powinna byc?

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

bebus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn gru 18, 2006 11:21
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

powinna byc?

Post autor: bebus » wt kwie 24, 2007 18:38

Witam,
Poczytałem sobie o tym co trzeba zrobić żeby uzyskać coś co będzie chodziło lepiej niż seryjne głośniki a nakłady finansowe nie będą za duże i ochoczo zacząłem sie przyglądać swojemu golfikowi... Niestety, nie potrafiłem znaleźć instalacji ani w drzwiach przednich ani tez tylnych :( I teraz pytanie - możliwe, ze nie było jej oryginalnie? Głośniki w desce rozdzielczej a raczej jej górnej części maja kabelek podciągnięty tylko do nich, żadnego "odejścia" nie ma, a gdzieś czytałem o tym jak łączone są głośniki w drzwiach i te w desce.
Jeśli faktycznie tak jest to muszę zrobić instalacje, może wskażecie mi kogoś kto może zrobić instalacje w Krakowie za przyzwoite pieniądze? No właśnie, jakie kable powinienem kupić i ile może kosztować zrobienie takie instalacji?
Jeszcze jedno - w samochodzie mam zamontowane radio Mercedes Sound 8000, może ktoś wie czy jest to warte tego żeby zostawić i szukać czegoś innego? Chce do tego podłączyć Phonocary Y-line oraz tweetery Philipsa. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.



Awatar użytkownika
damcio151
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9190
Rejestracja: wt sty 24, 2006 20:43
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: damcio151 » wt kwie 24, 2007 19:09

bebus pisze:możliwe, ze nie było jej oryginalnie?
możliwe
bebus pisze:Jeśli faktycznie tak jest to muszę zrobić instalacje, może wskażecie mi kogoś kto może zrobić instalacje w Krakowie za przyzwoite pieniądze?
zrób to sam :bigok: , pociągnij kabelki dołóż wtyczki itp :)



bebus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn gru 18, 2006 11:21
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: bebus » wt kwie 24, 2007 19:36

damcio151 pisze:zrób to sam :bigok: , pociągnij kabelki dołóż wtyczki itp :)
gdybym tylko miał czas, wiedział co jest najlepsze i jak to zrobić to oczywiście;)

aaaa wersja golfa to GT TDi, 4 elektryczne szyby, klima i takie tam pierdołki... nadal możliwe, że instalacji brak?



Pan_sowa
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 128
Rejestracja: sob maja 13, 2006 13:54
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Pan_sowa » wt kwie 24, 2007 22:20

hmm... możliwe bo były mk3 bez instalacji z tym ze jak taka bogata wersia z elektrycznymi szybami i klimą to dziwne jest ...popatrz jeszcze na jedną żecz czy maskownice na głosniki w drzwiach maja dziurki(jest siatka)czy nie bo te wersie glofa 3 które fabrycznie nie miały instalacji do drzwi nie maiły też maskownic tzn miały ale bez dziurek:) w ten sposób możesz się przekonać czy wcześniej były jakieś głośniki czy nie, i jeśli ich nie było to też pod zdjeciu maskownicy otwór do drzwi powinien być zaślepiony czyms w rodzaju pianki zabezpieczjacej przed wodą, a jesli inastalcja była to czasmi tak sie zdaża że leży gdzieś na dnie drzwi i tak od razu jej nie widać trzeba wsadzić rękę do drzwi i dobrze poszukać:) a zakałdajac że jej nie ma fabrycznie w drzwiach możesz zrobic jeszcze jeden experyment wypiać przelotkę z drzwi, powinno byż plastkiwe ząłcze które sie odkręca i zobaczyc ile idzie przewodów i czy przypadkiem nie jest tak ze instalacja od radia dochodzi tylko do przelotki od strony samochodu, a do drzwi juz nie ma, jak zdejmiesz osłonę z pod skrzynki bezpiecznikowej to powinno być widac tą przelotkę od środka samochodu zobacz ile kabli wchodzi do niej a ile idzie do drziw, popatrz jakie kolory kabelków głosnikowych są przy radiu i czy nie ma takich przy tej przelotce od strony samochodu, a nawet jeśli nie ma to nie jest to probem przeciągnąć kable, wystarcz zakupic przewód zaopatrzyc sie w jakis sztywny drut do przeciagania kabla pod deska rozdzielcza i w przelotkach, przydatny tez będzie śrubokręt, z instalcją do tyłu jest ta sma historia z tym że zdjęcie progów ułatwi nam zadanie, próg trzyma sie w zasadzie na jednej śróbce która jest pod słupkiem w rejonie mocowania pasa, a potem wystrczy delikatnie szarpnac bo rezszta trzyma sie na zatrzaskach, w zasadzie żadna filozofia to nie jest, a co do kabla to zalezy co planujesz w przyszłości wiadomo ze za górby kabel nie zaszkodzi, a jak dasz cięki a kiedys pomyślisz o wzmacniaczu to szkoda by było robic dwa razy to samo i potem go wymieniac mysle ze 2x2,5mm powinno styknac na początek.



bebus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn gru 18, 2006 11:21
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: bebus » śr kwie 25, 2007 16:56

I takiej właśnie odpowiedzi oczekiwałem - dziękuję bardzo za praktyczne i teoretyczne rady. Maskownice ściągałem, jest pianka i są też w niej dziurki... Ale najciekawsze jest to, że pomiędzy drzwiami a pianką jest coś na kształt pleksi, przezroczystego plastiku. Kabelków szukałem dość pilnie ale nic nie nawinęło mi się pod rękę. Chyba ściągnę tapicerkę z drzwi żeby się upewnić. Tweetery z głośnikami w drzwiach maja być połączone "szeregowo"? (mam nadzieję, że nie walnąłem jakiejś gafy)



Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » śr kwie 25, 2007 17:58

bebus pisze:Tweetery z głośnikami w drzwiach maja być połączone "szeregowo"? (mam nadzieję, że nie walnąłem jakiejś gafy)
te głośniki łączysz rownolegle a nie szeregowo najprościej zakupić zwrotnice odcinające pasmo osobno dla tweeterów i wooferow ewentualnie zamiast zwrotnic wstawic w szereg głośnikow wysokotonowych kondensator.Pzdr



Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » śr kwie 25, 2007 18:34

harrygo1 pisze:najprościej zakupić zwrotnice odcinające pasmo osobno dla tweeterów i wooferow
to było by najsensowniejsze rozwiązanie moim zdaniem :bajer:


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=338716&p=4409474#p4409474

bebus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: pn gru 18, 2006 11:21
Lokalizacja: Krakow
Kontakt:

Post autor: bebus » czw kwie 26, 2007 09:21

Widzę, że jednak coś mogę sknocić, pozostaje mi się zdać na umiejętności innych...
Polecicie mi kogoś w Krakowie, kto zrobi to za przyzwoite pieniądze? Może jest ktoś z forum, kto w długi weekend będzie miał czas i ochotę pomóc albo po prostu zrobić to odpłatnie?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości