Climatronic z mk4 do mk2-swap.

Wszystko na temat chłodzenia i grzania w naszych autach

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » sob kwie 10, 2010 06:29

dekoder pisze:Panowie,

mam MK3, mam w nim niesprawną klimę manualną - łożysko sprężarki do wymiany, brak czynnika, pęknięty przewód z chłodnicy do osuszacza.

Chciałbym zamienić manuala na Climatronica, i teraz pytania:

a) czy zmieści się pod deską mk3 piec z mk4 ?
b) mam wiązkę od climatronica z mk3 - czy ma to znaczenie ? pomoże w czymś ?
c) czy ktoś ma może schmaty elektryczne klimatronica ?
d) mam jeden wentylator i do tego zaczyna się sypać, planuję wymianę na pas z dwoma wentylami, i sterownikiem, ale do tej pory nie miałem takiego sterownika - ktoś ma jakieś schematy jak to podłączyć od zera ?
e) czy mogę wykorzystać do całości swoją chłodnicę, osuszacz, przewody, sprężarkę po wymianie łożyska ?
f) jakie są różnice w piecu z mk3 a mk4 - słyszałem że chodzi o wylot nawiewów i wielkość urządzenia ... jakieś podpowiedzi ? zdjęcia ?

Proszę o wsparcie :)


przeczytaj caly temat tam masz wiekszosc od na twoje pytania


a - zmiesci sie pasuje p&p
b- wiazka z mk4 jest inna niepomorze
c -niemam
d-jak bedziesz mial wiazke od klimatronika z mk4 to wepniesz ja bez problemu jak nie mozna zrobic samemu na 2 przekaznikach cos w stylu jak robi sie w mk2 switla przednie by lepiej swiecily
e- mozesz odejda ci koszty a to wszystko pasi niewiem jak przewody co podpina sie pod nagrzewnice wrazie zcego zmienisz w koncowki na przewodzie ale jak dobrze pamietam do zaworu rozpreznego powinny pasic
f jest to samo pasi p&P jakis wylot przykreca sie na wkret a tak wszystko to samo
Ostatnio zmieniony pn kwie 12, 2010 13:32 przez golfiarz1, łącznie zmieniany 1 raz.


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

dekoder
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: pn lip 16, 2007 22:54
Lokalizacja: WARSZAWA
Kontakt:

Post autor: dekoder » pn kwie 12, 2010 11:01

golfiarz1 pisze:przeczytaj caly temat tam masz wiekszosc od na twoje pytania
Przeczytałem i mam nadal te same pytania - i nawet o kilka więcej, ale na razie czekam na odzew na aktualne.


Przemek
-----------------------------
SZUKAM:
zdesi przód i tył z GTI w idealnym stanie, BBS 20jahre lub podobne 15-16", Foteli RECARO do mojego MK3 5D - najchętniej grzane, Climatronica z mk3 lub mk4 (części lub zestaw)

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » pt kwie 16, 2010 11:15

golfiarz1 pisze:sprezarka z golfa 2 trzeba jeszcze alternator lape mocujaca i kola pasowe
mustang7 pisze:-kompresor z mk2 z mocowaniem i kołami pasowymi do alternatora itd., bo są inne,
golfiarz1, mustang7, Czy możecie pokazać fotki?

golfiarz1, czy możesz podać dane z tabliczki znamionowej alternatora? Z akumulatora odczytałem 55Ah i 540A prądu rozruchowego więc sądzę, że alternator będzie miał koło 70A, ale chciałbym być tego pewny. Udało mi się zakupić łapę do mocowania sprężarki, panel sterowania climatronikiem oraz nagrzewnice z kompletną wiązką (czekam na przesyłkę). Aha rozumiem, że sprężarka musi być koniecznie z Mk2?

Co sądzicie o tej? Warto?
http://moto.allegro.pl/show_item.php?it ... %3C%2Fi%3E
Ostatnio zmieniony pt kwie 16, 2010 11:19 przez Dioda83, łącznie zmieniany 1 raz.


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » pt kwie 16, 2010 17:39

Dioda83 pisze:
golfiarz1 pisze:sprezarka z golfa 2 trzeba jeszcze alternator lape mocujaca i kola pasowe
mustang7 pisze:-kompresor z mk2 z mocowaniem i kołami pasowymi do alternatora itd., bo są inne,
golfiarz1, mustang7, Czy możecie pokazać fotki?

golfiarz1, czy możesz podać dane z tabliczki znamionowej alternatora? Z akumulatora odczytałem 55Ah i 540A prądu rozruchowego więc sądzę, że alternator będzie miał koło 70A, ale chciałbym być tego pewny. Udało mi się zakupić łapę do mocowania sprężarki, panel sterowania climatronikiem oraz nagrzewnice z kompletną wiązką (czekam na przesyłkę). Aha rozumiem, że sprężarka musi być koniecznie z Mk2?


alternator ma moc 90 amper jest mocniejszy niz zwykly 70amperowy z ostatnich doswiadczen i co bede zakladal do swojego nowego silnika to byloby zalozyc lape z mk3 i alternator z mk3 na pasek wielorowkowy i sprezarke klimy z mk4 ma te same mocowania co z mk3 i jest na szeroki pasek tylko zakupisz przewody climy z mk4 i wtedy niebedzie zezby z przewodami z koncowkami
ja juz mam weze poprzerabiane pod koncowki z mk2 wiec zostanie sprezarka zmk2 ale reszta wlatuje z mk3 np 1.8 benzyna


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

kari-001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw mar 08, 2007 17:56
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: kari-001 » ndz kwie 18, 2010 14:09

witam, po przeczytaniu całego tematu chciałbym się dowiedzieć:
jak rozwiązaliście sprawę zmiany koła wielorowkowego ze sprężarki z mkIV na pasek klinowy? czy spasuje od oryginalnej sprężarki z mkII ?Czy lepiej poszukać alternator z golfa 3? ale co wtedy z pompą wspomagania?
Jak zrobić podwyższenie obrotów po włączeniu klimy? jak to jest rozwiązanie w oryginalnej klimie?
Czy sprężarka z mkIV pasuje na łapę sprężarki z mkII?? I czy mając sprężarkę z mkIV wszystkie oryginalne przewody wejdą ładnie i da się je podpiąć? Czy trzeba przerabiać/dorabiać mimo wszystko?



Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » ndz kwie 18, 2010 14:42

kari-001 pisze:witam, po przeczytaniu całego tematu chciałbym się dowiedzieć:
jak rozwiązaliście sprawę zmiany koła wielorowkowego ze sprężarki z mkIV na pasek klinowy? czy spasuje od oryginalnej sprężarki z mkII ?Czy lepiej poszukać alternator z golfa 3? ale co wtedy z pompą wspomagania?
Jak zrobić podwyższenie obrotów po włączeniu klimy? jak to jest rozwiązanie w oryginalnej klimie?
Czy sprężarka z mkIV pasuje na łapę sprężarki z mkII?? I czy mając sprężarkę z mkIV wszystkie oryginalne przewody wejdą ładnie i da się je podpiąć? Czy trzeba przerabiać/dorabiać mimo wszystko?

jak jeszcze nic nie kupiles to kup lape z mk3 sprezarke z mk4 i wszystkie kola zeby bylo na pasek wilorowkowy wspomaganie ponoc zostaje to z mk2 choc niejestem pewien trzeba by oblukac
sprezarka z mk4 niepasuje na lape z mk2
ja u siebie podnioslem obroty na 950 i jest oki nic wicej nierobilem
przewody z mk4 bredziesz musial skrucic i cos tam przerobic ale mniejsza zezby niz laczyc koncowki z mk2 i mk4


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

kari-001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw mar 08, 2007 17:56
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: kari-001 » ndz kwie 18, 2010 19:14

no właściwie to mam klimę w swoim tylko odkąd kupiłem golfa nie działała od początku i wydaje mi się, że lepiej zainwestować w climatronic niż reanimować starą a na stare graty znajdzie się może kupiec to zawsze pare zł odzyskam a co do tematu to ciekawe jak z dostępnością takiej łapy z mk III a z mkIV by nie pasowała do 9A żeby kupić razem ze sprężarką??no i jeszcze to wspomaganie mnie martwi czydałoby radę dopasować zamienniki tych kół na wielorowkowe...


znalazłem taką łapę http://www.motoallegro.pl/item100345419 ... _6_97.html i szczerze mówiąc na oko jest podobna bardzo do tej z mkII..
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 19:18 przez kari-001, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz kwie 18, 2010 20:13

golfiarz1 pisze:alternator ma moc 90 amper jest mocniejszy niz zwykly 70amperowy z ostatnich doswiadczen i co bede zakladal do swojego nowego silnika to byloby zalozyc lape z mk3 i alternator z mk3 na pasek wielorowkowy i sprezarke klimy z mk4 ma te same mocowania co z mk3 i jest na szeroki pasek tylko zakupisz przewody climy z mk4 i wtedy niebedzie zezby z przewodami z koncowkami
ja juz mam weze poprzerabiane pod koncowki z mk2 wiec zostanie sprezarka zmk2 ale reszta wlatuje z mk3 np 1.8 benzyna
to teraz mam już kompletny mętlik w głowie... mam łapę o numerach 027 260 885, rzekomo pochodzi z Mk2 ale numery wskazują na Passata... sprężarka, przewody i chłodnica będzie z Mk2, problem teraz kołami pasowymi, czy możesz podzielić się wszelką informacją co do doboru?


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » ndz kwie 18, 2010 20:23

Dioda83 pisze:
golfiarz1 pisze:alternator ma moc 90 amper jest mocniejszy niz zwykly 70amperowy z ostatnich doswiadczen i co bede zakladal do swojego nowego silnika to byloby zalozyc lape z mk3 i alternator z mk3 na pasek wielorowkowy i sprezarke klimy z mk4 ma te same mocowania co z mk3 i jest na szeroki pasek tylko zakupisz przewody climy z mk4 i wtedy niebedzie zezby z przewodami z koncowkami
ja juz mam weze poprzerabiane pod koncowki z mk2 wiec zostanie sprezarka zmk2 ale reszta wlatuje z mk3 np 1.8 benzyna
to teraz mam już kompletny mętlik w głowie... mam łapę o numerach 027 260 885, rzekomo pochodzi z Mk2 ale numery wskazują na Passata... sprężarka, przewody i chłodnica będzie z Mk2, problem teraz kołami pasowymi, czy możesz podzielić się wszelką informacją co do doboru?
mozesz wkladac wszystko z mk2 tylko musisz dobrze wyplukac uklad bo nowy czynniuk ze starym podobno sie gryzie i szybko leca wtedy przewody gumowe od klimy i oringi

lape klimu musisz miec do silnika takiego jak masz niewazne czy passat czy golf bo budowa bloku jest ta sama

to jak wszystko z mk2 to zakladasz wszystko na kola i paski klinowe jak bylo w ori
Ostatnio zmieniony ndz kwie 18, 2010 20:30 przez golfiarz1, łącznie zmieniany 2 razy.


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

Awatar użytkownika
Dioda83
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 702
Rejestracja: pn mar 14, 2005 13:31
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

Post autor: Dioda83 » ndz kwie 18, 2010 20:57

golfiarz1 pisze:mozesz wkladac wszystko z mk2 tylko musisz dobrze wyplukac uklad bo nowy czynniuk ze starym podobno sie gryzie i szybko leca wtedy przewody gumowe od klimy i oringi

lape klimu musisz miec do silnika takiego jak masz niewazne czy passat czy golf bo budowa bloku jest ta sama

to jak wszystko z mk2 to zakladasz wszystko na kola i paski klinowe jak bylo w ori
Rozumiem, mam tylko wątpliwości ponieważ mam motor 1.6 PN a z tego co wiem do tych silników klimatyzacja nie była montowana... zatem kto wie czy nie będę prekursorem w tym temacie z Waszą koledzy i Twoją pomocą golfiarz1


SPRZEDAJĘ
Mój Mk2
Obrazek
www.wsercupolska.org

Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » pn kwie 19, 2010 09:31

Koledzy bloki w mk2 mk3 są takie same nie ważne czy 1.6 czy 1.8

ja mam pytanie czy łapa klimy z mk4 2.0 8v będzie pasować do mk2, lub czy na łapę z mk3 pasuje kompresor z mk4

w ecu jest pin do którego podpina się przewód idący od sprzęgła kompresora właśnie po to by ecu wiedziało że klima pracuje, nie wiem czy każde ecu taki ma i czy jeżeli nie było seryjnie klimy to program w ecu obsługuje ten pin ale raczej tak


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

Awatar użytkownika
golfiarz1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1293
Rejestracja: sob wrz 16, 2006 20:02
Lokalizacja: Niemce

Post autor: golfiarz1 » pn kwie 19, 2010 20:14

RasPL pisze:Koledzy bloki w mk2 mk3 są takie same nie ważne czy 1.6 czy 1.8

ja mam pytanie czy łapa klimy z mk4 2.0 8v będzie pasować do mk2, lub czy na łapę z mk3 pasuje kompresor z mk4

w ecu jest pin do którego podpina się przewód idący od sprzęgła kompresora właśnie po to by ecu wiedziało że klima pracuje, nie wiem czy każde ecu taki ma i czy jeżeli nie było seryjnie klimy to program w ecu obsługuje ten pin ale raczej tak

na lape z mk3 pasuje sprezarka z mk4

z tym ecu to niejestem pewien jak jest mialem dwie wiazki z g60 i jedna miala klime druga nie i w jednej byla pojedynca wtyczka wiecej moze byc tak ze ecu ma wyjscie tylko instalka niema i wystarczy wpiac sie w ecu dodatkowym kablem i bedzie dzilalo


mk2 16vt 325KM 353 NM
1/4 mili best et 12.7

kari-001
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 231
Rejestracja: czw mar 08, 2007 17:56
Lokalizacja: Stronie Śląskie
Kontakt:

Post autor: kari-001 » pn kwie 19, 2010 22:29

golfiarz1 pisze:na lape z mk3 pasuje sprezarka z mk4
czyli wnioskuje z tego że nie będzie problemu z przykręceniem łapy z mkIV do mkII?? bo powyzej bylo że:
RasPL pisze:Koledzy bloki w mk2 mk3 są takie same nie ważne czy 1.6 czy 1.8
i ponawiam pytanie jeśli nawet bym założył alternator z mkIII i sprężarke z mk IV to co ze wspomaganiem? czy w golfie mkIII tez jest na pasek wielorowkowy? i czy w pompie wspomagania mkII można zmienić takie koło czy da rady jakoś zamienić na pompę wspomagania z mkIII??



Awatar użytkownika
RasPL
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2554
Rejestracja: wt paź 02, 2007 11:39
Lokalizacja: ST
Kontakt:

Post autor: RasPL » wt kwie 20, 2010 18:22

mocowania pompy w mk3 są takie same jak w mk2, wydaje mi się że samo koło pasowe z pompy wspomagania z mk3 da sie założyć do mk2, bo po co kupywać jeszcze pompę - dodatkowy koszt, i widzę że nie każde mk3 ma pompę wspomagania na szeroki pask

[ Dodano: 20 Kwi 2010 18:24 ]
golfiarz1 pisze:z tym ecu to niejestem pewien jak jest mialem dwie wiazki z g60 i jedna miala klime druga nie i w jednej byla pojedynca wtyczka wiecej moze byc tak ze ecu ma wyjscie tylko instalka niema i wystarczy wpiac sie w ecu dodatkowym kablem i bedzie dzilalo
wystarczy nawet bez klimy podać tam 12V i jak zwiększy obroty to działa, a instalka napewno nie ma wyprowadzonego przewodu z wtyki co idzie z ecu tego jestem pewien, ja zobacze w moim RP czy zwiększy obroty
Ostatnio zmieniony wt kwie 20, 2010 18:26 przez RasPL, łącznie zmieniany 1 raz.


mk2 gti 2.0 16Vsc 4Motion viewtopic.php?f=160&t=252428" onclick="window.open(this.href);return false;
Just like It https://www.facebook.com/VW-Golf-Mk2-GT ... 101982262/" onclick="window.open(this.href);return false;
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Klimatyzacja i ogrzewanie”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości