Co to jest TUBA?;)

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » ndz cze 24, 2007 20:14

" Co do grania to skrzynia lepiej zagra w kombii, a walec w hatchback`u "

można by polemizować ale...................................już mi się nie chce i jeśli tak uważasz ...................to OK,bo po to jest forum,że każdy może wyrażać swoje ,czasami błędne "przemyślenia"



Kuman

Post autor: Kuman » ndz cze 24, 2007 20:33

Według mnie to najważniejsze jest, aby właścicielowi tuby/skrzyni podobał się dźwięk. Niektórzy nie są audiofilami i takiemu nie wytłumaczysz czemu jest źle, po prostu tego nie usłyszy. Montaż tuby (mówimy o subie w kształcie walca z papieru) jest jednym z podstawowych błędów amatorów CA zaraz po montowaniu głośników 6x9 w półkę. Są gusta i guściki.

Są różne obudowy w kształcie walca. Większość to prasowany papier. Jednak jakby dało się zrobić walec z MDF-u 18mm (niby też prasowany papier) to napewno taka obudowa byłaby sztywna jak trapezowa z MDF i wtedy przy tym samym litrażu powinno być praktycznie identycznie (jeśli chodzi o sztywność i dźwięk).


P.S Ostatnio widziałem "tube" z rury PCV kanalizacynjej 300mm :bigok: także mnie już nic nie ździwi :grin:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » ndz cze 24, 2007 21:52

VW Maniak pisze:Co do grania to skrzynia lepiej zagra w kombii, a walec w hatchback`u ;-)
...no tak. A blondyni lepiej jeżdzą autem w mieście a bruneci na wsi :helm: . Krejzole :panna: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
eldorado84
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 944
Rejestracja: czw sty 26, 2006 13:56
Lokalizacja: lubartów

Post autor: eldorado84 » pn cze 25, 2007 12:08

Kiler pisze:
VW Maniak pisze:Co do grania to skrzynia lepiej zagra w kombii, a walec w hatchback`u ;-)
...no tak. A blondyni lepiej jeżdzą autem w mieście a bruneci na wsi :helm: . Krejzole :panna: ...


Pozdr :pub: .


hehe, masz coś do blondynów.... :axe: :mlotek: hehehehe
pozdr


http://www.w202.pl/viewtopic.php?t=10205&start=0
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=54809

- O żesz ty kur.., w chu.. jeb.. twoja mać, pier...ny, zasr.., poje..y kut..s !! - Powiedział marynarz, po czym szpetnie zaklął. ;) ;)

Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » pn cze 25, 2007 13:48

Generalnie tych co mówia na obudowę w kształcie walca nie ma się co czepiać, bo poniekąd mają rację(ta obudowa ma tubowy kształt-dobrze porównanie z tubką pasty heh). Poza tym czym innym jest "tuba" dla zastosowań estradowych, czym innym tubka pasty do zebów, a czym innym "tuba" dla osoby która ma walec w aucie.

Po prostu nie ma się czym przejmować i urażać.

Osoba, taka jak pan_sowa, która wykonuje projekt tuby z osobą, która zainteresuje się projektem i będzie chciała przeczytać taki wątek na forum zrozumie się.

Tak samo wiesniak do wieśniaka powie mam tubę w aucie tez się zrozumieją, a jak by powiedział.

Osobiście znam kilka osób, które mówią na skrznię do subwoofera "tuba" i uważają, że tak jest prawidłowo to jest dopiero porażka.
Przychodzi do mnie znajomek i mówi zrób mi taką samą tubę jak Ty masz w bagażniku :panna:

Zresztą mówienie na głośnik niskotonowy "subwoofer" też nie jest prawidłowe jak dobrze pamiętam, a każdy tak mówi i mało kto się czepia.

Powtarzam: Niema się czym zgrzewać hehe.
kumaneq pisze:Według mnie to najważniejsze jest, aby właścicielowi tuby/skrzyni podobał się dźwięk. Niektórzy nie są audiofilami i takiemu nie wytłumaczysz czemu jest źle, po prostu tego nie usłyszy. Montaż tuby (mówimy o subie w kształcie walca z papieru) jest jednym z podstawowych błędów amatorów CA zaraz po montowaniu głośników 6x9 w półkę. Są gusta i guściki.
Jak dla mnie to nie ma takiej mozliwości, żeby ktoś nie usłyszał róznicy między tubą a skrzynią, bo ta różnica jest kolosalna. Oczywiście mówię o porównaniu bazarowej tuby z normalnym w miarę poprawnie grającym głośnikiem typu Intertechnik 08, czy Powerbass 1054 S10, S12, bo niżej jeżeli chodzi o klasę subwoofera nie ma sensu schodzić wg mnie.
kumaneq pisze:Są różne obudowy w kształcie walca. Większość to prasowany papier. Jednak jakby dało się zrobić walec z MDF-u 18mm (niby też prasowany papier) to napewno taka obudowa byłaby sztywna jak trapezowa z MDF i wtedy przy tym samym litrażu powinno być praktycznie identycznie (jeśli chodzi o sztywność i dźwięk).
Gdyby chciał zrobić obudowę walcową z MDF'u to takie "tuby" kosztowałyby kilka albo kilkanaście razy więcej i nie byłyby takie popularne :)
kumaneq pisze:P.S Ostatnio widziałem "tube" z rury PCV kanalizacynjej 300mm także mnie już nic nie ździwi
Też tak mówiłem dopuki nie zobaczyłem obudowy do głośnika z wykorzystaniem wiaderka i beczki na kapustę :panna: :panna: :panna: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:



Awatar użytkownika
Ostry!
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 667
Rejestracja: ndz paź 08, 2006 22:03
Lokalizacja: OP/OK
Kontakt:

Post autor: Ostry! » pn cze 25, 2007 15:06

Kiler pisze:...no tak. A blondyni lepiej jeżdzą autem w mieście a bruneci na wsi
Napisałem tak z własnego doświadczenia bo mam 2kombiki (Passat i A6) i golfa II i BMW 325 więc przekładając subiki (mam i skrzynkę i walca) do samochodów pokolej wydawało mi się że walec ma gorszy dźwięk w kombi a lepszy w hatchback`u, za to w sedanie (BMW) gra lepiej skrzynka.. Stąd to moje stwierdzenie, co gdzie lepiej gra; z mojej perspektywy.
Dodam jeszcze, że ani walec ani skrzynia nie są kupione na targu, a w renomowanym sklepie CA w Niemczech ;-)


German Car - German Style ;-)
Gofer: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=153467 Zapraszam
[img]http://img14.imageshack.us/img14/5457/ostry.jpg[/img]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości