pedal hamulca twardy za drugim razem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bulan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: bulan » śr paź 08, 2008 22:16

dzieki za wszystko wszystkim ,jutro bede dzialal a mam co , tyle propozycji

pozdrawiam



Awatar użytkownika
kompot
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 144
Rejestracja: czw lut 21, 2008 23:35
Lokalizacja: 3miasto/Bca/Wwa
Kontakt:

Post autor: kompot » czw paź 09, 2008 11:38

Wpadanie pedlau w podloge po odpaleniu jest prawidlowym objawem i swiadczy od dzialaniu serwa...



bulan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: bulan » czw paź 09, 2008 12:25

a czy w pompie vacum ma sie znajdowac olej ?? bo u mnie jest , i wydaje mi sie ze przytrzymuje lopatki kture maja byc wysówane sila odsrodkowa



Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Post autor: MaxsteRR » czw paź 09, 2008 15:02

bulan pisze:a czy w pompie vacum ma sie znajdowac olej ?? bo u mnie jest , i wydaje mi sie ze przytrzymuje lopatki kture maja byc wysówane sila odsrodkowa
Tak, ma być tam olej :)
Występuje tam tarcie pomiędzy łopatkami a obudową pompy, więc musi być to wszystko smarowane.


Obrazek

bulan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: bulan » czw paź 09, 2008 20:53

to niech mi ktos powie , wszystko w pompie siedzi na miejscu i dlaczego moze wytwazac za male podcisnienie??



Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Post autor: MaxsteRR » czw paź 09, 2008 21:01

bulan pisze:to niech mi ktos powie , wszystko w pompie siedzi na miejscu i dlaczego moze wytwazac za male podcisnienie??
Pompa jest stara czy nowa?
Dobrze założyłeś te "łopatki" ? Mają być zaokrągloną stroną do ścianek obudowy pompy. Zobacz czy nie są one uszkodzone na powierzchni która przylega do ścianek.


Obrazek

bulan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: bulan » czw paź 09, 2008 21:12

ok jest uzywana , czy jest sposub zeby ja jakos zregenerowac?? moze papier wodny na te lopatki??



Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Post autor: MaxsteRR » czw paź 09, 2008 21:14

bulan pisze:ok jest uzywana , czy jest sposub zeby ja jakos zregenerowac?? moze papier wodny na te lopatki??
Zobacz czy nie mają drobnych "wżerów" na tych zaokrągleniach.
Jeśli z jednej strony mają to zobacz jak jest z drugiej... czasami wystarczy je odwrócić ;)
Zobacz też czy pokrywka jest szczelna ;)


Obrazek

bulan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: bulan » czw paź 09, 2008 21:21

ok dzieki jutro dzialam dalej ,, jak cos to sie jeszcze odezwe

dzieki



Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Post autor: MaxsteRR » czw paź 09, 2008 21:22

Powodzenia :bigok:
i oby w końcu przyczyna się znalazła... bo naprawa to nie problem :helm:
Ostatnio zmieniony czw paź 09, 2008 21:23 przez MaxsteRR, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

bulan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: bulan » pt paź 10, 2008 12:32

witam zagladalem dzisiaj do tej pompy i przelozylem lopatki ,bo byla ruznica miedzy stronami , to znaczy byly troszke poscierane, ale efektu to niedalo i w drugiej zrobilem to samo i nic hamulec dalej twardy za drugim razem i prawie niechamuje i niewiem ale zeby dwie pompy byly zle ?? no moze , ale raczej kturas powinna chociaz dawac leprze podcisnienie a na obuch efekt ten sam



Awatar użytkownika
MaxsteRR
Czarna chmura
Czarna chmura
Posty: 396
Rejestracja: śr wrz 12, 2007 22:21
Lokalizacja: FZ

Post autor: MaxsteRR » pt paź 10, 2008 15:42

bulan pisze:witam zagladalem dzisiaj do tej pompy i przelozylem lopatki ,bo byla ruznica miedzy stronami , to znaczy byly troszke poscierane, ale efektu to niedalo i w drugiej zrobilem to samo i nic hamulec dalej twardy za drugim razem i prawie niechamuje i niewiem ale zeby dwie pompy byly zle ?? no moze , ale raczej kturas powinna chociaz dawac leprze podcisnienie a na obuch efekt ten sam
W takim razie stawiam na pompe hamulcowa tak jak już na poczatku pisałem... Po prostu puszcza miedzy sekcjami.

Masz w pobliżu jakiś szrot z autami i częściami? Jeśli tak to zajedz tam i zapytaj o pompę, a jeśli będą mieli to zapytaj czy będziesz mógł oddać jeśli to nie będzie wina pompy :) Z serwem tak samo mozesz zrobić.


Obrazek

bulan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 12, 2008 21:34
Lokalizacja: lublin

Post autor: bulan » pt paź 10, 2008 18:45

prubowalem dzisiaj jeszcze , taki myk , rozpedzilem sie i na luzie trzymalem go na obrotach i zaczolem hamowac , pokazaly sie za kazdym nacisnieciem pedala, no byl twardszy ale hamulec byl , pewnie jeszcze pojade po pompe



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: Sztomel » pt paź 10, 2008 18:59

bulan nic Ci nie da wymiana pompy hamulcowej - zastanów się, przecież skoro przy zwiększonych obrotach, przy przegazówce hamulec jest sprawniejszy (jak wcześniej pisałeś) to jaki to może mieć wpływ na pompę hamulcową - żadnego - świadczy to tylko o słabym podciśnieniu podtrzymującym wspomaganie i jeśli to nie wina pompy vacum to jest to kwestia nieszczelności wężyka idącego do serwa, jest jeszcze kwestia zaworka zwrotnego, który się na tym wężyku lub przy rozgałęźniku przy serwie znajduje albo pękła membrana w serwie.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości