[głośniki] MK3 maskowanie głośników tylnej półki

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
blowup
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

[głośniki] MK3 maskowanie głośników tylnej półki

Post autor: blowup » ndz lis 19, 2006 12:04

Witajcie.
Postanowilem załozyć ten temat bo jak wiemy czasem coś widocznego kusi lepkie rączki ..
Sam zamierzam wsadzić w tylną połkę go golfa 3 dosyć drogie głośniki a nie chce rano zobaczyć wybitej szyby, zerwanych zamków no i braku tylnej półki.
Jesli macie jakieś pomysły by dobrze zamaskować głośniki znajdujące sie w tylnej półce prosze o porady, zdjecia, jak wykonać dane zamaskowanie.
Prosze tych co mają pisać tu jakieś durne wypowiedzi o szukanie sobie tematu dla bardziej uzdolnionych.



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 19, 2006 12:32

blowup pisze:Prosze tych co mają pisać tu jakieś durne wypowiedzi o szukanie sobie tematu dla bardziej uzdolnionych.
moze nie jestem najmadrzejszy ale FAQ car audio przeczytalem,jest tam opisany twoj przypadek wiec polecam tą lekture na poczatek



Awatar użytkownika
blowup
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: blowup » ndz lis 19, 2006 12:52

niestety nie jestem tak uzdolniony i o maskowaniu głosników tylnej połki nie umiem nic znaleśc :(



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 19, 2006 12:58

ok,pisze tam ze nie montujemy glosnikow w tylna polke.ale jak juz to ja bym przykrecil glosnik od dolu polki a wyciete dziury na calosci zakryl nowym materialem.(cala polke obszyl na nowu nie widac otworow w niej)niestety maskownic nie przykrecisz wtedy,widzialem tak u kolegi.



Awatar użytkownika
blowup
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: blowup » ndz lis 19, 2006 13:06

a moze masz jakieś zdjecia tego wykonania lub jakieś materiały czego użyć itd.
a co do montowania głosników w tylną półkę to dziwne że nie zaleca się tam montazu jak montowane sa one orginalnie w róznych markach i jak moze ktos był na wystawie car audio to napewno oprócz profesionalnych zabudowan widział półki i to nie bylejakie wiec temat napewno nie jest zły i wielu być moze z niego skorzysta



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » ndz lis 19, 2006 13:23

na pokazach car audio prezentuje(reklamuje) sie sprzet danej firmy.nie do konca ma sie to z prawidlowym odsluchem,a fotek niemam nierobilem tego bo poco.a material mial zwykly niepamietam jaki wiem tylko ze krawcowa mu to obszyla ladnie :)



Awatar użytkownika
Kubus20
VW Baron
VW Baron
Posty: 3221
Rejestracja: sob lut 12, 2005 14:10
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Post autor: Kubus20 » ndz lis 19, 2006 22:48

blowup pisze:a co do montowania głosników w tylną półkę to dziwne że nie zaleca się tam montazu jak montowane sa one orginalnie w róznych markach
A od kiedy producenci aut dbają o fachowy montarz i jakość audio w samochodzie.
Montują głośniki tam gdzie jest najłatwiej i najtaniej.
blowup pisze:ak moze ktos był na wystawie car audio to napewno oprócz profesionalnych zabudowan widział półki i to nie bylejakie wiec temat napewno nie jest zły i wielu być moze z niego skorzysta
Auta na wystawie mają być atrakcyjne dla osób, które oglądają auta z zewnątrz, a nie *#cenzura#* w srodku. Poza tym mają często ukazać pełną ofertę i możliwości firmy. Stąd te głośniki w półkach i monitory w bagaznikach.


Jezeli chcesz zobaczyć montaże robione pod jakość dźwięku, to pojedź na jakieś eliminacje MP sound off i tam napewno zobaczysz jak wygląda poprawna instalacja audio w samochodzie.

Do bagażnika tylko sub.



ditomek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 614
Rejestracja: pt paź 08, 2004 09:41
Lokalizacja: dolny śląsk

Post autor: ditomek » pn lis 20, 2006 15:31

blowup, pojedź do sklepu tekstylnego. nie wstydź sie :-)
poszukaj wsród materiałow najcieńszego, lekko rozciągliwego, nie przeuszczjącego światła (choć w nocy moze okazać sie ze byle jaki materiał spełnia te wymagania).
Kup tyle ile potrzeba.
Pólke wykonaj z cienkiej wiorówki, wzmocnij poprzeczką z listewki (całosć ma być w miarę lekka zeby nie ciągnęła za sobą podniesionej klapy bagażnika).

Wykonał otwory pod głosniki, przyklej wzmocnienie, przykręc głosniki.
Radze wykonanie od razu płrzyłacza aby moznabyło w przyszłosci wyjąc półkę.
całość obciągnij zakupionym materiałem.

zamontuj w aucie.

oczywiśćie nie wygląda jak oryginalna ale jak ma wyglądać jak oryginalna to raczej nie bedzie to dorzesłuzyc głosnikom.

Osobiście uważam temat za banalnie prosty. pytając o tak proste rzeczy rodza się podejrzenia czy rzeczywiście dasz radę zrobić to samemu.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
blowup
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 135
Rejestracja: wt sie 29, 2006 21:52
Lokalizacja: Lubliniec
Kontakt:

Post autor: blowup » pn kwie 02, 2007 20:51

Witajcie.
Jednak po długim czasie co sie nasiedziałem i wyplanowałem jak dobrze zrobic półke pochwale sie juz zrobiona (załozeniem było zamaskowanie głosników by kogos nie korciły)



Obrazek ObrazekObrazek Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Duber
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10830
Rejestracja: pt sie 26, 2005 20:30
Lokalizacja: FSW

Post autor: Duber » pn kwie 02, 2007 21:27

blowup, tak na marginesie jak gra muza w aucie to nawet zamaskowanie glosnikow niepomoze.uslysza i namierza auto.



Awatar użytkownika
Arek85
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 996
Rejestracja: pt paź 28, 2005 17:56
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Post autor: Arek85 » pn kwie 02, 2007 23:09

piotr2 pisze:blowup, tak na marginesie jak gra muza w aucie to nawet zamaskowanie glosnikow niepomoze.uslysza i namierza auto.
dokładnie!! już raz straciłem tak sprzęt za całkiem niezła kasę!! Zamontuj sobie alarm! to duzo nie kosztuje a choć spać będziesz spokojnie lepiej wydać 300zł na alarm (i od razu będziesz miał centralny zamek z pilotem) niż dopuścić do tego ze nie bedziesz miał ani alarmu ani sprzetu w samochodzie (wiem z doświadczenia)


[img]http://img149.imagevenue.com/loc917/th_74539_5b5e7acd48b4413dbe063_122_917lo.jpg[/img]
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=66986

misiek01
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: śr sty 24, 2007 20:03
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: misiek01 » pn kwie 02, 2007 23:27

blowup pisze:Witajcie.
Jednak po długim czasie co sie nasiedziałem i wyplanowałem jak dobrze zrobic półke pochwale sie juz zrobiona (załozeniem było zamaskowanie głosników by kogos nie korciły)
wedlug mnie zabieg nie potrzebny lepiej bylo suba do bagaznika wsadzic nic bys nie musial maskowac.... elegencko nic nie widac a juz nie powiem o poprawnosci dzwieku... a jak ktos bedzie mial zamiar ukras to nic nie pomorze nawet alarm!!!!! :food:



Awatar użytkownika
Kiler
Forum Master
Forum Master
Posty: 1240
Rejestracja: ndz lip 17, 2005 19:55
Lokalizacja: SMI

Post autor: Kiler » wt kwie 03, 2007 01:56

misiek01 pisze:wedlug mnie zabieg nie potrzebny lepiej bylo suba do bagaznika wsadzic nic bys nie musial maskowac....
Amen. Sub na tył i wszystko na temat :satan: ...


Pozdr :pub: .


:bylo: :bajer:

Awatar użytkownika
Bruno77
vag-podkarpacie.pl
vag-podkarpacie.pl
Posty: 1679
Rejestracja: pt lis 10, 2006 13:27
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Bruno77 » wt kwie 03, 2007 08:16

Kiler pisze:Sub na tył i wszystko na temat
dokładnie ale półeczka ładnie wyszła :bajer:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości