Klimatyzacja VW Bora

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

karik22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 14:01

Klimatyzacja VW Bora

Post autor: karik22 » pn sty 18, 2016 13:39

Witam, problem dzieje się juz od jakiegoś czasu tyle że latem nie jest to tak uciążliwe. Mianowicie pierwszy problem polega na tym, że włączając nawiew na np. nogi+ przód całkowicie odcina nawiew na nogi, tak samo jest z nawiewem na szybę, działa tylko wtedy gdy ustawie jedno z nich. Drugi problem jest taki że jadąc w dłuższą trasę zauważyłem pewien błąd w działaniu klimy. Mając stałą temepraturę (23stopnie) co jakiś czas jest nagle strasznie gorąco, aż duszno, potem to mija i leci normalne, świeże powietrze, na początku myślalem że mi sie wydaje ale jest to ewidentnie odczuwalne. Dodam że mam problem jeszcze z fotelami, kierowcy w ogole nie działa, pasażera jak sie zachce, raz normalnie działa, raz w ogole. Wiecie co może być przyczyną? Jestem totalnym laikiem wiec bardzo bym prosił o wyrozumiałość no i jakieś pomysły. Dzięki, Pozdrawiam



misiozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 19, 2015 22:30

Klimatyzacja VW Bora

Post autor: misiozol » wt sty 19, 2016 11:32

Jesli jestes totalnym laikiem to myslisz ze samo sie naprawi jak np. postukasz w konsole? co jestes w stanie sam zrobic ? sprawdzisz instalacje elektryczna ? sciagniesz konsole jak trzeba ? podlaczysz komputer i przeprowadzisz diagnostyke ?



karik22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 14:01

Klimatyzacja VW Bora

Post autor: karik22 » wt sty 19, 2016 12:06

Co do sprawdzenia instalacji musialbym byc w jakis sposob naprowadzony bo niewiem co do czego, diagnostyke przeprowadzalem nic nie wykazala, zapomnialem wspomniec ze robiac diagnostyke samego climatronica wyskakuje blad o kodzie 4b6. Niestety zostawilem go gdyz na wielu forach znalazlem 100 opinii na ten temat, moze ktos wie dokladnie co to za blad, Pozdrawiam



misiozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 19, 2015 22:30

Re: Klimatyzacja VW Bora

Post autor: misiozol » śr sty 20, 2016 11:51

karik22 pisze: zapomnialem wspomniec ze robiac diagnostyke samego climatronica wyskakuje blad o kodzie 4b6. Niestety zostawilem go gdyz na wielu forach znalazlem 100 opinii na ten temat, moze ktos wie dokladnie co to za blad, Pozdrawiam

:rotfl: czym ta diagnostyka byla robiona , bo jak dla mnie to :ass: a nie diagnostyka



karik22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 14:01

Klimatyzacja VW Bora

Post autor: karik22 » śr sty 20, 2016 13:26

niewiem jak to sie fachowo nazywa, kalibracja? autodiagnoza? Wyskoczył ten kod wciskając przyciski ECON i cyrkulacji na climatroniku



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Klimatyzacja VW Bora

Post autor: riccardoa » śr sty 20, 2016 13:30

misiozol pisze:
karik22 pisze: zapomnialem wspomniec ze robiac diagnostyke samego climatronica wyskakuje blad o kodzie 4b6. Niestety zostawilem go gdyz na wielu forach znalazlem 100 opinii na ten temat, moze ktos wie dokladnie co to za blad, Pozdrawiam

:rotfl: czym ta diagnostyka byla robiona , bo jak dla mnie to :ass: a nie diagnostyka
A o czymś takim jak diagnostyka własna lub autodiagnostyka Climatronica słyszałeś?



misiozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 19, 2015 22:30

Klimatyzacja VW Bora

Post autor: misiozol » śr sty 20, 2016 15:19

A ta autodiagnostyke climatronika to mozna sobie wsadzic w :ass: , nie kaze mu kypywac KTS za kilka tys. ale jak chce ogarniac temat to nawet kabelek z aledrogo styka za 40zl zwany vagcom .



karik22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 14:01

Klimatyzacja VW Bora

Post autor: karik22 » śr sty 20, 2016 19:13

Widzę że naprawde masz problemy z czytaniem, napisalem wyraźnie że diagnostyka przez vcds jak i polski vag, nic nie wyskoczyło



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: Klimatyzacja VW Bora

Post autor: riccardoa » czw sty 21, 2016 13:15

karik22 pisze:Widzę że naprawde masz problemy z czytaniem, napisalem wyraźnie że diagnostyka przez vcds jak i polski vag, nic nie wyskoczyło
No tak, ale to trzeba czytać ze zrozumieniem, a nie tylko mieć :ass: w głowie.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Klimatyzacja VW Bora

Post autor: grg474 » czw sty 21, 2016 21:24

karik22, podłączyć komp i zrobić nastawy podstawowe. Kompresor lub spręzone powietrze w aerozolu i przedmuchnąć wlot - kratkę w panelu climatronika. Jak właczona stacyjk a- sprawdź czy tam kręci się wentylatorek bo
karik22 pisze:Mając stałą temepraturę (23stopnie) co jakiś czas jest nagle strasznie gorąco, aż duszno, potem to mija i leci normalne, świeże powietrze, na początku myślalem że mi sie wydaje ale jest to ewidentnie odczuwalne.
Z tym, że podobny objaw może być przy braku nastawów podstawowych


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

karik22
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz sty 17, 2016 14:01

Klimatyzacja VW Bora

Post autor: karik22 » pt sty 22, 2016 00:22

grg474 pisze:karik22, podłączyć komp i zrobić nastawy podstawowe
Właśnie zacząłem co nieco o tym czytać, postaram się poszukać jakiegoś poradnika jak to zrobić i jakim programem, chyba że ktoś zarzuci pomocnym linkiem :)
Z tego co pamiętam wentylatorek kręci bo go słychać. Jeszcze takie małe pytanko, jak włączam nawiew na szyby znika mi zawsze napis ECON, to normalne?
Dzięki , Pozdrawiam



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Klimatyzacja VW Bora

Post autor: riccardoa » pt sty 22, 2016 09:32

karik22 pisze: jak włączam nawiew na szyby znika mi zawsze napis ECON, to normalne?
Tak.



misiozol
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: śr sie 19, 2015 22:30

Re: Klimatyzacja VW Bora

Post autor: misiozol » pt sty 22, 2016 11:04

karik22 pisze:Widzę że naprawde masz problemy z czytaniem, napisalem wyraźnie że diagnostyka przez vcds jak i polski vag, nic nie wyskoczyło
Prosze pokaz gdzie wczsniej napisales vcds cwaniaku bo ja nie widze ANI RAZU , malo tego pisales ze robiles samodiagnoze :ass:
riccardoa pisze:
karik22 pisze:Widzę że naprawde masz problemy z czytaniem, napisalem wyraźnie że diagnostyka przez vcds jak i polski vag, nic nie wyskoczyło
No tak, ale to trzeba czytać ze zrozumieniem, a nie tylko mieć :ass: w głowie.
O kolejny cwaniak no pokaz gdzie napisal wczesniej ze robil diagnostyke vcds , wlasnie trzeba miec w glowie i czytac wszystko a nie cwaniakowac :jezor:



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Klimatyzacja VW Bora

Post autor: riccardoa » pt sty 22, 2016 12:21

Czy to ważne czy dopisał,że Vcds? A z tego wynika jak wół,że robił nie tylko autodiagnostykę
diagnostyke przeprowadzalem nic nie wykazala, zapomnialem wspomniec ze robiac diagnostyke samego climatronica wyskakuje blad o kodzie 4b6.“
misiozol pisze:wlasnie trzeba miec w glowie i czytac wszystko a nie cwaniakowac
Dokładnie tak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości