja: NEB-raska
Kontakt:

Post autor: Dj Darecki » pt cze 29, 2007 15:29

maro pisze:A le z drugiej strony to te twetery w zestawie ze srednim, maja jakis maly element przylutowany, wiec moze gdyby z tym elementem je podlaczyc bylo by dobrze
To pewnie ten kondensator o którym mówi powalla,

PozdrO


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252216][size=142][b][u]>>>VR6 US Mexicanos<<<[/size][/b][/u][/url]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=122620][size=142][b][u]>>>Black 1.9TD<<<[/size][/b][/u][/url]


[img]http://img4.imageshack.us/img4/148/podpis1.jpg[/img]

Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » pt cze 29, 2007 21:56

maro pisze:wyciagnac te z tych przednich jbl??
moim zdniem to nie mam sensu. jak juz to kup sobie zestaw 2-drozny jbl (na allegro w przystpenej cenie) i napewno duzo latwiej ci sie bedzie montowac oraz co najwazniejsze dzwiek bedzie lepszy.


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » pt cze 29, 2007 23:54

A dlaczego mam dac bez kondensatora?? Lepiej bedzie gralo bez nich?? A dzisiaj przypomnialo mi sie ze mam orginalne nie podpiete gwizdki w tylnych boczkach (srodek GTI edition) moze te podpiac pod te jbl??

[ Dodano: Pią Cze 29, 2007 23:56 ]
malutki pisze:
maro pisze:wyciagnac te z tych przednich jbl??
moim zdniem to nie mam sensu. jak juz to kup sobie zestaw 2-drozny jbl (na allegro w przystpenej cenie) i napewno duzo latwiej ci sie bedzie montowac oraz co najwazniejsze dzwiek bedzie lepszy.
No tak tylko ja nie chce wydawac tyle kasy tylko po to zeby twetery umiescic w slupkach, bo az takiej strasznej roznicy sie nie spodziewam w stosunku do tego co jest
Ostatnio zmieniony pt cze 29, 2007 23:55 przez maro, łącznie zmieniany 1 raz.


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob cze 30, 2007 09:39

"A dlaczego mam dac bez kondensatora?? "
gdzie tak masz napisane? Kondensatorek (filtr I rzędu) musi być ,bo inaczej tweeter się spali.



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » wt lip 03, 2007 20:17

maro pisze:No tak tylko ja nie chce wydawac tyle kasy tylko po to zeby twetery umiescic w slupkach, bo az takiej strasznej roznicy sie nie spodziewam w stosunku do tego co jest
niekoniecznie musisz wydawac kupe kasy. a roznica bedzie napewno odczywalna i to znacznie!
maro pisze:moze te podpiac pod te jbl??
ty zamiast kombinowac jak kon pod gore bys odlozyl troche grosza i kupil porzadny zestaw 2-drozny. np powerbassy ES6C kosztuja ok350 zl i sa warte polcenia. radze ci bys sie zastanowil czy bedziesz dalej kombinowac lub kupisz cos porzadnego.


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
maro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 501
Rejestracja: czw gru 16, 2004 00:17
Lokalizacja: Siemianowice Śl.
Kontakt:

Post autor: maro » wt lip 03, 2007 22:48

Jiz podpialem twetery z kondensatorami ktore mialem orginalnie zamontowane pod ten zestaw co mam i roznica jest a w przyszlosci na pewno juz bede kupowal midbasy z tweterami


Żeby mi sie chciało tak jak mi sie nie chce !!!
Projekt swap 1.4 ABD na 1.8 ABS http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=59966

Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » czw lip 05, 2007 22:32

maro pisze:roznica jest a w przyszlosci na pewno juz bede kupowal midbasy z tweterami
no to mi sie podoba,poszedl chlop po rozum do glowy :bigok: zycze powodzenia w dalszych modifikacjach audio


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 71 gości