Domowa wymiana sprężarki i chłodnicy klimatyzacji

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
illest_32t
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 21:52
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

Domowa wymiana sprężarki i chłodnicy klimatyzacji

Post autor: illest_32t » ndz lip 19, 2015 14:51

Golf 5 2006r
1.9tdi BXE


Witam!
Nie działa mi klimatyzacja, po diagnozie dowiedziałem sie ze musze wymienic sprężarkę i chłodnice klimatyzacji bo skraplacz jest "pocharatany". Nie licząc czesci cała wymiana z nabiciem kosztuje 900zl, wiec pomyślałem ze za tyle pieniądzy to ja sobie sam to wymienię, a na warsztat pojadę tylko nabić:) czynnik może uciec.


Mam do was kilka pytań. Będą jakieś przeszkody związane z tą wymianą, które przeszkadzają w tym, że nie będzie możliwa domowa wymiana ?

Na stacji powiedziano mi ze mogę wymienic sprężarkę a skraplacz w najbliższym czasie, lub w przyszłym roku.
W Google przeczytałem ze niesprawny skraplacz może uszkodzić nowo założoną sprężarkę, albo nawet komputer nie pozwoli jej sie załączyć. Czy rzeczywiście musze wymieniać ten skraplacz czy od biedy mogę na nim jeździć i zakładać inna sprężarkę ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Domowa wymiana sprężarki i chłodnicy klimatyzacji

Post autor: wesol » ndz lip 19, 2015 16:30

ta cena to chyba z czesciami. Skraplacz bo nei ma zandej chlodnicy klimatyzacji. Jest tylko parownik oraz skraplacz przypominajacy nieco chlodnice. Cena takiego elementu tez nowy w zamienniku tez bywa okej kosztuje calkiem znosnie ale mozna i uzywke zapodac. DO tego kompresor bywa tez roznie od 50zl sie zaczynaja do golfa 4 a chyba w 5 nie bylo nic innego zbytno a nawet gdyby to ile to moze kosztowac. Pamietja tylko bys dal nowe oringi oraz to ze z kompresora dobrze jest wylac stary olej i uzupelnic w ilosci okolo 60 ml. Nie wolno zalewac za duzo i nie zalewa sie tyle ilo podaje producent bo porducent podaje ilosc na caly uklad a nie sam kompresor.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
illest_32t
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 21:52
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

Domowa wymiana sprężarki i chłodnicy klimatyzacji

Post autor: illest_32t » ndz lip 19, 2015 17:52

Z częściami 2500zl :)

Na własna rękę daje 550zl za kompresor po regeneracji i skraplacz 350zl i mysle żeby wymienic wszystko samemu a za nabicie zapłacę.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Domowa wymiana sprężarki i chłodnicy klimatyzacji

Post autor: wesol » ndz lip 19, 2015 19:00

ja bym wolal szukac uzywke bo chodza po 250-300 zl jak sie dobrze poszuka. A jak sie okaze ze masz opilki w ukladzie to nowy kompresor zaorasz nawet taki za 2000 zl i zadna reklamacja ci tego nie uwzgledni.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
illest_32t
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 21:52
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

Domowa wymiana sprężarki i chłodnicy klimatyzacji

Post autor: illest_32t » pn lip 20, 2015 22:39

A co do samej wymiany tych czesci ? Bedzie cos podchwytliwego z czymś z czym w domu sobie nie poradzę i nie obejdzie sue bez mechanika ? Chce po prostu wiedzieć czy sie za to zabierać czy oddać do warsztatu żeby nie pogorszyć sytuacji bo z ta klima mam po prostu pecha. Rok temu mi naprawiali i wstawili używkę sprężarkę (800zl wszystko) i e tym roku juz siadła - robił to jakiś magik.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Domowa wymiana sprężarki i chłodnicy klimatyzacji

Post autor: wesol » pn lip 20, 2015 23:04

Nie nie ma problemów. Ale jak to już drugi kompresort to uklad zasyfiony.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
illest_32t
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: czw kwie 16, 2015 21:52
Lokalizacja: LUBIN
Kontakt:

Re: Domowa wymiana sprężarki i chłodnicy klimatyzacji

Post autor: illest_32t » wt lip 21, 2015 17:40

wesol pisze:Nie nie ma problemów. Ale jak to już drugi kompresort to uklad zasyfiony.
Mozna to jakoś w prosty sposób sprawdzić żeby była pewność ?



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Domowa wymiana sprężarki i chłodnicy klimatyzacji

Post autor: wesol » wt lip 21, 2015 19:27

rozbierz kompresor na czesci pierwsze. BEdzie tam chyba 7 tloczkow to zobacyzsz czy sa syfy czy sa opilki i czy sa rysy.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości