Hamulce tył ręczny Lucas

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: dobosz » pn lut 25, 2013 20:15

witam i pytam korzystając z wiedzy i doświadczenia starszych forumowiczów ; mam wrażenie że z moimi tylnymi hamulcami jest coś nie teges(na prawym tylnym kole bardziej to jest widoczne ) a mianowicie jak podniosę samochód na lewarku i zakręcę kołem to klocki (wymienione pół roku temu ) szorują o tarcze hamulcową linka i to ramie odbija do końca tak jest jak nie używam ręcznego a jak zaciągnę ręczny i go puszcze to pierwszy moment mocniej szorują klocki a niby wszystko odbiło nie wiem co tutaj ma winę czy tarcze w nie najlepszym stanie nadające się do wymiany czy zacisk lukas nadaje się do regeneracji, ale nikt w mojej okolicy nie chce się podjąć rozbiórki zacisków !jak by ktoś wiedział o takowym warsztacie w Sierakowicach lub okolicy to proszę o namiary . :crazy:



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: muszkatobiasz » pn lut 25, 2013 20:22

Wygląda nato że masz tarcze zardzewiałe ? czy przyjrzałeś się jak wygladają z z dwóch stron te tarcze



Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: dobosz » pn lut 25, 2013 20:30

no są a obu stron nieco zardzewiałe i mają rant ale zastanawiam się czy to jedyny problem ?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: muszkatobiasz » pn lut 25, 2013 20:32

a te dużo jeździsz czy auto stoji czasami tydzień



Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: dobosz » pn lut 25, 2013 20:35

raczej co dziennie 5 km do pracy w jedną stronę



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: muszkatobiasz » pn lut 25, 2013 20:48

To daj tarcze do perzetoczenia jeśli jeszcxze mają dobrą gubość jak są ciekie wymien na nowe ! a klocki jak są jeszcze dobre weś kawałek papieru sciernego 80 lub 100 i połóż papier na równej powiechżni np. stole i klockiem trzeć po tym papierze aż postanie równa powiechrznia i dobrze oczysć miejsce mocowania klocja zklocek niemoże cieszko chodzić w prowadnicy to powino pomuc w twojim wypadku



volver3
vw maniac
vw maniac
Posty: 60
Rejestracja: ndz kwie 15, 2012 11:32

Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: volver3 » wt lut 26, 2013 00:37

Obstawiałbym że zacisk do regeneracji miałem podobnie w swoim golfie i też prawy tył (ten typ tak ma) nie używałem recznego a po pól roku klocki na tym kole wydarły sie prawie do blachy .Pozostale klocki były jak nowe .A nie grzeje Ci się koło ??? dotknij felgi czy nie jest gorąca ,bo u mnie jak stanął tłoczek to śmierdziało hamulcami.Luknij tu http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 8&start=14" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:



XV2
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2363
Rejestracja: śr mar 28, 2007 12:10
Lokalizacja: B-wo
Kontakt:

Re: Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: XV2 » wt lut 26, 2013 21:36

volver3 pisze:Obstawiałbym że zacisk do regeneracji
Ja też :bajer:


MK2 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=451131

MK4 http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=546133

Montaż ESP http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=14&t=590914

Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: dobosz » czw lut 28, 2013 21:52

dziś to wszystko rozebrałem i co zauważyłem że po zdjęciu kopyta klocki dalej nie odbijają, wszystko było tak *#cenzura#* aż wstyd , ledwo zdjąłem klocki ale teraz:jest lepiej i niech tak zostanie zakończam temat .



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: Qto » pt mar 01, 2013 21:55

u mnie co jakiś czas na dłuższej trasie był delikatny pisk...rozebrałem wszystko, wyczyściłem i spokój na tydzień może dwa...rozebrałem zacisk i okazało się, że na uszczelce wkoło tłoczka jest dziurka średnicy...może ze 3-4mm...wystarczylo aby dostała się woda i syf...i tłoczek nie pracował jak powinien. Proponuję rozebrać...poczyścić...a jak nie pomoże to regeneracja zacisku - w FAQ chyba jest porada.



Awatar użytkownika
dobosz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 29
Rejestracja: pt wrz 16, 2011 17:47
Lokalizacja: Kartuzy

Hamulce tył ręczny Lucas

Post autor: dobosz » sob mar 02, 2013 13:13

wiem że za jakiś czas prędzej czy póżniej będę musiał podjąć się regeneracji zacisków ale na razie muszę skompletować narzędzia ,a tu link do foto porady jakby ktoś szukał http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=341477" onclick="window.open(this.href);return false;. ps. pozdrowienia dla autora .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości