nie łapie ręczny na jedno koło...

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
zielu
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 5218
Rejestracja: ndz sie 29, 2004 21:24
Lokalizacja: Wieluń
Kontakt:

nie łapie ręczny na jedno koło...

Post autor: zielu » wt lip 17, 2012 16:11

odbija...

ale w jednym zacisku już tak miałem, że ręczny nie odbijał w cale i po zaciągnięciu musiałem się wtoczyć pod auto by zwolnić ręczny, regeneracja zacisku pomogła i działa od tamtej pory jak nalezy


Obrazek

Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

nie łapie ręczny na jedno koło...

Post autor: Pawel_Mk2 » sob paź 06, 2012 22:15

Do czego służy srubka na 10 klucz przy zacisku tylnym chodzi mi o hamulec ręczny jakaś regulacja czy cos ?



Awatar użytkownika
Adz@r
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 196
Rejestracja: czw wrz 06, 2012 16:47

nie łapie ręczny na jedno koło...

Post autor: Adz@r » ndz paź 07, 2012 01:06

Przerabiałem ten temat u siebie bo najpierw nie miałem na jedno koło, potem nagle drugie padło. Gdy miałem trochę czasu kupiłem zestawy regeneracyjne + nowe linki ręcznego + nowe klocki. po rozebraniu zacisku na samochodzie, (bo nie chciał mi się przewód zaciskowy odkręcić) wykręceniu tłoczka, zdjęciu sprężyny i wyciągnięciu dźwigni od ręcznego okazało się, że jest tam kupa rdzy i wszystko "stoi". Każdy z elementów dokładnie wyczyściłem z rdzy, nałożyłem sporo smaru grafitowego, założyłem nowe uszczelniacze itp i oba koła na asfalcie blokuje. Tylko jestem ciekaw ile czasu to pochodzi, gdyż ta dźwignia od ręcznego ma już mniejszą średnicę tam gdzie była skorodowana. Ale jestem przynajmniej zadowolony, że zrobiłem to sam i bez wymiany zacisków, sporo problemów miałem z założeniem segera w zacisku który trzymał sprężynę ale jakoś się udało. Na 99% u Ciebie jest taka sama przyczyna. Koszt to 24.50zł zestaw na jedną stronę. Linki też radzę wymienić bo stare będą powyciągane. U mnie kosztowały 30zł sztuka. Pozdrawiam :bajer: /się rozpisałem :spam:

Jeśli masz hamulec ręczny i na tą śrubkę założona jest sprężyna, to ona tylko trzyma sprężynę.



Pawel_Mk2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 326
Rejestracja: sob sty 30, 2010 21:01
Lokalizacja: Łódzkie Tomaszów Maz

nie łapie ręczny na jedno koło...

Post autor: Pawel_Mk2 » ndz paź 07, 2012 11:00

jest sprężyna ale wkręcając i wykręcając śrubkę coś się chyba dzieje z ta sprężyna ? A linka mi się zapiekła i trzeba będzie kupić nowa



Awatar użytkownika
arek żet
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: pt gru 17, 2010 18:01

nie łapie ręczny na jedno koło...

Post autor: arek żet » ndz paź 07, 2012 14:02

raz piszesz ze masz bebny a raz że tarcze zdecyduj sie w końcu.Ja miałem podobna sytuację ale u mnie jedna linka miała dłuszy pancerz i zmieniłem na odpowiedniej długości nową linke i jest ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości