golf 4 tarcze brembo nawiercać czy nie?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 915
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

golf 4 tarcze brembo nawiercać czy nie?

Post autor: darrrrekdaro » czw mar 22, 2012 01:12

hej. jutro mam miec zamowiony zestaw przod i tył tarcze brembo + klocki ATE. wybrałem ten zestaw i mam nadzieje, że nie popełniłem błędu. Moje pytanie brzmi.. czy warto je nawiercić profesjonalnie w centrum hamulcowym czy nie warto? moj silnik to AHF 110KM na chwile obecną. w przyszłości maksymalnie moze wsadze wiekszy intercooler jakiegos chipa i nie mysle o wiekszych przeróbkach silnika póki co. Pytam gdyż mam opcję aby mi to znajomy, ktory tam pracuje nawiercił w cenie zestawu, według szablonu. zwykle biorą chyba stówkę od tarczy. Znajomy twierdzi, ze w niczym mi to nie przeszkodzi jedynie mogą się szybciej zużywać ale spokojnie powinny starczyć mi nawet i na trzy lata przy mojej jeździe, napewno nie popękają itd. Firma ta zajmuje sie dosyc dlugo hamulcami no i nawiercaniem. Wiem, ze czesto ludzie wypowiadają sie negatywnie na temat nawiercania. Jakie jest wasze zdanie na ten temat? Skorzystać i nawiercić dla wyglądu za friko czy odpuścić sobie?


Mój Golf tutaj

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

golf 4 tarcze brembo nawiercać czy nie?

Post autor: doggie » czw mar 22, 2012 10:28

czy warto je nawiercić profesjonalnie w centrum hamulcowym czy nie warto?
według mnie nie warto chyba że chcesz dwa razy częściej wymieniać klocki



Awatar użytkownika
feniks
Forum Master
Forum Master
Posty: 1761
Rejestracja: pn paź 09, 2006 21:32
Lokalizacja: Zgorzelec

golf 4 tarcze brembo nawiercać czy nie?

Post autor: feniks » czw mar 22, 2012 12:15

darrrrekdaro, mam u siebie założone używki(nie znam firmy) i wielkiej różnicy w pyleniu, zużywaniu klocków nie widzę :bigok:
Obrazek


Obrazek

Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 915
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

golf 4 tarcze brembo nawiercać czy nie?

Post autor: darrrrekdaro » czw mar 22, 2012 12:27

one były od nowosci nawiercone :)? czy fabrycznie byly całe i dopiero później nawiercałes? to jest nawiert szablonowy czy od tak kilka dziurek ?

edit.
sorry.. uzywki :P masz prawo tego nie wiedzieć co bylo od nowosci


Mój Golf tutaj

Yaro1981
Forum Master
Forum Master
Posty: 1621
Rejestracja: ndz mar 01, 2009 13:17
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

golf 4 tarcze brembo nawiercać czy nie?

Post autor: Yaro1981 » czw mar 22, 2012 14:14

darrrrekdaro, trzeba było kupić mikody już od nowości nawiercane a nie teraz kombinować zresztą Brembo to nie jest to co kiedyś ta firma zeszła na psy a tarcze to szmelc


[url=http://www.ratlook.pl][img]http://images31.fotosik.pl/364/d5ade2bfa65858dd.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
marmi m
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 743
Rejestracja: pn sie 08, 2011 23:08
Lokalizacja: K-ce

Re: golf 4 tarcze brembo nawiercać czy nie?

Post autor: marmi m » czw mar 22, 2012 15:30

Lepiej od razu kupić nawiercane/nacinane niż robić to w standardowych tarczach... klocki zuzywają sie trochę szybciej ale bez przesady, natomiast pylenie jest sporo większe...


CC 1,7CDTI --> VW GOLF V 1,9TDI -->GOLF 6 2.0TDI CR

Obrazek

Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 915
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

golf 4 tarcze brembo nawiercać czy nie?

Post autor: darrrrekdaro » czw mar 22, 2012 18:32

Yaro tak wiem. mogłem. tylko, ze mi wystarczą spokojnie NIENAWIERCANE ale mam nieodpłatnie mozliwość nawiercenia ich z szablonu ze wzorem dedykowanym do golfa 4 AHF. zwykle jest to ( przynajmniej jak dla mojej kieszeni gdyż jestem niepracującym studentem ) droga usługa :P . nawiercanie miałobybyć w centrum hamulcowym u mnie w Tarnowie. z tego co wiem to nie ma prawa sie coś stać jedynie szybsze zużycie ale ja też nie szaleje tylko jezdze spokojnie. chodzi w zasadzie tylko o to, ze mam opcje ,, upiększenia ,, tarcz ... warto czy nie warto ?


Mój Golf tutaj

Awatar użytkownika
EnJoy
.:DUB WAY:.
.:DUB WAY:.
Posty: 1386
Rejestracja: śr lip 26, 2006 13:42
Lokalizacja: Tychy

golf 4 tarcze brembo nawiercać czy nie?

Post autor: EnJoy » czw mar 22, 2012 23:14

dla samego wyglądu - warto... ale o odpowiedniej funkcjonalności i trwałości takich tarcz możesz wtedy zapomnieć. Ja swojego czasu zamówiłem mikody nawiercane.. długo nie pojeździłem na nich bo się zwichrowały, ale no pyliły strasznie. Co do samego hamowania, nie czuć większej różnicy.



Awatar użytkownika
darrrrekdaro
edismd.
edismd.
Posty: 915
Rejestracja: śr sie 11, 2010 22:07
Lokalizacja: Tarnów

golf 4 tarcze brembo nawiercać czy nie?

Post autor: darrrrekdaro » czw mar 22, 2012 23:39

kurde każdy mówi co innego. pytam też w innych źródłach i mam dylemat. co do zestawu to jednak nei bedzie brembo plus ATE tylko komplet TRW tarcze i klocki przod i tył


Mój Golf tutaj

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości