popiskiwanie hamulca i grzanie kola

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

gringers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 15, 2012 11:48

popiskiwanie hamulca i grzanie kola

Post autor: gringers » wt paź 20, 2015 08:28

Witam posiadam golfa 4 1.6 sr problem pojawił się jakoś z pół roku temu a mianowicie auto po osiągnięciu temperatury roboczej czyli 90 stopni słychać popiskiwanie lewego przedniego hamulca. Po zatrzymaniu się i podniesieniu tej strony na windzie czuć delikatny opór. Denerwuje mnie to bo po dłuższej jeździe tarcza rozgrzewa całe kolo natomiast gdy auto jest zimne oporu w toczenie koła nie ma. Do tej pory wymieniłem łożysko koła z całą zwrotnica bo myślałem ze jarzmo się odkrztalca pod wpływem temperatury tarcze klocki przewody gumowe wymieniony zacisk i przesmarowany tloczek zalalem nowy płyn. Wiem ze źle zrobiłem bo odpowietrzylem tylko to koło ale trochę robiłem to w pośpiechu. Pedal nie wpada jest twardy hamulce jak brzytwa nie slysxe zadnego syczenia z serwa, bo troche sie o tym oczytalem a mimo wszystko problem nadal zostaje. Po przejechaniu 15 kilometrów do pracy 3 tarcze zimne a od strony kierowcy parzy. Proszę o pomoc bo juz siły nie mam i pieniedzy



gringers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 15, 2012 11:48

popiskiwanie hamulca i grzanie kola

Post autor: gringers » wt paź 20, 2015 16:25

Byłem u mechanika i zasugerował mi ze servo może puszczać ciśnienie a ze kolo lewe jest najbliżej to je przychamowywuje. Może się ktoś orientuje czy do wymiany serwa czeba spuszczac płyn bo wolał bym tego uniknac



gringers
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: śr sie 15, 2012 11:48

popiskiwanie hamulca i grzanie kola

Post autor: gringers » czw paź 22, 2015 18:49

Problem rozwiazany wystarczyło zmienić płyn i problem ustał. Z tylnych zacisków wypływała czarna maz.
Podziekowania dla arka 10 za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości