paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamil1634
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 15, 2013 20:02

paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Post autor: kamil1634 » pn lip 15, 2013 20:38

Witam,kupiłem VW golf IV 1.6 SR , i od początku paliła się kontrolka od ABS,byłem u mechanika podłączył auto pod kompa i usunął błąd,wymienił czujnik abs w przednim kole lewa strona.PO przejechaniu z 3 km znów się zapala,po wyłączeniu silnika i po ponownym odpaleniu znów gdzieś po ok 3-4 km się zapala co zrobić?byłem u trzech mechaników i kasowali mi ten błąd oraz kasowali ode mnie a nic nowego nie zrobili oprócz wymiany czujnika?co mam robić proszę o pomoc



Awatar użytkownika
needved
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 831
Rejestracja: ndz gru 11, 2011 23:15
Lokalizacja: Augustów

Re: paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Post autor: needved » pn lip 15, 2013 21:21

Trzeba sprawdzić jakie prędkości pokazuje czujnik w lewym i prawym kole i czy są takie same.
Musisz podłączyć pod kompa i w drogę
Podaj kod kasowanego błędu i jego opis.
Kiedyś miałem podobny problem



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Post autor: seaman1982 » pn lip 15, 2013 21:42

Witam Panowie!
Z gory przepraszam ze tak odrazu sie podpinam pod ten temat, ale potrzebuje dosc szybkiej odpowiedzi!!!

Mianowicie. Ostatnio dalem do ASO swoja golfine na reklamacje blacharki. Auto odebralem, przejechalem moze trzy km do domu i postawilem.Na drogi dzien jade i zapalila mi sie kontrolka od ABS, po czym moze po 4 km zgasla. Na trzeci dzien jade i swieci juz caly czas. Podjechalem do znajomego,podpial mi kompa i okazalo sie ze siedzi albo czujnik, albo wiazka od ABS po tej wlasnie stronie gdzie mi dlubali w ASO.
Teraz moje pytanie czy sciagajac z tylu nadkole i robiac blache (viewtopic.php?f=23&t=398426&start=812 tu zdjecie uszkodzen,i opis problemu jaki mialem) mogli cos uszkodzic? Droga sprawa to czy moglo byc tak ze cos uszkodzili i skasowali blad na kompie, a blad po odpaleniu nie wyrzucilo odrazu tylko po dluzszej chwili? Trzecia sprawa to czy idzie uszkodzic jakos ten czujnik robiac tam blacharke, czy tylko wiazke kabli?
Sama naprawa niby nic wielkiego, ale przyznam jestem mocno ta sytuacja zdenerwowany (wku......), bo mam wrazenie ze cos zmajstrowali, skasowali po chamsku blad zeby nie bylo przy odbiorze i tyle.
Jezeli sie myle to naprostujcie moje myslenie,bo jade z tym do ASO i nie wiem jakie mam dac argumenty.
A moze to czysty przypadek...



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Post autor: Shmatan » wt lip 16, 2013 18:08

seaman1982, zdejmij koło, wypnij wtyczkę, wepnij podobnie i zobacz jak wyglądają kable do niej - mogli uszkodzić kable, wtyczkę lub po prostu przypadkiem te sytuacje się zgrały w czasie.



kamil1634
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pn lip 15, 2013 20:02

paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Post autor: kamil1634 » wt lip 16, 2013 20:02

needved- nie pamiętam kod ale wiem że pokazywało coś sterownik abs i lewy czujnik abs koła przedniego, a szkoda mi kasy żeby znów jechać i podłączać pod kompa.Jeden mechanik mówił że jest lekko krzywy pierścień od tarcz i to może być przyczyna?



seaman1982
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: sob maja 15, 2010 12:43
Lokalizacja: Silesia

paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Post autor: seaman1982 » pn lip 22, 2013 14:32

A jak wyglada sprawa z wymiana. Odkrecam ta srube, wyciagam i zakladam drugi czy trzeba cos rozbierac? Druga sprawa to w aso drogo za to spiewaja, wiec jaki wziasc zamiennik bo 300 zeta wydac to nie bardzo mi sie usmiecha. I jeszcze jedno-jak wymienie to kontrolka przestanie swiecic czy musze podpiac pod kompa?



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Post autor: Shmatan » śr lip 24, 2013 13:06

Tylny czujnik to koszt ok 50zł z wysyłką z allegro (siemens ze znaczkiem VW). Do jego wymiany trzeba ściągać tarcze i zacisk, masz w faq poradę napisaną przezemnie.



Arashhh
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 28, 2012 18:23

paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Post autor: Arashhh » śr lip 24, 2013 14:06

Mi też się paliła kontrolka - Mechanik stwierdził, że to wina złego ustawienia koła kierownicy . Poprawił- i kontrolka zgasła... bez wymiany czujnika.



Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Post autor: Shmatan » śr lip 24, 2013 19:51

Arashhh, dlatego się podpina vag'a i sprawdza gdzie jest błąd...



Awatar użytkownika
mefisto_k
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 19:58

paląca się kontrolka abs golf 1.6sr

Post autor: mefisto_k » sob paź 17, 2015 19:54

Witam, podpinam się pod temat bo sinik mam identyczny ale inne objawy. Po ruszeniu samochodem i przejechaniu kilku metrów drogi z nierównościami zapala się lampa ABS na desce i nie gaśnie. Na asfalcie jest to samo. W sumie to pojawiło się jak od elektryka odebrałem wreszcie naprawioną instalacje i wymieniony akumulator (bo na postoju pobierał prąd). Niedawno byłem w ASO, podpięli pod komputer i powiedzieli że pojawia się błąd pompy ABS, że za niska wartość zasilania jest. Kable pod siedzeniem są ok. Pracownik sugeruje że na 95% jest to uszkodzona pompa ale prosi by umówić się i zostawić auto na dłużej by rozebrać sterownik i się upewnić. Siedem lat temu już wymieniałem sterownik z pompą - trochę portfel wyczyściło :(. Z góry dzięki za wskazówki :)

Edit
Jeden z niedalekich ode mnie mechaników naprawił problem. Po prostu poczyścił pewne przewody (pewnie jakieś wiązki dookoła sterownika ABS i pompy) i od teraz kontrolka się nie pali, system działa ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości