Pomoc przy zakupie sprzętu.

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

Awatar użytkownika
Woonski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 23:48
Lokalizacja: Chorzów

Pomoc przy zakupie sprzętu.

Post autor: Woonski » pn mar 19, 2007 23:24

Witam!

Przeglądnąłem forum, w ręce wpadło mi kilka ciekawych tematów, ale nie do końca mi one pomogły. Przyczyna prosta, brak wystarczających funduszy. Ale do sedna, planuje w najbliższym czasie kupić głośniki, a potem radyjko do mojego golfa. Juz teraz wiem że wyższe modele Blaupunkta i Pioniera czy Alpin'a odpadaja, szkoda mi wydawać tyle kasy na radio którego słucham na krótkich odcinkach. Dlatego zwracam się do Was z prośbą o pomoc przy wyborze czegoś na poziomie, ale bez przesady :) Myślałem nad radyjkiem z panasonica (klik) i głośnikach (klik), ewentualnie tym blaupunkta (klik). Chodzi mi o czysty dźwięk i nie charczące basy, przy głośniejszym słuchaniu muzyki. Póki co posiadam głosniki oryginalne z Golfa na desce i stare radyjko sony :(. Druga sprawa, to rozmieszczenie nagłośnienia. Czy usuwać głośniki z deski i wymieniac na coś innego (lepszego), czy poprostu zamontować głośniki które Wam pokazałem (bądź inne) "w drzwi"?

Mile widziane wszelkie kombinacje, jak również propozycje głośników i radia, w prybliżonym przedziale cenowym.

PS. W przyszłości planuje kupić coś co zajmie się BASAMI, dlatego prosiłbym o dobieranie sprzętu z uwzględnieniem "skrzyni" :)

Dzięki z góry i pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » wt mar 20, 2007 01:06

Witam,
na temat tych radii sie nie wypowiem bo nie bede powtarzal opini innych, niech ktos napisze kto ma takie cos. Jesli chodzi o glosniki to niebardzo mi sie one widza. Lepiej by sie sprawowal zestaw odseparowany, czyli dwa glosniki w drzwiach i dwa gwizdki na wysokosci gloswy (moga byc ewentualnie w desce na gorze). Jesli szukasz glosnikow w granicach 120 pln to tylko Phonocary, np http://allegro.pl/item172976654_phonoca ... ilips.html
Chcesz do tego kupic skrzynie? takie cos bedzie sie wiazalo z zakupem wzmacniacza bo z samego radia ciezko bedzie napedzic zeby dobry bas sie wydobyl.
Jak na razie proponowal bym wygluszyc drzwi, znajdziesz duzo materialow zarowno w FAQ jak i w ostatnich 20 tematach.
PS. Jesli chodzi o radio to wiele osob ceni sobie Pioneery.


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Awatar użytkownika
zlowik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 77
Rejestracja: wt gru 14, 2004 12:13
Lokalizacja: Legnica
Kontakt:

Post autor: zlowik » wt mar 20, 2007 01:12

zgadzam sie z przedmowca w takiej cenie na przod to tylko phonocary, z radyjek jeszce bym polecil stare alpinki na cd sam mialem juz 3 rozne modele i na zadnym sie nie zawiodlem



Awatar użytkownika
Woonski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 23:48
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Woonski » wt mar 20, 2007 08:52

sworcjusz_kg pisze:Chcesz do tego kupic skrzynie? takie cos bedzie sie wiazalo z zakupem wzmacniacza bo z samego radia ciezko bedzie napedzic zeby dobry bas sie wydobyl.
Z tym się liczyłem, dlatego kupno skrzyni odłoże na później, jeżeli w ogóle się pokusze.
sworcjusz_kg pisze:Jak na razie proponowal bym wygluszyc drzwi, znajdziesz duzo materialow zarowno w FAQ jak i w ostatnich 20 tematach.
Widziałem, jest tutaj tego bardzo dużo, słyszalem że efekty są super, ale jestem pewny że będę miał z tym problem, gdyż to moje pierwsze auto, no i nie ma co ukrywać ekspertem w tej dziedzinie nie jestem :) Kto wie może kiedyś, jak będę miał czas by przysiąść przy aucie.
PS. Jesli chodzi o radio to wiele osob ceni sobie Pioneery.
takie np. http://allegro.pl/item176526157_pioneer ... 7r_gw.html ?
zlowik pisze:z radyjek jeszce bym polecil stare alpinki na cd sam mialem juz 3 rozne modele i na zadnym sie nie zawiodlem
Cięzko dostać alpina w granicach 350 zł, a używanego radyjka za bardzo nie chce, tym bardziej na CD, mam używane teraz i dlatego zmieniam :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124602]Mój Golf[/url]

Awatar użytkownika
Maxi
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 78
Rejestracja: sob mar 03, 2007 00:29
Lokalizacja: Chojnice
Kontakt:

Post autor: Maxi » wt mar 20, 2007 11:31

JAk masz ograniczona gotowke to kup phonocary te ktore zostaly wymienione.
Co do radyjka to jak ma byc tanio i w miare dobrze to pioneer. Sam mam u siebie w mk II pioneer'a deh-3900MP i jestem z niego zadowolony.

Pamietaj ze wytlumienie drzwi to podstawa, nie musisz byc specem od ca zeby to dobrze zrobic. Z pomoca forumowiczow na pewno wyjdzie ok:)


Moja Biała Strzała:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=503389

Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » wt mar 20, 2007 12:40

moj kumpel ma to radyjko i jest zadowolony, gra calkiem niezle i mozna dosyc duzo regulowac. w tej klasie cenoewej to bym jeszcze proponowal JVC np
lub


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
bialko1991
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2995
Rejestracja: wt lip 11, 2006 13:38
Lokalizacja: Ciechanowiec Warszawa
Kontakt:

Post autor: bialko1991 » wt mar 20, 2007 16:13

radio to pioneer lub JVC, jesli sie uparłes na nówkach, a glosniki to phonocar, lub dozbieraj stówke i kup helix blue 62



Awatar użytkownika
malutki
Forum Master
Forum Master
Posty: 1051
Rejestracja: śr lis 15, 2006 12:03
Lokalizacja: Opole/Krapkowice
Kontakt:

Post autor: malutki » wt mar 20, 2007 21:24

cos cie sie wszyscy uparli tych helixow?? nie twierdze ze sa zle ale mi osobiscie dzwiek wydawany przez nie nie podoba sie bardzo. sluchalem ostatnio ich, jakos slabawo.mialem porownanie do magnatow classic 2.16 i byly lepsze,to moje zdanie

[ Dodano: 20 Mar 2007 20:30 ]
a np za jakies 50 zeta wiecej byly infinty, ktore tez swietnie graly


Clarion DXZ958 - Morel Hybrid Integra 402 - Morel 6W - Gladen RS10 - Phoenix Gold Ti600.4 - Phoenix Gold Ti1500.1
Szafa gra :-)

Awatar użytkownika
harrygo1
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 719
Rejestracja: sob mar 04, 2006 01:45
Lokalizacja: Chełmno
Kontakt:

Post autor: harrygo1 » wt mar 20, 2007 22:34

malutki pisze:a np za jakies 50 zeta wiecej byly infinty, ktore tez swietnie graly
za 50 zł wiecej masz PB s-6c a nie jakieś wynalazki :bajer:



maciej69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: sob lut 03, 2007 10:07
Lokalizacja: Olsztyn
Kontakt:

Post autor: maciej69 » śr mar 21, 2007 01:23

jestem swieżo po montażu [zestaw jak w opisie] wytłumione drzwi no i efekt... powalajacy. Koleżka się pytał jakiego mam suba :grin: Tylko lusterka czymś wytłumic musze bo brzęczą.
Polecam PB - nie zawiodłem sie na nich - opinie użytkowników sprawdzają sie w 100%.
Jak je kupowałem to dostałem do nich dystanse za zeta.
Tylko wzmak do nich obowiazkowo. Jeśli chcesz bez wzmaka to Helixy będą dobre.


[__] ...deh2920mp
o--O ...PB-S6c .
|:::| ...V12
----- ...dietz
[O o]...Rockford RFZ 2408

- czyli budżetowo

Awatar użytkownika
Woonski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 23:48
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Woonski » czw mar 22, 2007 00:01

Mam jeszcze jedno pytanko, średnica głośników do montarzy do drzwi to 16'' będzie odpowiednia? Planuje kupic te Phonocary, dlatego wolę wiedzieć :)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124602]Mój Golf[/url]

Awatar użytkownika
sworcjusz_kg
"Rabbit is in my mind"
Posty: 309
Rejestracja: śr lis 22, 2006 23:34
Lokalizacja: ZKL/GDA
Kontakt:

Post autor: sworcjusz_kg » czw mar 22, 2007 00:12

16 cm jest jak najbardziej odpowiednie do drzwi. Jesli kupujesz to tylko takie!!!


Koła dla auta są jak biust dla kobiety, gleba natomiast jest jak dekolt :D:D:D

Awatar użytkownika
Woonski
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 98
Rejestracja: pn lut 26, 2007 23:48
Lokalizacja: Chorzów

Post autor: Woonski » sob mar 24, 2007 00:36

głośniki kupione, teraz tylko czekam aż przyjdzie przesyłka ;)


[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=124602]Mój Golf[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości