Nieszczelna klimatyzacja

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

grigorm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 19, 2008 13:28
Lokalizacja: tychy

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: grigorm » pn cze 06, 2011 08:57

nieźle, biore się za to samo, jak to wszystko rozebrać? jakieś kruczki? żeby czegoś nie rozwalić ;]



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: guziolek » pn cze 06, 2011 13:20

grigorm pisze:nieźle, biore się za to samo, jak to wszystko rozebrać? jakieś kruczki? żeby czegoś nie rozwalić ;]
Nic nie rozwalisz, nie ma strachu. Musisz wyciągnąć zbiornik płynu spryskiwaczy, odpiąć rurę od intercoolera, poluzować/wymontować filtr paliwa i na koniec pogimnastykować się z tym przewodem, bo wcale łatwo nie wychodzi z pod tej maski, ale chwila skupienia i spokoju i już jest twój :bigok: Plus jeSZcze łatwiej jest wyciągnąc jak się ten grubszy też poodkręca z obydwu końców, bo wtedy więcej miejsca, aha i kostkę od czujnika ciśnienia wypnij. Chyba tyle, jeśli o niczym nie zapomniałem.



grigorm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 19, 2008 13:28
Lokalizacja: tychy

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: grigorm » wt cze 07, 2011 20:59

wczoraj miałem urlop, otwarłem maskę, popatrzałem - i straciłem chęci bawienia się z tym ;/
ale dzięki może się uda przy podejściu nr 2 :D



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: guziolek » wt cze 07, 2011 21:39

grigorm pisze:wczoraj miałem urlop, otwarłem maskę, popatrzałem - i straciłem chęci bawienia się z tym ;/
ale dzięki może się uda przy podejściu nr 2 :D
Wyjścia są dwa, bo sam się na pewno nie wyjmie :bajer:
1. Zrobisz to sam.
2. Dasz komuś zarobić.
:bigok:
Zabawy z tym chwila jest, ale nie wierz nikomu, kto powie że coś tam, coś tam, że coś można uszkodzić, że sam sobie nie poradzisz itd. Potrzeba ci max godzinę i trochę cierpliwości i sprytu.



grigorm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 19, 2008 13:28
Lokalizacja: tychy

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: grigorm » pt cze 10, 2011 20:56

dzieki troche mnie zmobilizowałeś :D
a mozna wyjąć tą rurkę z dziurą i jeżdzić autem?
edit
udało się wytaszczyłem tą rurkę - w ASZ trzeba ściągnąć od dołu osłone plastikową nad prawym przednim kołem i intercolera, od góry do zrzucenia zbiorniczek płyny chłodzącego, filtr paliwa metalowa podpórka zbiorniczka płynu układu wspomagania i najtrudniejsze zbiorniczek płynu do spryskiwaczy - a żeby go zdjąć, trzeba wygrzebać rure doloyu do intercolera i później kombinować z wyjęciem.
grzebania jakieś 3h (z przerwą na obiad i pogaduchą z kolegą), dziura okazała się za duża do zaspawania i w dodatku w środku maź i olej z dolotu;/ autko stoi rozgrzebane, rurka używka za 70 pln już w drodze :)



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: KoJ@K » pt gru 07, 2012 21:20

I chyba u mnie pojawił się ten sam problem - gdzieś w okolicach rury od ICka jest nieszczelnośc i syczało przy sprawdzaniu. Nie ściągaliście do tego zderzaka i lampy ? Bo przy xenonie jest tam trochę ciasnawo i myślę czy nie lepiej byłoby zrzucic zderzak i lampę ?! :-k Przy wyjmowaniu tej dziurawej rurki trzeba odkręcic wąż od sprężarki co nie ? :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: KoJ@K » czw gru 13, 2012 11:37

Jest ktoś w stanie odpowiedziec ? :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: guziolek » czw gru 13, 2012 23:20

Ksenonów nie mam, rurkę wyjmowałem bez zdejmowania zderzaka i lampy. Odpinałem tylko dolot od icka. U mnie to właśnie spinka przy intercoolerze przetarła rurę od klimy.



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: KoJ@K » pt gru 14, 2012 00:04

Okej dzięki. No u mnie też z tamtych okolic syczało, za nie długo się dowiem skąd dokładnie. ;) Wymienialiście sobie od razu te takie oringi na końcach węży ?


Obrazek

grigorm
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 48
Rejestracja: śr lis 19, 2008 13:28
Lokalizacja: tychy

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: grigorm » wt gru 18, 2012 00:06

pewnie koszt nieduzy warto dac nowe, u mnie niestety pojawiła sie nowa dziura prawdopodobnie w parowniku - i trzeba zrzucac całą tapicerke ;/;/



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: KoJ@K » czw gru 27, 2012 19:13

No i u mnie dziurka była w tym samym miejscu co na zdjęciu ze strony wcześniej. Kolo za spawanie wziął 4dyszki. Zakupiłem kawałek węża i założe go na spawane miejsce tak jak guziolek , pisał. Od razu wszystkie te o ringi powymieniam i po złożeniu wszystkiego pojadę nabic klimę i zobaczymy czy już nie będzie żadnych innych ssssyczących niespodzianek. ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: guziolek » czw gru 27, 2012 19:38

KoJ@K, ja z wężem na przewodzie bujam się już 3 rok i nic go ta spinka nie bierze i złego się nic nie dzieje, a ameliniowa ruła się przetarła o tą spinkę...Gumek nie wymieniłem i ubytków gazu nie mam, ale w sumie koszt pewnie żaden. Py Sy ja za spawanie zapłaciłem 20pln, ale co się pan omarudził i nawymyslał, a ja osłuchałem, że to nie aluminium, tylko stop, że nie wiadomo jaki,a co za tym idzie inna elektroda czy tam gaz, nie pamiętam już, że to będzie źle, że to nie aluminium, że nieszczelnie będzie, że to nie aluminium, że się tak nie robi, że to nie aluminium.... to moje było :helm: Co by nie mówić trzyma jak ta lala a pana spawacza słowa w gó..no się obróciły :bajer:



Awatar użytkownika
KoJ@K
...
...
Posty: 5923
Rejestracja: pt maja 28, 2010 08:45
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: KoJ@K » czw gru 27, 2012 19:54

Zapłaciłem 7.30zl, a kupiłem w sumie chyba ze 16 o ringów co by nie jeździc w kółko. ;) Mój Pan spawacz też sobie troszkę pomarudził, że rurka "sito", bo miała aż dwie dziurki. ;) Ale z racji, że dziś taki dzień, że większośc takich warsztatów w okolicy pozamykana była nie miałem zamiaru nic narzekac, marudzic, tylko zapłaciłem 40zl, Pan pospawał, sprawdził szczelnośc oddał i pojechałem. :bigok:
A jak wydląda ten gumowy przewód w miejscu gdzie się ociera o tą spinkę ? Jakieś ślady na sobie ma, coś przetarty ? :chytry:


Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Nieszczelna klimatyzacja

Post autor: guziolek » czw gru 27, 2012 22:08

Jak go w lecie oglądałem to wyglądał jakby go ktoś papierem ściernym lekko przetarł, myślę że jeszcze nie ma powodów do zmartwień i wymian. Mam zwykły, zielony waż ogrodowy z marketu. Widać marudzenie to taka cecha charakterystyczna panów spawaczy amelinium :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości