Klimatyzacja nie chłodzi. Zaczyna chłodzić dopiero po 10-15

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mad10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw cze 23, 2011 11:58

Klimatyzacja nie chłodzi. Zaczyna chłodzić dopiero po 10-15

Post autor: mad10 » ndz cze 14, 2015 23:00

Witam, w moim golfie V 1.6 benzyna mam problem z klimatyzacja, który pojawia się tylko wtedy, gdy samochód stoi parę godz. w słońcu przy temp. 25-30 stopni to klima zaczyna dopiero po ok. 10-15 min chłodzić, ale wtedy już chłodzi dobrze.

W innych przypadkach klima zaczyna od razu chłodzić i chłodzi naprawdę dobrze.
Poniżej zdjęcie z bloków programu vcds. Były robione po 3-5 min pracy klimatyzacji na LO. Wydaje mi się ze jest wszystko w porządku.
Czynnik sprawdzony i jest wystarczająco. Komputer tez nie pokazuje żadnych błędów.

Jeśli znowu będą upały to będę musiał pozostawić samochód na słońcu tak ze klima znowu później się włączy i sprawdzić komputerem jakie są wyniki. Może uda mi się uzyskać jakieś różnice w wynikach i tym samym rozwiązać problem.

Ale może już ktoś miał podobny problem? Czy jest to spowodowane tym ze samochód tak długo stal na takim słońcu i tak się nagrzał ze sprężarka potrzebowała tyle czasu aby schłodzić gaz i powietrze?

Dodam jeszcze ze 2 lata temu była wymieniana sprężarka ( kopiłem nowa z firmy Cargo 240741 Compressor), wymieniłem od razu chłodnice klimatyzacji tez jak i czujnik ciśnienia, który był padnięty.
vcds1.jpg
vcds2.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.



mad10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw cze 23, 2011 11:58

Re: Klimatyzacja nie chłodzi. Zaczyna chłodzić dopiero po 10

Post autor: mad10 » ndz cze 21, 2015 10:46

Witam,

ostatnio znowu podłączyłem samochód pod komputer i zobaczyłem że Engine Speed (increase) w blokach pomiarowych klimatyzacji jest OFF. Poprzednio ciągle było ON.
Czy to może skazywać na to, że z klimą się coś dzieje?

PS.
Czy ktoś może mi wytłumaczyć do czego opcja Engine Speed (increase) służy i kiedy jest ON/OFF ?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi. Zaczyna chłodzić dopiero po 10-15

Post autor: waski1 » ndz cze 21, 2015 12:41

mad10 pisze:Engine Speed (increase)
Zwiększona prędkość obrotowa silnika czyli klima włączona ma być on klima wyłączona będzie off.
Jak i kiedy był robiony serwis klimy u Ciebie ? Czyli ilość czynnika w układzie.



mad10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw cze 23, 2011 11:58

Klimatyzacja nie chłodzi. Zaczyna chłodzić dopiero po 10-15

Post autor: mad10 » pn cze 22, 2015 22:13

ok. 3 tyg. temu bylem u mechanika aby sprawdzil ilosc czujnika i powiedzial ze jest wystarczajaco. A czym to moze byc jeszcze spowodowane ze nie zwiekszaja sie obroty silnika (ON) przy zalaczonej klimie. Co sprawdzic, albo jednak tylko mechanik?

Wentylatory dzialaja. Jesli jest econ dziala tylko jeden a gdy wylacze od razu wlacza sie drugi.

Czy szkodzi to klimie jesli engine speed przy wlaczonej klimie jest off?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi. Zaczyna chłodzić dopiero po 10-15

Post autor: waski1 » pn cze 22, 2015 23:20

mad10 pisze:ok. 3 tyg. temu bylem u mechanika aby sprawdzil ilosc czujnika i powiedzial ze jest wystarczajaco.
Na jakiej podstawie twierdzi że jest odpowiednia ilość czynnika? Przez 3 tygodnie czynnik mógł się wyprowadzić z układu.
Skoro podłączył stację to zobaczył ciśnienie w układzie co nie jest to dowód że jest czynnik.Dlaczego nie sprawdził ciśnienia ; wysokie i niskie już byłby obraz czy kompresor pracuje czy nie.
Jeżeli twierdzisz że czynnik jest to należy sprawdzić sygnał pwm na zawór sterujący kompresorem oraz sam zawór sterujący.
Kiedy robiłeś serwis klimatyzacji?



mad10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw cze 23, 2011 11:58

Klimatyzacja nie chłodzi. Zaczyna chłodzić dopiero po 10-15

Post autor: mad10 » wt cze 23, 2015 06:21

Witam,

wydaje mi się, że tylko podłączył komputer. Serwis klimatyzacji był robiony gdzieś, ok. 1,5 roku temu.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Klimatyzacja nie chłodzi. Zaczyna chłodzić dopiero po 10-15

Post autor: waski1 » wt cze 23, 2015 07:02

To proponuje zacząć od serwisu klimy.



Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Re: Klimatyzacja nie chłodzi. Zaczyna chłodzić dopiero po 10

Post autor: marmi m » wt cze 23, 2015 17:38

Bosche jedź sprawdź ile faktycznie jest czynnika i go nabij, po właczeniu klimy obroty pozostają na miejscu nie mają się zwiększać, generalnie jeśli po właczeniu klimy wentylatory działają to sama klima startuje, natomiast albo jest mało czynnika ale jeszcze powyżej granicy włączania, lub już sprężarka dogorywa.


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

mad10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw cze 23, 2011 11:58

Klimatyzacja nie chłodzi. Zaczyna chłodzić dopiero po 10-15

Post autor: mad10 » śr cze 24, 2015 06:24

Na dniach chcę się udać do serwisu gdzie zajmują się klimą aby sprawdzili, uzupełnili czynnik. A jeśli to już nie pomoże, to aby poszukali usterkę dlaczego tak się dzieje.
Mam nadzieję że z sprężarką się nic złego nie dzieje, ponieważ dwa lata temu był wymieniany prawie cały układ ( nowa sprężarka, chłodnica, czujnik ciśnienia).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości