Radio szumi ale bardzo dziwnie.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Radio szumi ale bardzo dziwnie.

Post autor: porlock » sob maja 05, 2007 11:05

Mam zalozony separator, antene kupilem taką http://www.allegro.pl/item180727285_180727285.html
bo orginalna ulegla anichilacji

No i radio szumi, ale w centrum miasta odbiera calkiem dobrze, natomiast co zauwazylem, szumi ze tak powiem falami, np stoje na swiatlach podade 1 cm do przodu przestaje szumiec, podczas normlanej lazdy szumi tak wlasnie dziwnie co jakis kawalek czasu pojawia sie szum i znika za chwilke.
Do tego zauwazylem ze pozycja kierowcy wplywa na szum, tzn jak rusze reka w okolicach deski rozdzielczej to przestaje jak sie odsune bardziej do tylu to szumi.


Po mojemu przyczyna jest cos z ekranem od anteny,
1) Czy moze to byc spowodowane np tym ze miedzy separatorem a radiem ekran dotyka gdzies do masy ?
2) Ekran nie powinien dotykac do masy, czy nie ma to zadnego znaczenia ?
3) Napiecie z separatora na erkan idzie tylko w strone anteny, w strone radia napiecie po ekranie nie jest wysyłane ?
4) Czy separator robi przerwe elektryczna w ekranie ?
5) Macie moze jakies pomysly co moze byc nie tak ?



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob maja 05, 2007 16:02

nie wiem dokladnie ktora czesc przewodu masz na mysli piszac ekran
zalozmy ze przewod antenowy sklada sie z zewnetrzengo i wewnetrznego.

Ten zewnetrzny moze stykac sie z masa bo to wlasciwie jest masa.

Napiece powinno isc tylko w strone anteny!!

Separator nie robi przerwy elektrycznej.


Mi to sie zdaje ze ten separator nie dziala. Porownaj odbior sygnalu z wlaczonym separatorem i wylaczonym. I napisz jak rezultat



porlock
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: śr lut 21, 2007 12:08
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: porlock » sob maja 05, 2007 16:14

ekran czyli oplot na przewodzie, tzn jego zewnetrzna czesc

tzn separator nie robi przerwy elektrycznej w oplocie ? bo mi sie wydaje ze jednak robi, gdyby bylo inaczej prad poplynol by do radia.

Czy ekran przewodu powinien dotykac do masy samochodu to nie jestem przekonany, bo napiecie podane z separatora nie doszlo by do anteny tylko zrobilo by sie zwarcie, z masą auta, a w przypadku gdyby separator robil jednak przerwe elektryczna na oplocie a przy samym radiu mialo dotykac to tez nie zadobrze, bo wtedy wszystkie szumy by zbieralo ze wszystkich urzadzeń ktore sa w samochodzie.



manieczek111
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 391
Rejestracja: ndz gru 31, 2006 13:56
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: manieczek111 » sob maja 05, 2007 16:39

tak wyglada schemat separatora:

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości