SDI 1.9 słabo grzeje

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

baranek&firanka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 17:24
Lokalizacja: Lębork

SDI 1.9 słabo grzeje

Post autor: baranek&firanka » śr sty 06, 2016 19:30

Witam mam mały problem z nagrzaniem wnętrza auta :-( jakim jest Golf mk IV SDI. Problem jest tego typu, że w samochodzie nie ma ciepłego ogrzewania jest tylko letnie. :grrr:
Po odpaleniu jak zwykle wskazówka leży na dole po przejechaniu 30 kilometrów wskazówka ledwo drgnie do góry, ale nie przekracza pola z dużą ilością kresek. :rozpacz:
Po tych 30 kilometrach zaczyna dmuchać powiedzmy, że lekko ciepłym powietrzem trochę cieplejszym niż tzw letnie :-x dmuchawa ustawiona na 3 bieg słychać, że jak przeskakujemy pokrętłem to prędkość się zmienia. Na obiegu zamkniętym efekt ten sam. Co ciekawe podczas podróży na autostradzie z prędkością ok 140km/h wskazówka wskoczyła na 75 stopni, ale po włączeniu nawiewu moment spadła w dół. Chłodnice zasłoniłem kartonem i żadnego lepszego efektu.
Problem jest dosyć poważny, ponieważ auto pożyczyłem i strasznie mi to przeszkadza tym bardziej, że jest zima a do pracy mam kawałek. Właścicielowi to nie przeszkadza do nie używał auta w okresie zimowym :satan: :banghead: :shock: jeździł komunikacją miejską bo do pracy ma tylko 5km :grin:


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

SDI 1.9 słabo grzeje

Post autor: grg474 » śr sty 06, 2016 23:18

1. jak zagrzeje się trochę silnik (wskazówka drgnie) to zobacz czy oba węże od nagrzewnicy są ciepłe
2. Jeśli chłodne, a poziom płynu chłodniczego prawidłowy to są 3 możliwości. Luźny wirnik pompy wody, niedomknięty ternistat, zamulona nagrzewnica (to ostatnie raczej watpliwe bo
baranek&firanka pisze:wskoczyła na 75 stopni, ale po włączeniu nawiewu moment spadła w dół.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

baranek&firanka
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 107
Rejestracja: wt wrz 14, 2010 17:24
Lokalizacja: Lębork

SDI 1.9 słabo grzeje

Post autor: baranek&firanka » czw sty 07, 2016 19:53

Dzięki za odpowiedź obstawiam termostat bo rozrząd z pompą wody był wymieniany w zeszłym roku zimą, a efekt ten już był przed wymianą pompy wody :D Sprawdzę dopiero w sobotę i dam znać.


Obrazek

Awatar użytkownika
PatrykRR
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: śr sty 06, 2016 16:54
Lokalizacja: Poznań

SDI 1.9 słabo grzeje

Post autor: PatrykRR » pt sty 08, 2016 17:40

Rok czasu z uszkodzonym termostatem? Łał :popcorn:



CzechuLG
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: pt sty 15, 2016 19:39
Lokalizacja: Gdańsk

SDI 1.9 słabo grzeje

Post autor: CzechuLG » ndz sty 17, 2016 19:39

Termostat ten co wstawiają jako oryginał [ale zamiennik] kosztuje jakieś 30zł więc wydatek nie jest wielki a to pewnie to.
Z wymianą też nie ma problemu. Z tego co pamiętam to 3 albo 4 śruby na wierzchu. Jedyne to co refleks aby za dużo płynu nie uszło ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości