Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: MrJohnRambo007 » czw cze 16, 2016 20:49

Witam
Mam volkswagena golfa IV, 1,9TDI 90KM i mam problem z climatronic. Problem polega na tym, że jak włączę klimatyzację to nie leci zimne powietrze. Byłem u gościa i powiedział że klima jest nabita i na pewno sprężarka jest zepsuta. Co o tym problemie sądzicie?



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: majekMK2 » czw cze 16, 2016 21:05

Witam u mnie jest tak samo i tez mam sprężarkę do wymiany a u ciebie wszystko dziala sprzeguelko tez


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: MrJohnRambo007 » czw cze 16, 2016 21:12

Wszystko się kręci, to chyba działa.



Awatar użytkownika
majekMK2
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4414
Rejestracja: ndz cze 10, 2007 14:10
Lokalizacja: Meszna
Kontakt:

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: majekMK2 » czw cze 16, 2016 21:47

To tak jak u mnie za slabo jakby sprezala sprężarką jak podepniesz ja żeby dobić czynnik powinien to sprawdzić


Były golfik:/
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=111197
Obrazek

dzygi
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 180
Rejestracja: śr paź 21, 2015 10:27

Re: Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: dzygi » pt cze 17, 2016 05:39

Chyba że klapa która odpowiada za regulacje powietrza ciepło zimno się nie otwiera. Podlacz czy są jakieś błędy.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: radekrp90 » pt cze 17, 2016 07:01

Ale diagnostyka klimatyzacji bez sprawdzenia/podania ciśnień to jak wróżba z fusów.
Na początek należy sprawdzić (jeśli kompresor się uruchamia) jakie są ciśnienia - może kompresor nie jest do wymiany tylko do "małej" regeneracji.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: MrJohnRambo007 » pt cze 17, 2016 14:37

A można coś sprawdzić na panelu climatronic'a, czy bym musiał jechać do gościa żeby podłączył się pod komputer? dodam jeszcze ze jak na panelu climatronica nacisnę przyciski ECON i obieg powietrza to skanuje błędy i wyskakuje 444 02.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: radekrp90 » pt cze 17, 2016 18:02

Ciśnienia sprawdzisz tylko po podłączeniu zegarów (manometrów) pod układ. Sprawdzić trzeba ciśnienia LP/HP na postoju (zależą wprost od temperatury zewnętrznej i w komorze silnika - powinny być w okolicach 5-8 bar) i po uruchomieniu (odpowiednio LP:1.9-2.2 bar, HP: powyżej 10-12 bar, przy 15-16 uruchamia się szybszy bieg wentylatora). Jeśli podczas pracy ciśnienia spadną do okolic 5-6 bar dla LP/HP to oznacza przełączenie kompresora w niską wydajność (uszkodzony zawór regulacyjny).


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Re: Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: MrJohnRambo007 » pn cze 20, 2016 19:03

Byłem dzisiaj u gościa, który zajmuje się naprawą klimatyzacji i nie miał dzisiaj czasu sprawdzić, ale w tym tygodniu powiedział że sprawdzi. Wtedy co był brat sprawdzić czy jest czynnik, ten gość mu powiedział ze nie spada niskie ciśnienie. Jak coś się odezwę jak tamten drugi mi sprawdzi.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: radekrp90 » pn cze 20, 2016 22:05

Jeśli nie spada LP to zawór sterujący lub zawór rozprężny. Z naciskiem na to pierwsze - to niejako "cecha" tych kompresorów, że z czasem siada regulacja pojemnością/wydajnością.

Jeśli po uruchomieniu ciśnienia skoczą na LP:2/HP:~10 i nagle wrócą do poziomu LP:6/HP:8 - oznaczać to będzie zaworek sterujący.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

MrJohnRambo007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 37
Rejestracja: czw sty 15, 2015 17:28

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: MrJohnRambo007 » czw cze 23, 2016 18:53

Byłem dzisiaj u gościa i powiedział że sprężarka nie tłoczy. Powiedział jeszcze ze mi za 1000 naprawi. Spuścił jeszcze czynnik i było 350g, a do mnie wchodzi 750g.



Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: pepepe » czw cze 23, 2016 21:29

Panowie mi nie dzialala klimatyzacja wiec wymieniłem czujnik temp zewnętrznej.
W programie pokazywalo "błąd czujnika temperatury zewnętrznej"

Po wymianie i włączeniu auta wydawalo nam sie ze zrobil sie przyjemny chlodek klimatyzacji.

Po rozmowie i odjechaniu od mechanika juz nie działało:)

Temperatura pokazuje roznice o 6'C za wysoko a ozonu w klimatyzacji mam full. Wiec co moze byc?



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Re: Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: radekrp90 » pt cze 24, 2016 06:42

MrJohnRambo007 pisze:Byłem dzisiaj u gościa i powiedział że sprężarka nie tłoczy. Powiedział jeszcze ze mi za 1000 naprawi. Spuścił jeszcze czynnik i było 350g, a do mnie wchodzi 750g.
Za 1000 PLN??? Jeśli czynnika jest pełno to raczej połowa tej kwoty (zakładając, że nie ma nieszczelności i nie trzeba będzie płukać układu).

Podjedź, jeśli masz możliwość, do kogoś innego (najlepiej kogoś kto typowo się klimatyzacją zajmuje).

I tak jak mówiłem - niech sprawdzi jak zachowują się ciśnienia zaraz po uruchomieniu i po chwili pracy. Wyłącz wtedy klimatyzację i zobacz jak się wtedy będą te ciśnienia zachowywać. Wszystko to wrzuć tutaj to będziemy mieli pewność czy jest sens wydawać co najmniej 400 zł na "nową" sprężarkę (bo uważam, że używki w Twojej sytuacji nie ma sensu).

No chyba, że chcesz wyrzucić 1kPLN ;)
pepepe pisze:Panowie mi nie dzialala klimatyzacja wiec wymieniłem czujnik temp zewnętrznej.
W programie pokazywalo "błąd czujnika temperatury zewnętrznej"

Po wymianie i włączeniu auta wydawalo nam sie ze zrobil sie przyjemny chlodek klimatyzacji.

Po rozmowie i odjechaniu od mechanika juz nie działało:)

Temperatura pokazuje roznice o 6'C za wysoko a ozonu w klimatyzacji mam full. Wiec co moze byc?
Na ozonie klimatyzacja nie zadziała. Tam jest czynnik chłodniczy (popularnie i niepoprawnie zwany freonem).
A co do awarii - czy poza wymianą czujnika było coś jeszcze sprawdzone, bo może ten błąd to tylko czubek góry lodowej ;)


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
pepepe
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 131
Rejestracja: czw maja 02, 2013 18:35

Problem z climatronic, nie leci zimne powietrze

Post autor: pepepe » pt cze 24, 2016 12:26

Radek, koleś z ogloszenia olx z pobliskiego miasteczka oferował nabijanie klimy wiec pojechałem do niego z problemem.

Podłączył jakies zegary do rur w masce i stwierdził ze klima jest nabita.
Jego komp pokazywal ze temperatura jest -40 a u mnie w aucie ---- wiec wymieniłem czujnik temp. zewnętrznej ktory myli sie o ok 5'C.

Pozniej wymieniłem plyn hamulcowy i w bledach pokazywalo mi tylko - czujnik temperatury zewnętrznej oraz czujnik ABS.
Żadnych innych bledow. Zalutowalismy wiec kabelki w lusterku i gotowe.
A moze trzeba bylo usunac albo zrestartowa na nowo komputet by blad zniknął z info?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości