ABS do golfa bez absu - przekładka

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

milenium5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 00:07

ABS do golfa bez absu - przekładka

Post autor: milenium5 » czw paź 03, 2013 00:13

Co trzeba zrobić aby zamontować ABS w samochodzie bez absu? Na pewno pompę hamulca, sterownik , czujniki na koła. W ABS czujniki są tylko na przednich kołach czy na wszystkich? Mając oryginalny ABS z MK3 wystarczy go założyć i będzie działać czy jest jakoś powiązany z komputerem i innymi częściami instalacji? Konkretniej chodzi o przełożenie ABS z GTI 2.0 do 1,9 TD.



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

ABS do golfa bez absu - przekładka

Post autor: szela81 » czw paź 03, 2013 10:27

W mk3 nie ma centralnego komputera, sam chcę założyć do siebie abs i już szukam, z tego co mi się wydaje to zwrotnice są inne bo musi być miejsce na czujnik oprócz tego co napisałeś i przewody hamulcowe pójdą inaczej, ja zamierzam dopaść dawcę przed złomowaniem i mieć obok kompletne auto bo z worka części będzie ciężko



milenium5
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 9
Rejestracja: czw wrz 12, 2013 00:07

ABS do golfa bez absu - przekładka

Post autor: milenium5 » czw paź 03, 2013 14:21

Wyczytałem gdzieś że po podłączeniu do komputera samochodu wykazuje błędy np. ABS jak czujnik wysiądzie czy coś takiego. Na razie rozbieram mk3 z abs, jeżeli jeszcze ktoś się wypowie w tym temacie to będę przekładał go do drugiego bez abs. Na razie głównym problemem to czujniki i tył ponieważ jeden ma z tyłu tarcze drugi zaś bębny. Jest możliwość przełożenia całej belki tylnej z jednego do drugiego?
Dzisiaj zdejmę deskę rozdzielczą i postaram się odseparować obwód abs
Jeżeli przekładka dojdzie do skutku zrobię zdjęcia i zamieszcze opisy



Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

ABS do golfa bez absu - przekładka

Post autor: szela81 » czw paź 03, 2013 14:58

belkę przełożysz - dobrze, że masz dawcę, załóż jeden temat - przekładka wszystkiego z golfa do golfa i realizuj etapami :) interfejs obd w golfie 3 pozwala na połączenie się ze sterownikiem abs bezpośrednio - nie ma komputera który zbiera dane ze sterowników różnych tylko łączysz się z silnika, climatronika, absu



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Re: ABS do golfa bez absu - przekładka

Post autor: vp-tdi » sob paź 12, 2013 06:53

szela81 pisze:W mk3 nie ma centralnego komputera, sam chcę założyć do siebie abs i już szukam, z tego co mi się wydaje to zwrotnice są inne bo musi być miejsce na czujnik oprócz tego co napisałeś i przewody hamulcowe pójdą inaczej, ja zamierzam dopaść dawcę przed złomowaniem i mieć obok kompletne auto bo z worka części będzie ciężko
to dziwne bo ja mam w mk3 komputer od abs


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Awatar użytkownika
szela81
...
...
Posty: 298
Rejestracja: wt mar 20, 2012 14:34

ABS do golfa bez absu - przekładka

Post autor: szela81 » sob paź 12, 2013 21:55

A gdzie napisałem, że nie ma komputera od ABS? Nie ma centralnego kompa jak BSI w peugeocie gdzie trzebaby taki ABS aktywować żeby system go widział, jest samotny komp tylko od tego i lampka na zaślepce.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości