Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Horvath
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 16:40

Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: Horvath » wt lip 08, 2014 19:43

Witam, mam problem z climatroniciem w moim golfie IV 1.6 SR. Otóż w ogóle nie chłodzi. Nie ma różnicy czy ustawione na econ czy na auto czy manualnie na low, dmucha tak jakby klima była nie włączona. Sprawdziłem błędy na panelu, wyskakuje 444 (czyli brak błędów). Podpięcie pod vag-com - brak błędów. Test w vag-comie jak i z panelu ponowne sprawdzenie, też bez błędów. Po przełączeniu z econ na auto czy też manual, obroty silnika delikatnie ruszają w górę tak jakby było obciążenie większe, więc zakładam, że sprężarka się włącza. (W Vag-comie w blokach pomiarowych coś o clutch, nie spisałem dokładnie przy econ wyświetlała się wartość 6 a przy auto bądź manualnym 0) i znalazłem coś takiego na innym forum:

Kod: Zaznacz cały

Here are the Compressor Shut off codes:
(Check your repair manual or Measuring Value Block pop-up)
- 0 = Compressor ON
- 1 = Compressor OFF: Refrigerant Pressure too high (> 32 bar)
- 2 = compressor OFF: Basic setting not performed
- 3 = Compressor OFF: Refrigerant Pressure too low (< 2.0 bar)
- 5 = Compressor OFF: Engine Start Detection
- 6 = Compressor OFF: ECON Mode active
- 7 = Compressor OFF: A/C System / FAN OFF
- 8 = Compressor OFF: Outside Temperature too low (< 3.0 °C)
- 10 = Compressor OFF: Vehicle System Voltage too low (< 10.1 V)
- 11 = Compressor OFF: Engine Temperature too high (> 118 °C)
- 12 = Compressor OFF: Shut-Off requested by Engine Control
- 13 = Compressor OFF: Vehicle System Voltage too high (> 17 V)
- 14 = Compressor OFF: Evaporator Temperature too low
- 16 = Compressor OFF: Compressor Activation faulty
- 17 = Compressor OFF: No or implausible Signal Pressure Sensor
- 18 = Compressor OFF: Vehicle Speed Shut-Off
- 19 = Compressor OFF: Shut-Off requested by Central Electronics Control (Load Management)
Więc chyba wszystko ok.

A właśnie wentylator ma się załączać wtedy co sprężarka? Bo u mnie jest tak, że obydwa wiatraki włączają się jednocześnie, po dłuższym postoju, temp silnika nie dużo powyżej 90*C.



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: Seru79 » śr lip 09, 2014 16:49

Niewiele ci pomogę ale dorzucę do twojego opisu swoje trzy grosze.
1. 444 na początku nic jeszcze nie znaczy. Poszukaj na forum bo można jeszcze zrobić test przy wyłączonym silniku ale nie pamiętam co się wciskało na climatorniku. Dopiero potem sprawdź błędy.
2. Ma chodzić jeden wentylator, drugi odpala po wciśnięciu AUTO.
3. Nie wiem czy obroty wystarczą do sprawdzenia pracy sprężarki. Otwórz drzwi i sekundę po przejściu z ECO na Auto powinien być słyszalny metaliczny strzał który oznacza załączenie cewki w sprężarce.
4. Sprawdź skrzynkę bezpieczników na akumulatorze ( To tak przy okazji bo dziwne że kręcą ci od razu dwa, może masz upalone styki w skrzynce i ktoś coś majstrował…)


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: MaciekV5 » śr lip 09, 2014 17:17

Seru79 pisze:2. Ma chodzić jeden wentylator, drugi odpala po wciśnięciu AUTO.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd. Po włączeniku klimatyzacji czy to manualnej czy climatronic mają włączyć się obydwa wentylatory.

Horvath, sprawdź na wtyczce od sprężarki czy jest podawane napięcie przy włączonej klimatyzacji.



Awatar użytkownika
Seru79
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 309
Rejestracja: pn wrz 11, 2006 21:28

Re: Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: Seru79 » śr lip 09, 2014 17:48

Kolega alfa i omegą nigdy się nie przejęzyczył.
Nie wprowadzam w błąd i pristuję przejęzyczenie.

Tak mają chodzić dwa ale przy econ ma chodzić jeden.


kiedyś MK IV

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: MaciekV5 » śr lip 09, 2014 22:10

W trybie econ nie działa żaden wentylator, chyba ze wymaga tego temperatura płynu chłodzącego ale to i tak wlaczą się obydwa.



Horvath
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 16:40

Re: Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: Horvath » śr lip 09, 2014 23:08

Auto odesłałem do znajomego mechanika, bezpiecznik obok akumulatora był wypalony wraz z całym gniazdem. Całość została wymieniona na inną. Klimatyzacja nadal nie działa. Mechanik gdzieś doszukał się błędu "czujnik temperatury zewnętrznej dmuchawy", Po wejściu do menu climatronica kanał 8 cały czas pokazuje -53*C.



batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: batu » czw lip 10, 2014 10:05

Witam, nie będę zaczynał nowego wątku bo mój problem jest podobny. Wczoraj ot tak climatronik w Golfie4 przestał działać. Z diagnostyki kablem brak błędów. Bezpieczniki sprawdzone. Gaz nabity układ szczelny. Gdzie szukać problemu, po włączeniu klawisza auto na panelu , 12 v pojawia się w wiązce na sprężarkę aczkolwiek nie startuje wentylatory również nie kręcą. Co może być nie tak . Czy wentylatory powinne wystartować nawet gdy odepnę zasilanie dla sprężarki ?



Horvath
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 16:40

Re: Odp: Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: Horvath » czw lip 10, 2014 11:43

Wie ktoś jaki czujnik wyświetla sie na 8 kanale? I gdzie ten czujnik jest zlokalizowany. Czy jego wskazanie minus 53 stopni może powodować to ze klimatyzacja się nie włączy?



batu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 100
Rejestracja: czw sie 28, 2008 08:24
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: batu » czw lip 10, 2014 12:59

Kolego HORVATH u mnie jest coś podobnego ze wskazaniem na kanale 10 collant temperature -99 stopni
Obrazek
Też się się zastanawiam który czujnik może podawać takie wskazanie. Spr u siebie pozostałe wskazania z innych czujników i są poprawne . Może ktoś podpowie coś cennego.



Horvath
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: wt wrz 04, 2012 16:40

Re: Odp: Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: Horvath » czw lip 10, 2014 13:49

Pod vagiem nie sprawdzałem bo póki co nie mam jak. Ja sprawdzałem bezpośrednio na climatronicu. Przytrzymujesz jednocześnie przycisk od zmniejszenia obrotów, obniżenia temp i econ. Klawiszami temperatury przelaczasz kanały. I na 8 mam moja temp -58.
Wysyłane z mojego U8650 za pomocą Tapatalk 2



robertoblabla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 12, 2014 20:01

Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: robertoblabla » sob maja 30, 2015 06:54

Pozwolę sobie odświeżyć temat. Nęka mnie ten sam problem a nie znalazłem rozwiązania.
Objawy mam tak jak powyżej. Po przełączeniu na AUTO jest delikatny skok obrotów (tak +/- o 100 obr/min) tak na ok 0.5 s. VAG pokazuje na czujniku -53 stopnie. Sprężarka nie odpala. Na cewce jest 6 ohm. (Jeśli dobrze cytuję gościa, który coś mi tam próbował sprawdzać).
Instalacja wydaje się szczelna - przed nabijaniem czynnika wyssało wszystko pięknie do zera. Później weszło 200 g czynnika i tyle. Sprężarka nie ruszyła.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: grg474 » sob maja 30, 2015 07:45

robertoblabla pisze:Instalacja wydaje się szczelna - przed nabijaniem czynnika wyssało wszystko pięknie do zera. Później weszło 200 g czynnika i tyle
no to coś mało weszło... 750 powinno


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

robertoblabla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 12, 2014 20:01

Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: robertoblabla » ndz maja 31, 2015 07:17

No właśnie - bo nie odpaliła sprężarka. Tak mówi gość, który nabijał. Ja się na tym znam słabo.



robertoblabla
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: śr lis 12, 2014 20:01

Climatronic nie działa mimo obecności gazu.

Post autor: robertoblabla » pn cze 22, 2015 14:24

Na ten moment wygląda to następująco:
- czynnik 750 g - OK
- instalacja szczelna
- brak "plusa" na sprężarce - po podłączeniu bezpośrednio do akumulatora wszystko śmiga aż miło.

Teraz pytanie - jak sprawdzić gdzie leży przyczyna bez konieczności wymiany kilku elementów?
Może to tylko jakaś pierdoła - może kabel jakiś nie styka? A może jednak sterownik albo czujnik ciśnienia czy temperatury - lato za pasem a problem nie rozwiązany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości