MK4 instalacja radiowa

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

MK4 instalacja radiowa

Post autor: daniellw » pn maja 21, 2007 13:18

Witam!

Mam prośbe o spojrzenie na załączone zdjęcie i rozpisanie który przewód do czego służy i jak go podłączyć. Poprzedni wlasciciel cos nieładnie kombinowal.

1: to przewód antenowy, mam ponadto wzmacniacz antenowy z wyjsciem na zasilanie (czarny przewód nie widoczny na zdjęciu)- w które miejsce najlepiej go podłączyc?-
2: czarny-
3: fioletowy-
4: pomaranczowy-
5: brązowy-
6: czerwono- biały-
7: kostka ISO zasilająca-
8: kostka ISO głośniki-

Przewody 2,3,4,5 wychodzą z jednej wiązki przewodów, wydaje mi sie że fabrycznie wmontowane.

Pozdrawiam! Obrazek



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » wt maja 22, 2007 19:26

Ale SAJGON :helm:

przeczytaj tą stronkę od deski do deski a może coś tam znajdziesz dla siebie ( polecam opis ISO OEM do radia GAMMA V.

Wywal niefabryczny wzmacniacz antenowy bo większość radyjek będzie chodzić bez niego. Jak będą problemy to najwyżej podłączysz go jeszcze raz.

http://elektron.pol.lublin.pl/users/djlj24/studio24/



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » śr maja 23, 2007 07:45

ok, ze złączami iso powinienem sobie poradzic, pozostaje jeszcze tych kilka luznych kabelkow, ktore nie wiedziec czemu moga sluzyc, macie cos takiego wogole w swoich autkach?

wczoraj podlaczylem prowizorycznie stare radio blaupunkta wykorzystując te dwa złącza iso, niby dziala choc nie jestem zadowolony z odbioru, bez wzmacniacza antenowego odbior fatalny, ze wzmaczniaczem jako tako, czy oryginalna antena ma wbudowany wzmacniacz? a jesli tak to ktoredy jest zasilana ?

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Post autor: Seru79 » śr maja 23, 2007 09:42

Te kabelki są raczej nie potrzebne.(Ja mam wszystko oryginalnie i takich nigdy nie widziałem.
Może ktoś coś kombinował w bagażniku - poszukaj może tam są wyprowadzone.

Antena nie ma oddirelnego zasilania. Radia fabryczne miały wbudowane zasilanie więc jeżeli twoje radyjko źle chodzi to musisz mieć ten separator.



daniellw
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: pn lis 01, 2004 21:56
Lokalizacja: Podkarpackie

Post autor: daniellw » czw maja 31, 2007 11:41

ok, troche sie wyjasnilo, te kabelki luzem poza kostkami ISO to podpiete byly pod zestaw glosnomowiący, znalazlem ukryta skrzynke wlasnie od tego,
jeszcze nie wiem po co drugie zasilanie +12V nie podpiete do kostki, przewód czerwono-biały na zdjeciu zaznaczony jako nr 6.
I chyba potrzebny mi bedzie separator do anteny bo radyjko nie oryginalne i slabo odbiera zarówno bez jak i ze wzmacniaczem.

pozdrawiam!



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pn cze 04, 2007 20:38

daniellw pisze:I chyba potrzebny mi bedzie separator do anteny bo radyjko nie oryginalne i slabo odbiera zarówno bez jak i ze wzmacniaczem.
Ori antena ma wzmacniacz zasilany przez kabel antenowy. Dokladajac drugi wzmacniasz robisz jeszcze gorzej niz jest.
Musisz zasilic wzmacniacz z podstawy anteny do czego (jak Ci kolega wyzej napisal) potrzebny jest separator...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

todzio
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: śr maja 02, 2007 07:08
Lokalizacja: warmia-mazury
Kontakt:

Post autor: todzio » pt lip 06, 2007 04:26

Na fotce którą umieścił autor postu widnieje czarna wtyczka (oznaczona nr 7) przy której znajduje się skrajny kabelek niebiesko-biały. Czy może ktoś mi powiedzieć do czego on jest ?



Awatar użytkownika
inek01
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3686
Rejestracja: pn sty 09, 2006 23:08
Lokalizacja: Ciechanów

Post autor: inek01 » pt lip 06, 2007 08:50

todzio pisze:Na fotce którą umieścił autor postu widnieje czarna wtyczka (oznaczona nr 7) przy której znajduje się skrajny kabelek niebiesko-biały. Czy może ktoś mi powiedzieć do czego on jest ?
Jest to GALA - sygnal z predkosciomierza. Sluzy do automatycznej regulacji glosnosci zaleznie od predkosci auta. Przyspieszasz - podglasza sie, zwalniasz scisza...


[img]http://img413.imageshack.us/img413/3990/naklejkalogopodpistt1.jpg[/img] Bye, bye Mk3...

Awatar użytkownika
BARTEK W.
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: ndz gru 02, 2007 13:37
Lokalizacja: Janów Lubelski
Kontakt:

Post autor: BARTEK W. » ndz gru 02, 2007 22:29

Podczepię się pod ten temat. Mam pytanko moje radyjko beta nie jest dla mnie wymażone tzn. miało być gamma na 4 głośniki ale gościu co mi auto sprzedawał zamontował mi właśnie betę. Chciałbym zmienić je na jakieś CD i tu rodzi się problem , podłączyłem radio kenwood-a i niedość że tylne głośniki strasznie cicho grały , to po ponownym włączeniu radia musiałem go ponownie programować (tracił zapisane wcześniej ustawienia), czy inne radia będą się podobnie zachowywały, czy może to kwestia odpowiedniego podłączenia radyjka, dodam, że radio Beta trzymało pamięć (choć nieraz trzeba było mu wpisywać na nowo kod)

[ Dodano: 03 Gru 2007 13:10 ]
Jeszcze jedno pytanko, słyszałem,że nie każde radio będzie prawidłowo się mieścić we wnęce, ale chyba to nieprawda, bo chyba te nowe radia są jakoś znormalizowane.



Awatar użytkownika
Fenomen89
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 984
Rejestracja: wt sty 16, 2007 09:59
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Fenomen89 » pn gru 03, 2007 19:32

BARTEK W., no to jestesmy na tym samym etapie, tylko ja nie mam wcale radia :P hehe ale czekam... :D jutro powinno juz dojsc...

radia sa znormalizowane, jak sie dobrze orientuje wszystkie nowe powinny byc w rozmiarze 1 din i pasowac wszedzie, gdzie jest taka wneka.


ObrazekObrazek

dziulek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 54
Rejestracja: ndz maja 06, 2007 20:57
Lokalizacja: Janówek I k\Warszawy

Post autor: dziulek » pn gru 03, 2007 22:42

BARTEK W. pisze:ponownym włączeniu radia musiałem go ponownie programować (tracił zapisane wcześniej ustawienia), czy inne radia będą się podobnie zachowywały, czy może to kwestia odpowiedniego podłączenia radyjka, dodam, że radio Beta trzymało pamięć
To kwestia podłączenia. U mnie w Alpine wystarczyło we wiązce od radia zamienić miejscami kabelki żółty i czerwony. W instrukcji powinieneś mieć napisane który kabel jest od podtrzymania pamięci i ten podłączasz do plusa bezpośrednio z akumulatora i po wyjęciu kluczyka powinno tam być ~+12V wtedy pamięć się nie będzie kasowała. Drugi kabel od zasilania możesz podłączyć ze stacyjki wtedy po wyjęciu kluczyka radio przestanie działać lub też na plus z akumulatora i będzie mógł wtedy cały czas słuchać radia.
BARTEK W. pisze:nie każde radio będzie prawidłowo się mieścić we wnęce
U mnie był problem bo nie mieściło się całe (ok. 1,5 cm wystawało) ale poprawiłem kable i weszło. Teraz będę podłączał wzmacniac na 2 RCA i pewnie ten plastik za radiem trzeba będzie wyciąć :D
Ostatnio zmieniony pn gru 03, 2007 22:45 przez dziulek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
QQxQ
V.A.G Podlasie
V.A.G Podlasie
Posty: 1242
Rejestracja: pn cze 30, 2008 08:45
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Auto: Golf MK4
Silnik: BUB

Re: MK4 instalacja radiowa

Post autor: QQxQ » pn lip 07, 2008 20:36

Obrazek
Witam
Czy te kostki ISO sa fabrycznie montowane bo kupilem radio i jutro bede montowal i niewiem czy musze kupic jakas przejsciowke czy nie?
Obecnie mam seryjne radio VW w golfie IV
Ostatnio zmieniony pn lip 07, 2008 20:42 przez QQxQ, łącznie zmieniany 4 razy.



gooral1.4
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw sty 18, 2007 18:17
Lokalizacja: Wawa
Kontakt:

Post autor: gooral1.4 » pt lip 11, 2008 22:11

Panowie pomóżcie. jak w czrnej kostce nie nam napięcia w + a wszystkie bespieczniki są dobre to gdzie mam szukać usterki. czy może jest gdzies jeszcze bespiecznik?



Awatar użytkownika
m4573r
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 129
Rejestracja: sob sie 09, 2014 16:21
Lokalizacja: Warszawa

MK4 instalacja radiowa

Post autor: m4573r » pn gru 15, 2014 03:53

Wykopuję temat.
Pisałem oddzielny wątek, ale gdzieś mi wcięło - nie wiem, czy mod, czy Alzheimer.

Mam problem z kabelkologią w kostce zasilającej - nie wiem, co jest od czego.

Powinno być tak:
Obrazek

A u mnie wychodzi coś takiego:
1. Żółto-biały
2. Puste
3. Puste
4. Brązowo-czerwony
5. Puste
6. Niebiesko-biały
7. Czerwony gruby
8. Brązowy gruby

Szukałem wszędzie już chyba rozpiski do tak okablowanej kostki, ale nie znalazłem.
Najważniejsze, żeby odszukać +12V, +12V po stacyjce i masę.
Oczywiście podpięte tak jak jest, nie działa. Jeśli ma to jakieś znaczenie, auto fabrycznie nie miało głośników (nawet w podszybiu) ani radia. Instalacja bez odcięcia stacyjki. Radyjko LG LCS510IR z przelotką do standardowego ISO, sprawdzone i sprawne.

Kostka w aucie:
Obrazek

Kostka w radyjku:
Obrazek

Radyjko:
Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości