Srodek do uszczelnienia klimatyzacji-opinie

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Srodek do uszczelnienia klimatyzacji-opinie

Post autor: psilos1 » sob paź 08, 2016 11:11

Witam,mam bardzo mały wyciek czynnika z układu klimatyzacji-trzyma 5-6 miesięcy pózniej trzeba uzupełnić freon.Do czynnika dodawany był barwnik UV ale nieszczelność jest tak mała ze nie widać wycieku.
Na zagranicznych forach w takich wypadkach polecają uszczelniacz do systemu klimatyzacji Magneti Marelli -stosował ktoś ten srodek?Obrazek



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Srodek do uszczelnienia klimatyzacji-opinie

Post autor: radekrp90 » sob paź 08, 2016 13:03

Jak nie szkoda Ci kasy na późniejszą ewentualną wymianę kompresora, zaworu rozprężnego itp to śmiało. Ja bym tego wynalazku nie pakował.
A jeśli wycieku nie widać to warto sprawdzić tam gdzie zwykle się nie patrzy czyli parownik.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Srodek do uszczelnienia klimatyzacji-opinie

Post autor: marmi m » sob paź 22, 2016 01:28

Nie polecam żadnych środków do uszczelniania, chyba że chcesz potem wszystkie newralgiczne elementy wymieniać...

Lepiej niech dokładnie sprawdzą gdzie jest nieszczelność, zapewne chłodnica i wymień co trzeba...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Srodek do uszczelnienia klimatyzacji-opinie

Post autor: grg474 » sob lis 05, 2016 23:20

psilos1, jak ci olej z silnika wycieka to wymieniasz uszczelniacz na wałku, czy lejesz moto-doktor?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
psilos1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1152
Rejestracja: ndz cze 06, 2010 12:25

Re: Srodek do uszczelnienia klimatyzacji-opinie

Post autor: psilos1 » ndz lis 06, 2016 06:46

grg474 pisze:psilos1, jak ci olej z silnika wycieka to wymieniasz uszczelniacz na wałku, czy lejesz moto-doktor?
Masz rację ale...wyciek oleju z silnika widać a w moim przypadku pomimo wymiany wszelkich oringow,kompresora(niepotrzebnie)presostatu,parownika wraz z filtrem czynnik nadal znika po kilku miesiącach.Dodawałem barwnik UV ale nieszczelność jest tak mała ze nic nie mogłem zlokalizować.
Na zagranicznych forach czytałem ze ten dodatek do freonu jest często stosowany i nie ma wpływu na prace układu-miesza sie z olejem i jest obojętny dopóki nie wejdzie w reakcję z tlenem w miejscu nieszczelnosci.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Srodek do uszczelnienia klimatyzacji-opinie

Post autor: grg474 » ndz lis 06, 2016 09:38

psilos1 pisze:Masz rację ale...wyciek oleju z silnika widać a w moim przypadku pomimo wymiany wszelkich oringow,kompresora(niepotrzebnie)presostatu,parownika wraz z filtrem czynnik nadal znika po kilku miesiącach.Dodawałem barwnik UV ale nieszczelność jest tak mała ze nic nie mogłem zlokalizować.
masz kilka miejsc niewidocznych i wiele widocznych. Skoro dodałeś czynnik UV i nie widać miejsca wycieku to pozostały tylko 3 elementy do gruntownego obejrzenia:
1. kompresor od strony silnika
2. chłodnica klimy (skraplacz)
3. chłodniczka w nagrzewnicy (parownik).
Spuścić środek i powyjmować po kolei elementy aż znajdziesz. Wiem - dużo rozbierania - bez rozbierania da się obejrzeć kamerą na wysięgniku (do nagrzewnicy wejdziesz prze otwór odpływowy oraz po wyjęciu wentylatora). Chłodnicę - odkrecisz i odsuniesz nawet bez spuszczania czynnika, kompresor odkrecisz i odsuniesz bez spuszczania czynnika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2808
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Srodek do uszczelnienia klimatyzacji-opinie

Post autor: waski1 » ndz lis 06, 2016 13:27

Jak dla mnie to ten serwis jest słaby skoro nie potrafi znaleźć nieszczelności w układzie. Jak jesteś z Małopolski to mogę Ci to zlokalizować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości