Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: _Lucas_ » czw lis 04, 2010 14:15

Witam, jako ,że zbliża mi się przegląd techniczny muszę wymienić tarcze i klocki w moim Golfie, tarcz i klocków nie mam w najgorszym stanie jednakże muszę je wymienić ponieważ są źle założone i mój obecny mechanik zalecił mi wymianę tarcz z klockami.

O tym ,że klocki mam ,źle założone zasugerował jeden z forumowiczów w moim temacie jak się potem okazało ,mechanik do ,którego jeżdżę potwierdził to:
Obrazek

Części szukam przeważnie sam, ponieważ te w tutejszych sklepach są o wiele droższe niż przez internet, czy w sklepach w polsce.
Jednakże, z tarczami mam pewien problem:
Jaka powinna być ich średnica na przodzie 256mm czy 280mm? U jednych w aukcjach jest napisane ,że 256mm z kolei u drugich 280mm, nawet byłem dzisiaj w sklepie porównać ceny i gość powiedział ,mi że są dwie opcje 256mm lub 280mm. Dzwoniłem do mechanika i mówi mi ,że mam kupić dokładnie takie same jakie mam obecnie u siebie, mnie jednak trochę interesuje temat większych tarczy. Czy jeśli mam 256mm u siebie (nie wiem bo nie sprawdzałem) mógłbym założyć tarcze 280mm czy one już by się nie zmieściły w zaciskach?

Ewentualnie tak na przyszłość co potrzebowałbym do przerobienia hamulców na te 280mm czy 312mm z Golfów z większymi silnikami, czy warto się w takie coś w ogóle bawić? Czy zostać typowo przy standardowych hamulcach? Wiem ,że mam tylko 1.4l jednakże bardziej mi chodzi tutaj o bezpieczeństwo i skrócenie drogi hamowania.

Które z poniższych firm produkujących klocki byście mogli polecić?
Mintex, EBC, Apec, QH?
Znalazłem na forum informacje o polecanych firmach takich jak Ferodo, ATE, Mikoda a co myślicie o tych wyżej? :chytry:
Prosiłbym o wyjaśnienie mi tych kwestii
z góry dziękuje :pub:



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: SToRM » czw lis 04, 2010 16:34

_Lucas_ pisze:Ewentualnie tak na przyszłość co potrzebowałbym do przerobienia hamulców na te 280mm czy 312mm z Golfów z większymi silnikami, czy warto się w takie coś w ogóle bawić? Czy zostać typowo przy standardowych hamulcach? Wiem ,że mam tylko 1.4l jednakże bardziej mi chodzi tutaj o bezpieczeństwo i skrócenie drogi hamowania.
Musisz zmienic cala zwrotnice bo ta w mk4 w wersjach 256mm i 280mm jest zintegrowana z jarzmem. W wersjach 288mm i 312mm zwrotnica jest ta sama, z oddzielnym jarzmem. Wspolne maja tez zaciski i same klocki.
Najlepiej przejsc odrazu na 312mm, z tym ze to droga sprawa i malo dostepna (MK4 V6, Octavia RS, Audi S3, Audi TT). Przejscie na 288mm da ci mozliwosc pozniejszejszej, latwej przerobki na 312. Tarcze 288mm wystepowaly m.in. w TDI 130 i 150 konnych.
Najtansza alternatywa jest przejscie na 280mm. Sporo sie tego wala, bo i wiekszosc mk4 na tym wyjezdzala z fabryki. Ale i tutaj potrzebuejsz caly komplet.
Jakby Cie interesowalo to mam caly komplet na przednia os 280mm wlasnie, bo sam przechodzilem na 312mm (posiadam dwie kompletne uzbrojone zwrotnice z zaciskami, koronkami ABS, czujnikami itd)

BTW, po zdjeciu mi tu wyglada u Ciebie wlasnie na 280mm, ale wez poprostu miare w reke, sciagnij kolo i zmierz srednice Twoich tarcz ;)



greg

Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: greg » czw lis 04, 2010 19:02

a myślałęś o tym, że tarcze 312 wymagają większych kół?



Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: _Lucas_ » czw lis 04, 2010 20:16

SToRM punkcik dla Ciebie :pub: greg ale te tarcze 312mm raczej by się zmieściły w 18stki? :chytry: Jeżeli się mylę to sory :pub: To teraz jakiej firmy tarcze kupić z czterech wymienionych przeze mnie? :chytry: Mintex, Apec, QH, czy EBC?



greg

Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: greg » czw lis 04, 2010 22:02

_Lucas_ pisze:ale te tarcze 312mm raczej by się zmieściły w 18stki?
zimówki też takie masz?
Ja lubię zimmermana - z tymi co podałeś nie miałem wogóle styczności



Awatar użytkownika
SToRM
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 1770
Rejestracja: czw paź 07, 2004 21:13
Lokalizacja: GOP

Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: SToRM » pt lis 05, 2010 10:26

_Lucas_ pisze:greg ale te tarcze 312mm raczej by się zmieściły w 18stki? :chytry:
Taaa - 16" minimum z odpowiednim osadzeniem



zozol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pt cze 20, 2008 19:26

Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: zozol » pt lis 05, 2010 18:22

_Lucas_, dałeś fotkę i mówisz, że źle klocki założone. Co jest źle? :chytry:



Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

Re: Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: _Lucas_ » pt lis 05, 2010 20:03

zozol pisze:_Lucas_, dałeś fotkę i mówisz, że źle klocki założone. Co jest źle? :chytry:
Tu masz cytat z mojego tematu, mechanik u ,którego ostatnio byłem potwierdził to:
Antonioo pisze:chciałem zaznaczyć iż te klocki są źle założone ten klocek z tym czymś powinien być z drugiej strony tarczy założony wciśnięty w tłoczek bo na tą strone przychodzi gładki klocek hamulcowy..



zozol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pt cze 20, 2008 19:26

Re: Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: zozol » pt lis 05, 2010 20:28

_Lucas_ pisze:
zozol pisze:_Lucas_, dałeś fotkę i mówisz, że źle klocki założone. Co jest źle? :chytry:
Tu masz cytat z mojego tematu, mechanik u ,którego ostatnio byłem potwierdził to:
Antonioo pisze:chciałem zaznaczyć iż te klocki są źle założone ten klocek z tym czymś powinien być z drugiej strony tarczy założony wciśnięty w tłoczek bo na tą strone przychodzi gładki klocek hamulcowy..
Nic nie rozumiem. Jaki gładki klocek hamulcowy? :crazy: Do Golfa IV 1.4 16V idą takie klocki jak na zdjęciu. Po lewej klocki do tłoczka, po prawej klocki na zewnątrz. Na Twojej fotce jest klocek taki jak z prawej strony. Czyli dobry. Chyba, że ślepy jestem.
Obrazek



Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

Re: Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: _Lucas_ » pt lis 05, 2010 23:12

zozol pisze:
_Lucas_ pisze:
zozol pisze:_Lucas_, dałeś fotkę i mówisz, że źle klocki założone. Co jest źle? :chytry:
Tu masz cytat z mojego tematu, mechanik u ,którego ostatnio byłem potwierdził to:
Antonioo pisze:chciałem zaznaczyć iż te klocki są źle założone ten klocek z tym czymś powinien być z drugiej strony tarczy założony wciśnięty w tłoczek bo na tą strone przychodzi gładki klocek hamulcowy..
Nic nie rozumiem. Jaki gładki klocek hamulcowy? :crazy: Do Golfa IV 1.4 16V idą takie klocki jak na zdjęciu. Po lewej klocki do tłoczka, po prawej klocki na zewnątrz. Na Twojej fotce jest klocek taki jak z prawej strony. Czyli dobry. Chyba, że ślepy jestem.
Obrazek
No to mnie teraz zaskoczyłeś, ale w sumie dobrze ,że wziąłeś udział w dyskusji bo jednak może mam dobrze założone i może zaoszczędzę trochę pieniędzy dzięki temu :bigok: ale nie zapeszam, może ktoś jeszcze by się wypowiedział w tym temacie? :chytry:

@edit.
poszukałem na allegro i rzeczywiście te takie srebrne zaciski są na wszystkich 4 klockach
Obrazek



Awatar użytkownika
_Lucas_
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 202
Rejestracja: wt maja 25, 2010 22:44
Lokalizacja: Słubice FSL

Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: _Lucas_ » wt lis 16, 2010 15:14

Jak wyżej, dzisiaj miałem przegląd i na 100% te klocki są poprawnie zamontowane, mechanik po dokładniejszym sprawdzeniu oznajmił ,że jest wszystko ok i ,że w prowadził mnie w błąd wtedy tym razem koło zostało ściągnięte przy okazji wymiany końcówki drążka kierowniczego.
Także podsumowując:
jak ci ktoś kiedy troszkę zamota w głowie jak mi w moim temacie:
Antonioo pisze:chciałem zaznaczyć iż te klocki są źle założone ten klocek z tym czymś powinien być z drugiej strony tarczy założony wciśnięty w tłoczek bo na tą strone przychodzi gładki klocek hamulcowy..
to bądź pewny ,że jest w błędzie a klocki są poprawnie zamontowane :food:



zozol
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 138
Rejestracja: pt cze 20, 2008 19:26

Re: Które i jaki rozmiar tarcz do 1.4l 16V?

Post autor: zozol » śr lis 17, 2010 12:41

_Lucas_ pisze:mechanik po dokładniejszym sprawdzeniu oznajmił ,że jest wszystko ok
I wszystko gra. Życzę bezawaryjnej jazdy. :bigok:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości