mkIII Glosniki do przodu w drzwi 16,5 cm....

Sprzęt audio do Naszych aut i wszystko co z nim związane.

Moderatorzy: dan124, powalla, VIP

mateuszgolf3

mkIII Glosniki do przodu w drzwi 16,5 cm....

Post autor: mateuszgolf3 » wt kwie 05, 2005 21:09

Witam
Kupilem Glosniki do przodu w drzwi 16,5 cm, i mam odnosie tego pytanie czy mam jeszcze cos do nich dokupic ? w sensie jakas obwodke (obramowke) zeby nie charczaly jak to jest czy po prostu wsadzam je normalnie bez przerobek. Bede wdzieczny za Odpowiedzi
Pozdrawiam Mateusz



P!@sek

Post autor: P!@sek » wt kwie 05, 2005 21:25

:grin: Wsadź i bedzie ok !!!



szklarek

Post autor: szklarek » wt kwie 05, 2005 21:33

he he wyczerpująca odpowiedź :) poszukaj na forum ten temat już był poruszany :) bodajże Tutenhamon opisywał montaż takich głośników. a poza tym wszystko zależy od tego czego oczekujesz potem od tych glosników :) czy maja grać tak po prostu czy mają grać konkretnie ;p



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » wt kwie 05, 2005 22:26

nic od niczego nie zależy - montaż to montaż. Głośniki montujemy do blachy a nie do tapicerki za pomocą dystansów z mdf'u.

Panowie P!@sek i szklarek - jak macie tak radzić to lepiej nie radźcie w ogóle.



Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » wt kwie 05, 2005 22:44

kacjen ja mam pytanko ... glosniki montujemy do mdf - a co z ta czescia tapicerki gdzie montuje sie seryjnei glosnik? czy ona nie bedzie drgala? jaka powinna byc odleglosc tego miejsca ( okregu ) od glosnika bo na piersciniach to on bedzie pod tapicera



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » wt kwie 05, 2005 23:02

odległość musi być taka żeby membrana nie dotykała tapicerki przy wychylenieach, zeby drgania nie powodowały udrzania kosza głośnika o tapicerkę. Można przerobić tapicerkę odpowiednio.



Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » śr kwie 06, 2005 00:02

a jakby zrobic taki dlugi pierscien zeby glosnik dotykal od spodu do tapicerki i wtedy tapicerke przez otwory w glosniku przykrecic do mdf-u?



Awatar użytkownika
prozak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: czw paź 14, 2004 19:40
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Post autor: prozak » śr kwie 06, 2005 00:08

kacjen pominoles wygluszenie ktore tez by sie przydalo + zabezpieczenie linek od szyb i wszelkich kabli by nie walily o blache


kto hamuje ten przegrywa

szklarek

Post autor: szklarek » śr kwie 06, 2005 09:45

kacjen pisze:Panowie P!@sek i szklarek - jak macie tak radzić to lepiej nie radźcie w ogóle.
miałem na myśli to, że jeżeli ktoś chce żeby cokolwiek mu grało i nie ma chęci, czasu ani ochoty na bawienie się z pierścieniami i wygłuszaniem to wystarczy, że przykręci głośniki do tapicerki. Efekt będzie daremny ale coś będzie brzęczeć :)



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr kwie 06, 2005 09:46

wygłuszenie - wiadomo musi być.



Awatar użytkownika
kamilt500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 206
Rejestracja: pt lut 11, 2005 02:46
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: kamilt500 » śr kwie 06, 2005 11:53

kamilt500 pisze:a jakby zrobic taki dlugi pierscien zeby glosnik dotykal od spodu do tapicerki i wtedy tapicerke przez otwory w glosniku przykrecic do mdf-u?
kacjen co ty na to ?



mateuszgolf3

Post autor: mateuszgolf3 » śr kwie 06, 2005 12:19

Dobra Juz wszystko wiem dziekuje, czyli przekrecam glosniki do blachy za pomoca dyskansow i wygluszam mata. !
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
kacjen
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 410
Rejestracja: pt sty 28, 2005 14:57
Lokalizacja: wawa

Post autor: kacjen » śr kwie 06, 2005 12:24

kamilt500 pisze:
kamilt500 pisze:a jakby zrobic taki dlugi pierscien zeby glosnik dotykal od spodu do tapicerki i wtedy tapicerke przez otwory w glosniku przykrecic do mdf-u?
kacjen co ty na to ?
Tak też można, zależy ile masz miejsca pod tapicerką. Jeśli dobrze przymocujesz tapicerkę do tego wszystkiego to konstrukcja powinna się dodatkowo wzmoacnić. Ale może pojawić się jeden problem - dodatkowe rezonansy przechodzące na tpaicerkę. Musi być wtedy dobrze wygłuszona żeby nie klekotała. Ja zrobiłem tak jak opisałem wcześniej, dodatkowo pierścień obłożyłem gąbką, dzięki temu nie ma ryzyka że coś bedzie pukać - tapicerka opiera sięna tejh gąbce lekko.



P!@sek

Post autor: P!@sek » śr kwie 06, 2005 17:48

Panowie P!@sek i szklarek - jak macie tak radzić to lepiej nie radźcie w ogóle.
KACJEN siedź cicho !! :grin:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości