smierdzi po wylaczeniu klimy

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

smierdzi po wylaczeniu klimy

Post autor: Steryd126 » pn cze 01, 2015 15:29

Witam, szukalem troche ale nie znalazlem odpowiedzi bo wszedzie pisza o odgrzybianiu i filtrze a to zrobilem tydzien temu. Sprawa ma sie tak, od tamtego roku po wylaczeniu klimy przez jakis czas smierdzi dosc intensywnie. Zrobilem rok temu serwis klimy i ozonowanie, pomoglo na krotko. W tym roku, rowniez serwis klimy,filtr weglowy i ozonowanie ok 40min . Klima chlodzi, podczas pracy nic nie smierdzi ale po jej wylaczeniu czuc ten smrod. Nie mam pomyslu jak to wytepic. gdzie jest odplyw od skraplania,moze tam jest cos zapchane? Prosze o porady



Awatar użytkownika
przemal
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 482
Rejestracja: wt wrz 18, 2012 18:29
Lokalizacja: NO

smierdzi po wylaczeniu klimy

Post autor: przemal » pn cze 01, 2015 15:39

Odpływ znajduje się pod izolacją ściany grodziowej od strony silnika na wysokości nóg pasażera. Dostęp raczej z kanału lub podnośnika. Jeśli dalej śmierdzi to odgrzybianie zostało słabo zrobione lub parownik jest już w takim stanie, że trzeba go wyjąć i wyczyścić w myjce lub wymienić na nowy.


Gran Turismo Iniezione

Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

smierdzi po wylaczeniu klimy

Post autor: Steryd126 » pn cze 01, 2015 16:11

Rozumiem,ze wyjecie parownika rozszczelni uklad? da sie to samemu zrobic?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

smierdzi po wylaczeniu klimy

Post autor: grg474 » pn cze 01, 2015 17:07

Steryd126 pisze:Rozumiem,ze wyjecie parownika rozszczelni uklad? da sie to samemu zrobic?
tak i tak. Czyli wiąże się ze spuszczeniem środka chłodniczego oraz demontaż deski celem wyjęcia nagrzewnicy celem wymontowania parownika


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

kartofel55
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt cze 05, 2015 11:27

smierdzi po wylaczeniu klimy

Post autor: kartofel55 » pt cze 05, 2015 14:44

Ja bym spróbował to jeszcze raz odgrzybić samemu dobrym preparatem. Sam kiedyś miałem podobny problem wyjąłem wentylator i na parownik środkiem WURTH (taki co używają w serwisach) spryskałem dokładnie od strony kabiny oraz na tyle ile mogłem z drugiej strony od podszybia. Do dzisiaj spokój z grzybami. Pamiętać też trzeba o zasadzie, że przed zakończeniem jazdy wyłączamy klimę aby się osuszyła, dzięki czemu parownik nie jest wilgotny i grzyby nie mają jak się rozwijać.



Steryd126
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 645
Rejestracja: pn lis 21, 2005 21:01
Lokalizacja: Petrykozy, Pabianice
Kontakt:

smierdzi po wylaczeniu klimy

Post autor: Steryd126 » pt cze 05, 2015 15:57

Chyba sprobuje takim preparatem. Dzieki



Awatar użytkownika
slawek987
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 639
Rejestracja: ndz wrz 05, 2010 22:46
Lokalizacja: cebulandia
Auto: GOLF SV
Silnik: DCYA

smierdzi po wylaczeniu klimy

Post autor: slawek987 » czw sie 13, 2015 20:53

Witam,
poszukuję dobrego środka który zniweluje smród po wyłączeniu klimy. Bardzo proszę o konkretne przykłady. Z góry dziękuje za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości