Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

damian032
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:43

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: damian032 » czw sie 09, 2012 14:51

Hej,

Ogólnie problem zaczął się po wjechaniu w dziurę. Zapaliły się kontrolki ABS i ESP, w VW Bora 2001r. pomyślałem od razu że to czujnik. Po wymianie w przedniej prawej stronie czujnika prędkości obrotowej koła na nowy, kontrolki oczywiście zgasły....ale czasami przy bardzo małej prędkości np. przy dojeżdżaniu do skrzyżowania i zahamowaniu (nie ma różnicy czy ślisko czy sucho) czuję drgania na pedale hamulca i włączenie się ABS'u.... jakieś pomysły co to może być? Może tarczka się zwichrowała i jest również do wymiany? Miał ktoś podobny problem? Dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » czw sie 09, 2012 18:50

damian032 pisze:tarczka się zwichrowała
Może tak być a może też przekłamywać czujnik.Dobrze by było podłączyć się pod vaga i sprawdzić faktyczne prędkości kół być może odrazu znajdziesz usterkę.Mogą też być brudne czujniki uszkodzenia na wtyczce itp. itd..Myślę że vag dużo ci podpowie gdzie szukać.



Awatar użytkownika
Grzechotnik
Grupa Świętokrzyska
Grupa Świętokrzyska
Posty: 242
Rejestracja: ndz lip 08, 2012 14:16
Lokalizacja: TLW

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: Grzechotnik » pt sie 10, 2012 03:53

witam. za bardzo wepchniety czujnik abs-u wina jest przy tym czujniku co dotykałes (wymieniałes) spróbuj go lekko odsunąć



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: sidewind76 » pt sie 10, 2012 04:49

podpięcie vaga i jazda z nim niewiele da bo sterownik podaje inne napięcia i wszystko będzie w prędkościach obwodowych kół wyglądało oki mało tego nie będzie objawu szarpania pedałem taki objaw jak opisałeś na 99 procent pochodzi od kończącego się czujnika najgorzej jest właśnie znaleźć który pada bo różnice w tych prędkościach są naprawdę niewielkie jak pojawią się większe to sterownik zapisze błąd czujnika czasem ale tylko czasem jest to spowodowane zabrudzeniem ale to mało prawdopodobne, jeśli czujnik jest prawidłowo zamontowany to nie ma możliwości aby był za blisko kolego śrubą mocującą dopychasz do pozycji roboczej poza tym to zwykły impulsometr magnetyczny pokazujący dwa stany przerwa i zwarcie i tyle
mało tego jeśli jest problem z prędkościami kół różne odczyty tempomat też nie będzie działał
pozdrawiam Rafał


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » pt sie 10, 2012 09:12

sidewind76 pisze:od kończącego się czujnika najgorzej jest właśnie znaleźć który
Zawsze vagiem znajduje wystarczy podnieść auto i kręcić ręcznie kołem (niestety trzeba to robić w dwie osoby i albo na podnośniku lub windą każde koło z osobna) wtedy wskazanie w prędkościach koła waha się 4km do 8km a jak jest coś z czujnikiem to albo szaleje i zawyża lub nie wstaje wogóle czyli jest zero.Spotkałem się też z przypadkiem że było uszkodzone łożysko w przednim kole miało luz i automatycznie odsuwała się tarcza sygnałowa od czujnika.Albo zrobić logi vagiem przy niskich prędkościach gdy "chrobota" abs.



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » pt sie 10, 2012 11:11

sidewind76 pisze:mało tego jeśli jest problem z prędkościami kół różne odczyty tempomat też nie będzie działał
Totalna bzdura.!!!
Auto testowe golf 4 z tempomatem i z abs-em jednak bez esp 2001 produkcja został wypięty czujnik i jazda testowa na odpiętym i tempomat działa
Drugie auto testowe audi b7 2007 rok w dsg z esp abs i cała reszta bajerów czujnik odpięty i jazda i tempomat działa !!!!
W obu przypadkach awaria systemu podczas testu abs i esp się świeci a prędkość koła 0 w sterowniku.
Jakieś dziwne auta przyjeżdżają do mnie !!!



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: sidewind76 » pt sie 10, 2012 11:55

przepraszam ale to są tylko i wyłącznie informacje z dokumentacji technicznej
mało tego z moich doświadczeń jeśli działa to super tylko w jaki sposób określa prędkość do utrzymania ale ja tam się mogę nie znać :)


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » pt sie 10, 2012 12:49

sidewind76 pisze: prędkość do utrzymania
Czujnik prędkości w skrzyni biegów.



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: sidewind76 » pt sie 10, 2012 13:43

zgodzę się ale tylko tego że czujnik prędkości ten przy skrzyni to chyba do automatu aby automat wiedział kiedy zmienić bieg
a tutaj troszkę lektury
http://autokult.pl/2012/06/28/tempomat- ... a-kierowcy" onclick="window.open(this.href);return false;


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » pt sie 10, 2012 14:29

sidewind76 pisze:zgodzę się ale tylko tego że czujnik prędkości ten przy skrzyni to chyba do automatu aby automat wiedział kiedy zmienić bieg
a tutaj troszkę lektury
http://autokult.pl/2012/06/28/tempomat- ... a-kierowcy" onclick="window.open(this.href);return false;
Dobra kolego twoja racja a mój spokój a lektura w sam raz dla ciebie i stąd właśnie mądre rady.
Dla mnie niestety to żadna lektura.
To skąd bierze sygnał prędkości licznik w golfie mk4 manual.???



damian032
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: wt maja 10, 2011 10:43

Re: Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: damian032 » pt sie 10, 2012 19:18

Widzę, że dyskusja trochę rozeszła się w dwie strony, czujnik nie może być za daleko wepchnięty bo własnie po to jest ta śruba poza tym jest NOWY! DELPHI!
OK, gdzie w VAGu mogę zrobić taki pomiar?



Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Re: Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » pt sie 10, 2012 19:40

damian032 pisze:Widzę, że dyskusja trochę rozeszła się w dwie strony, czujnik nie może być za daleko wepchnięty bo własnie po to jest ta śruba poza tym jest NOWY! DELPHI!
OK, gdzie w VAGu mogę zrobić taki pomiar?
Wejdź w abs potem bloki pomiarowe adres 08
Po wejsciu w adres 08 chyba na pierwszym kanale beda predkosci poszczegolnych kół.
Wiec sprowadz auto do predkosci kiedy to chrobota i sprawdz ewentualnie druga metoda ktora opisalem badz logi.
Tu masz tez fajny temat.

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=299803" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
sidewind76
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 370
Rejestracja: śr maja 02, 2012 12:45
Lokalizacja: Świat :)

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: sidewind76 » ndz sie 12, 2012 17:13

jak będziesz w vagu chrobotania nie będzie bo sterownik dostaje inne napięcia i sygnały tak nic nie wyjdzie czasem delikatnie różnią się prędkości


Od nieba dzieli nas tylko 9 milimetrów... :)

Awatar użytkownika
waski1
_
_
Posty: 2807
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 13:02
Lokalizacja: Kraków
Auto: Passat B7
Golf II Country
Skoda 1000MB
Golf MK2
Golf IV
Silnik: CFGB
Kontakt:

Bora, chrobotanie ABS przy małej prędkości

Post autor: waski1 » ndz sie 12, 2012 21:34

sidewind76 pisze:jak będziesz w vagu chrobotania nie będzie bo sterownik dostaje inne napięcia i sygnały
Możesz to rozwinąć i wyjaśnić.Co to za napięcia i co to za sygnały???
Poza tym kolego nic nie napisałeś jak to jest że prędkościomierz działa skąd ma sygnał ???? Z którego czujnika?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości