Climatronic-wszystko hula,ale nie chłodzi.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Climatronic-wszystko hula,ale nie chłodzi.

Post autor: Michał_1977 » czw wrz 17, 2015 19:44

Witajcie dobrzy ludzie :bigok:
Problem taki jak w temacie,włożony climatronic do mk2 fizycznie został "odpalony",ale skubaniec nie chłodzi. Climatronic pochodzi z mk4 (ATD),który stał chyba z rok z nie odpalanym silnikiem. Wentylatory chłodnicy działają,kompresor uruchamia się i dmuchawa wewnątrz również.
Podczas montaż do auta,gdy tylko układ na czynnik został zamknięty no nowych uszczelniaczach,przyjechał koleś z maszyną i nabił tyle czynnika ile było dedykowane do dawcy. Całe to zamieszanie po to,żebym mógł wykonać test podczas walki z elektryką .Później była wspomniana elektryka,kosmetyka i inne bajery.
Podczas testów klima byłą włączana,wyłączana i tak do osrania :grin: ,ale działała.Niestety po iluś tam włączeniach i wyłączeniach,miałem wrażenie,że coraz słabiej.Wycieków czynnika nie ma.
W tej chwili po uruchomieniu klimy,z nawiewów leci powietrze takie jak na zewnątrz,a rurka niskiego ciśnienia przy tym baniaczku,robi się może z 5 stopni chłodniejsza.

Teraz najciekawsze- mam u siebie na warsztacie Audi A3 też z ATD pod maską i w nim jest IDENTYCZNA sytuacja. Auto dopiero kupione,bez czynnika w klimie,też nie wiadomo ile czasu ta klima nie pracowała. Po zlokalizowaniu nieszczelności,wymiana uszczelniacza i nabicie.Klima trochę popracowała poprawnie i po jakimś czasie sflaczała.
W tej chwili jak pójdę i odpalę silnik i klimę,to po paru sekundach ten "baniaczek" na rurce powrotnej (i rurka) robi się zimny,ale już po 10-20 sekundach znów robi się ciepły.
Gość od klimy sugerował,że to presostaty liche,ale co ma piernik do wiatraka,skoro presostat ma tylko wyłączyć klimę w krytycznej sytuacji...

Po konsultacjach tu i ówdzie,ponoć można stawiać,że są uszkodzone (zapieczone) zawory rozprężne. Mam takowe 2szt. zamówione na jutro w sklepie,po ok. 100/szt.,ale powiedzcie mi,co w takim zaworze może się popsuć i czy faktycznie przez nieużywanie klimy,może dojść do czegoś takiego?
Oba przypadki identyczne :bajer:

Znalazłem w sieci zasadę działania takiego zaworu i jest tam jakiś termostat.Może on się popsuł ze starości?
http://www.laser-sinex.pl/auto-klimatyz ... ochodowej/" onclick="window.open(this.href);return false;


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2808
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Climatronic-wszystko hula,ale nie chłodzi.

Post autor: waski1 » czw wrz 17, 2015 22:04

Mogę Ci napisać pw w tej sprawie?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14205
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Climatronic-wszystko hula,ale nie chłodzi.

Post autor: Michał_1977 » pt wrz 18, 2015 06:37

Dzisiaj pojechałem do gościa od klimy i odzyskał 750g czynnika,czyli dokładnie tyle,ile zostało podane.
Zmieniliśmy ten zawór i klima startowała,wąż robił się zimny i powietrze z nawiewów zimne,ale po chwili znów ciepłe.Włączając na 10 sekund i wyłączając wymuszałem że jakoś to działało.Teraz nie chłodzi już wcale.
Sam nie wiem co o tym myśleć...
Co niektórzy sugerują uszkodzenie kompresora :panna:

EDIT:
Sugestie co niektórych,potwierdziły się. Kompresor zmieniony i climatronic chłodzi jak szalony. Po przystawieniu termometru do nawiewów,pokazał -2°C,czyli mróz
:bigok:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatronic-wszystko hula,ale nie chłodzi.

Post autor: grg474 » ndz wrz 27, 2015 21:13

pytanie - czy na starym zawrze rozprężnym też tak by chłodziło


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 95 gości