Moja zabudowa Helix-ów Blue 62 w MK2

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » czw maja 03, 2007 22:53

gratulacje, mi się bardzo podoba :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

Awatar użytkownika
Mjasiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lip 31, 2006 23:53
Lokalizacja: Pawłowice śląskie
Kontakt:

Post autor: Mjasiek » pt maja 25, 2007 17:54

Jako że mi się kończy L4 dłubałem non stop w aucie i pracę przy Audio mają się już ku końcowi :hmm:

Tutaj robiłem kartonowe modele pod panele

Obrazek

Obrazek

Po przytwierdzeniu na śruby i żywicy panelu do plastikowego schowka nastało ostre i żmudne szlifowanie

Obrazek

Obrazek

Aaa tu już moje drzwiczki wytłumione, usztywnione matami szklanymi z żywicą poliestrową oraz z panelami do których na śrubach przytwierdzę boki drzwi poprzez panele w boczkach. Nie mogłem poczekać i na próbę jednego niskotonowca podłączyłem na 2 śruby i już gra hmmm Pysznieeee

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Jak dobrze pójdzie jutro tzn. w sobotę 26 maja zamontuje boczki bo muszę jeszcze skórą obić całe panele i zobaczymy co stworzyłem :)



Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » sob maja 26, 2007 08:40

no no naprawdę bardzo ładnie :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

siggi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt maja 25, 2007 23:08
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: siggi » sob maja 26, 2007 16:30

Mjasiek, moglbys zdradzic sekret jak udalo ci sie tak ladnie naciagnac skore ze na zaokragleniach nie ma zmarszczek? jakim klejem i w jaki sposob kleiles? dzieki ;)


[url=http://img82.imageshack.us/my.php?image=hpim1191vv6.jpg][img]http://img82.imageshack.us/img82/383/hpim1191vv6.th.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mjasiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lip 31, 2006 23:53
Lokalizacja: Pawłowice śląskie
Kontakt:

Post autor: Mjasiek » sob maja 26, 2007 17:13

siggi pisze:Mjasiek, moglbys zdradzic sekret jak udalo ci sie tak ladnie naciagnac skore ze na zaokragleniach nie ma zmarszczek? jakim klejem i w jaki sposob kleiles? dzieki ;)
Klejem szewskim przeźroczystym przy stracie dużo nerwów i różnych wygibasach tak jakoś mi się udało to okleić :)

Koniec ale nie taki oczywisty bo same radyjko Pionek 2920MP szybko się dusi i potrzeba mu wzmaka żeby jeszcze lepiej zasilić głośniki ale już gra zaje... :hmm:


Zmarszczki skóry są schowane pod maskownicami głośników więc tu jeszcze je widać, taśma aluminiową zakleiłem łączenie boczków do drzwi - oczywiście skręcone na śrubach i uszczelnione uszczelkami okiennymi żeby powietrze mi nie uciekało w różne strony świata :kac:

Obrazek

Obrazek


Nie miałem tak dużych kawałków skóry naturalnej więc musiałem obijać jej kawałkami stąd widoczne przejścia i łączenia które dość dobrze udało mi sie wkomponować w boczki nie psując ich wyglądu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tak jak wyżej pisałem teraz pakuje wzmaka i zabieram się za inne dupsy w golfiku :okej:



Awatar użytkownika
interno
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 408
Rejestracja: wt maja 15, 2007 12:18
Lokalizacja: CW/GD
Kontakt:

Post autor: interno » ndz maja 27, 2007 13:51

naprawde fajnie wygłuszyłęs te drzwi.
Mnie wkrótce tez to czeka bo te phonocary titanium nie beda dobrze grały w "pustych" drzwiach.
Powiedz prosze czym je wygłuszales, w jaki sposób sie to robi, gdzie mozna takie materialy kupic, ile to kosztuje i jak przymocowales głosnik bo nie jest on chyba oginalnie do panela przykręcony.
Zparaszam do obejrzenia moja Golfika MK3, a na linku sa tez pokazane głośniki.
PozdróVWka


Wydechy do każdego auta robione na zamówienie - profesjonalne podejście MTG (Płock)
Wyciąganie wgnieceń bez lakierowania (Płock)
VW Golf MK3-> Audi A3-> VW Touareg

Awatar użytkownika
Mjasiek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: pn lip 31, 2006 23:53
Lokalizacja: Pawłowice śląskie
Kontakt:

Post autor: Mjasiek » ndz maja 27, 2007 15:40

interno pisze:naprawde fajnie wygłuszyłęs te drzwi.
Mnie wkrótce tez to czeka bo te phonocary titanium nie beda dobrze grały w "pustych" drzwiach.
Powiedz prosze czym je wygłuszales, w jaki sposób sie to robi, gdzie mozna takie materialy kupic, ile to kosztuje i jak przymocowales głosnik bo nie jest on chyba oginalnie do panela przykręcony.
Zparaszam do obejrzenia moja Golfika MK3, a na linku sa tez pokazane głośniki.
PozdróVWka
Wygłuszyłem taśmą dekarską Soudala dostępne przykładowo jak U Mnie w Castoramie za 15cmx10m w cenie 53zł i dodatkowo gdzieniegdzie taśmą bitumiczną z prywatnych zasobów :hmm: i oczywiście kładzione na odtłuszczone i klejone przy pomocy opalarki żeby lepiej sie chyciły powierzchni blachy drzwi - z początku śmierdziało przy opalaniu ale teraz zapach znikł. Oczywiście za samym głośnikiem 3 warstwy maty i od środka drzwi czyli zewnętrzna blach puściłem tylko przez środek na całej długości pas z maty, w większych otwartych przestrzeniach blachy drzwi dodatkowo usztywniłem nakładając na maty dekarskie po dwi warstwy maty szklanej oczywiście przesączonej żywicą poliestrową z firmy Novol.
Panele boczków są przytwierdzone 4 śrubami do dystansów które są na stałe w drzwi wkręcone, a same głośniki wystarczyło już tylko do panelów drzwiowych powkręcać - proste i zarazem praktyczne rozwiązanie :) Teraz drzwi mają charakterystyczny dźwięk przy zamykaniu co Mnie sie dodatkowo bardzo podoba, dobrze że zawiasy drzwiowe mam w bdb stanie bo bałem się że mogą mi dość ostro opaść a Tu Gitara :okej:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości