Zapach benzyny podczas klimatyzacji

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

Zapach benzyny podczas klimatyzacji

Post autor: beRRo » czw sie 06, 2015 21:48

Witam, od tego tygodnia gdy upały są w Polsce zauważyłem że podczas postoju na biegu jałowym z wentylacji czuć zapach benzyny jest to tylko podczas używania Klimy i czym to może być spowodowane dodatkowo to falują obroty czasami lecz nie zawsze. Klima to manual


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zapach benzyny podczas klimatyzacji

Post autor: grg474 » sob sie 08, 2015 23:42

beRRo pisze:podczas postoju na biegu jałowym z wentylacji czuć zapach benzyny jest to tylko podczas używania Klimy
bogatsza dawka jest podawana, zobacz czy czasem coś się nie dzieje ze skraplaczem oparów benzyny albo czy gdzieś nie masz nieszczelności na dolocie (konretnie połaczenie filtr powietrza, odma). Falowanie obrotów może tu mieć właśnie przyczynę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
beRRo
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 359
Rejestracja: ndz cze 30, 2013 22:55
Lokalizacja: WML
Silnik: AKL
Kontakt:

Zapach benzyny podczas klimatyzacji

Post autor: beRRo » ndz sie 09, 2015 00:51

Wczoraj rozebrałem ta czarna puszkę nie wiem jak to sie nazywa ale miało w sobie drobne kamyczki ;) i spadł dekelek dolny dlatego opary były odczuwalne dodatkowo zrobiłem wężyk z dolnego obiegu bezpośrednio do końcówki nadkola

I teraz nie ma czucia żadnego tych oparów benzyny.


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Zapach benzyny podczas klimatyzacji

Post autor: grg474 » ndz sie 09, 2015 12:54

grg474 pisze:zobacz czy czasem coś się nie dzieje ze skraplaczem oparów benzyny
=
beRRo pisze:Wczoraj rozebrałem ta czarna puszkę nie wiem jak to sie nazywa ale miało w sobie drobne kamyczki
no i znalazła się przyczyna :pub:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 91 gości