przestało grać, dlaczego??

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

przestało grać, dlaczego??

Post autor: Bąku » sob cze 16, 2007 12:46

otóż panowie założyłem głośniki podłączyłem do radia, założyłem boczki na drzwi wszystko poskładałem ale radia niewłożyłem do tej kieszeni w desce rozdzielczej. włączyłem radio i tak ze 3min siedziałem i słuchałem jak gra było ok, wyłączyłem radio wcisnąłem je w kieszeń w desce. wyjąłem tweetera od strony kierowcy żeby podłączyć nowego którego dostałem razem z wooferami i te kable co szły do tweetera poprtostu odciąłem od niego i skręciłem je z kabalmi nowego tweetera i chciałem usłyszeć czy jest różnica włączam radio a tu nic cisza i spokój radio się nieuruchamia wogóle i teraz pytanie, czy to przez to że tak ten tweeter odciąłem i skręciłem z nowym, czy przy wkładaniu radia może zbyt mocno je nacisnąłem i coś zdechło w radiu. pomóżcie prosze


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
zmick
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn maja 08, 2006 15:06
Lokalizacja: Augustów

Post autor: zmick » sob cze 16, 2007 13:09

Nie no sorki stary! Ale co ma tweeter do tego, że radio się nie chce włączyć? Czyli inaczej - co ma piernik do wiatraka? Wyjmij radyjko jeszcze raz i sprawdź. Prawdopodobnie coś przegiąłeś, odłączyłęś lub ułamałeś. Myślę że na odległość nic innego nikt Ci nie podpowie. Trzeba wyjąć i zobaczyć

Pozdr
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2007 13:11 przez zmick, łącznie zmieniany 1 raz.



Rafit
Forum Master
Forum Master
Posty: 1133
Rejestracja: śr kwie 27, 2005 15:29
Kontakt:

Post autor: Rafit » sob cze 16, 2007 13:14

Bezpiecznik? Sprawdziłeś?
Ostatnio zmieniony sob cze 16, 2007 13:14 przez Rafit, łącznie zmieniany 1 raz.



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » sob cze 16, 2007 13:18

ta bezpiecznik ten w radiu sprawdziłem jest ok i ten w skrzynce też jest ok, nieznam się zbytnio na elektryce dlatego pytam, wyjme radio i popatrze na te kable jeszcze


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
rogal18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 20:19
Lokalizacja: radzymin
Kontakt:

Post autor: rogal18 » sob cze 16, 2007 16:34

jeżeli amsz zbyt dużo kabli za radiem a nie wyciąłes tego plastiku co jest w miejscu na radio to moze to być przyczyną gięcia się kabli i coś CI nie łączy... wyjmij ten plastik i go od środka skróc troche nie bedziesz mial problemów z wkladaniem, radia i bedzie mniejsze prawdopodobieństwo zaginania sie kabli...:)



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » sob cze 16, 2007 17:33

jeżeli amsz zbyt dużo kabli za radiem a nie wyciąłes tego plastiku co jest w miejscu na radio to moze to być przyczyną gięcia się kabli i coś CI nie łączy... wyjmij ten plastik i go od środka skróc troche nie bedziesz mial problemów z wkladaniem, radia i bedzie mniejsze prawdopodobieństwo zaginania sie kabli...:)
no tak zrobie ale najpierwsprawdze radio czy jest dobre bo może coś znim zrobiłem niechcący :goof:


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
powalla
_
_
Posty: 3729
Rejestracja: wt sty 10, 2006 19:43
Lokalizacja: Mikołów

Post autor: powalla » sob cze 16, 2007 18:31

Taki problem ,to najlepiej "dotykowo" sprawdzić(pomierzyć itd.) ,a nie gdybać przez internet -brutalne ale prawdziwe .



Awatar użytkownika
rogal18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 20:19
Lokalizacja: radzymin
Kontakt:

Post autor: rogal18 » sob cze 16, 2007 18:59

rzeczywiście racje ma kolega:) zawsze lepiej na realu takie rzeczy robić.. ale z własnego doświadczenia wiem że w MK3 jest mało miejsca na kable za radiem dlategoja ten plastik wyciąłem i teraz jest elegancko:)



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » ndz cze 17, 2007 19:00

no więc tak radio sprawdziłem w innym aucie działa, także radio jest ok, więc wymieniłem kostke zasilającą mysląc że to jej wina ale jak to zrobiłem nadal radio niedziała, bezpieczniki ok. o co chodzi?

[ Dodano: 18 Cze 2007 07:19 ]
panowie jeden taki mały szczegół do tego wszystkiego radio mi niedziała ale za to zaczął działać brzęczek od świateł jak otworze drzwi i mam włączone światła to brzęczy wtedy, poproatu może jakiś kable źle ze sobą łącze dlatego niedziała :goof:


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

Awatar użytkownika
rogal18
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: czw kwie 12, 2007 20:19
Lokalizacja: radzymin
Kontakt:

Post autor: rogal18 » pn cze 18, 2007 14:09

a grzebał juz tam ktos w tej instalacji?? bo coś nie halo tu jest.. cos musiało chyba byc kombinowane teraz to trzeba było by dobrze sprawdzić chyba kabelki:)



Bąku
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 794
Rejestracja: pn lut 19, 2007 17:38
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Bąku » pn cze 18, 2007 17:12

czy ktos grzebał to niewiem jak kupiłem radio grało, miałem głośniki w podszybiu więc radia nieużywałem bo lipnie było słychać i teraz w weekend zamontowałem głośniki w drzwi przednie wygłuszełem drzwi itd. jak radio miałem wyjęte z kieszeni i sprawdzałem jak głośniki grają wszystko było ok normalnie jak zawsze, a jak wepchnąłem radio w kieszeń i chciałem włączyć to kaplica nic nie włącza się nawet jak je wyjme też już się nie włącza...


Mój Były mk3 na VENTO FRONCIE
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=102145&postdays=0&postorder=asc&start=0

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 87 gości