Od czego spasi spręzarka

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kl0cek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 17, 2013 19:13
Lokalizacja: Hrubieszów

Od czego spasi spręzarka

Post autor: kl0cek » czw cze 18, 2015 20:04

Z czego podejdzie sprezarka klimy do mojego ALH. rozumiem ze od wszystkich innych TDIków począwszy od ALH/AGR/ASV na ASZ/ARL koncząc czy mogą byc jakies rozne? Jesli tak to nie ma znaczenia czy to octavia, golf czy co innego aby silniki wyzej wymienione?
A moze jeszcze inne jakies, moze z jakiejs benzyny, albo innych tdików typu a4, passat itp? Po numerach sprezarki nie kupie bo wielu sprzedawców jest mi w stanie tylko powiedziec z jakiego auta i z jakiego silnika pochodzi.


no smoke=no fun
ALH+0.205+CHIP
131km 320nm
:D :D :D

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Od czego spasi spręzarka

Post autor: Sztomel » czw cze 18, 2015 22:16

W swoim Golfie 4 ALH jeździłem jak się okazało wcześniej ze sprężarką dedykowaną do Peugeota i powiem szczerze, że ta akurat była najbardziej wydajna w moim gracie. Najistotniejsze jest sprawdzenie oryginalnego rozstawu śrub ją mocujących oraz rozstaw otworów na przewody jak i wystawanie koła pasowego pod oryginalny pasek wielorowkowy i średnica tego koła. Moim zdaniem nie ma znaczenia z jakiego auta pochodzi tylko czy powyższymi parametrami będzie pasować. Zmierz zatem swoją oryginalną i znając te parametry będziesz mógł zamówić każdą inną pasującą. Ponadto mechanicy mówili, że nie da się jej wymienić w moim ALH bez demontażu alternatora a gówn..o prawda. Właśnie wymieniłem ją bez demontażu jakiegokolwiek innego osprzętu silnika w moim gracie poza zdjęciem paska wielorowkowego i jego napinacza. Nie należy wierzyć we wszystko i wszystkim.
Jak jesteś cierpliwy to rano podam Ci potrzebne wymiary bo jeszcze mi leży w piwnicy ta z Peugeota, która doskonale pasowała.


Obrazek

Awatar użytkownika
kl0cek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 108
Rejestracja: wt gru 17, 2013 19:13
Lokalizacja: Hrubieszów

Od czego spasi spręzarka

Post autor: kl0cek » pt cze 19, 2015 12:30

Dzieki stary, ale to mi nie pomoze, sprezarke bede zamawiał na allegro/olx ewetnaulnie po szrotach pojezdze z rozbitków moze wyrwe ale jedynie pomoze mi info z jakiego auta spasi tak aby nie ograniczac sie tylko do golfa 4 alh , ale tez zeby nie wyłozyc kase na darmo i kupic spręzarke ktora nie bedzie mi pasowała.
Z tą sprezarka z peugota to mnie zaskoczyłes, mozesz cos wiecej powiedziec z jakiego to dkladnie było? czy nie wiesz sam?


no smoke=no fun
ALH+0.205+CHIP
131km 320nm
:D :D :D

Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Od czego spasi spręzarka

Post autor: Sztomel » sob cze 20, 2015 07:32

Nie wiem sam ale w dwóch serwisach klimatyzacji gdzie byłem otrzymałem info, że są to sprężarki montowane do Peugeotów (więcej danych nie uzyskałem). Piszę, że byłem w dwóch serwisach bo w pierwszym nie podjęli się naprawy tej sprężarki gdyż nie mieli identycznego koła pasowego wraz z elektromagnesem włączającym (u mnie był on spalony).


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Od czego spasi spręzarka

Post autor: grg474 » ndz cze 21, 2015 08:06

kl0cek, weź aparat, wraź rękę i zrób fotkę naklejki na sprężarce. Masz na niej typ - taki kupujesz.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

gajdek419
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: ndz maja 08, 2011 09:38

Od czego spasi spręzarka

Post autor: gajdek419 » pt cze 26, 2015 20:55

Tutaj znajdziesz całą cross listę:
http://www.lucasee.com/da/shop/product/ACP107" onclick="window.open(this.href);return false;


Regeneracja sprężarek klimatyzacji samochodowej

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości