miękki hamulec

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mafju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 22:29
Lokalizacja: okolice Dębicy

miękki hamulec

Post autor: mafju » pn wrz 07, 2015 22:36

Witam regenerowałem tylny prawy zacisk i przy odpowietrzaniu wszystko szło niby dobrze tylko na koniec zaświeciła mi kontrolka od poziomu płynu a płynu jeszcze cos było ale prawdopodobnie się układ zapowietrzył i będe musiał do odpowietrzyć bo hamulec jest miękki nie wpada w podłoge ale troche wchodzi, hamulce działają tylko to opadanie pedału jest denerwujące. I tutaj pojawia się moje pytanie czy skoro odpowietrzałem tylko jeden zacisk to tylko jeden sie zapowietrzył chyba i wystarczy że tylko ten odpowietrze? czy wszystkie? Jaką metodą wy odpowietrzacie na zapalonym silniku czy nie?



rafcio908
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz lut 19, 2012 20:20
Lokalizacja: Goworowo [WOS]

miękki hamulec

Post autor: rafcio908 » wt wrz 08, 2015 00:11

Witam.
Jeśli podczas odpowietrzania doszło do całkowitego wypompowania płynu hamulcowego ze zbiorniczka to mógł zapowietrzyć się cały układ i trzeba powtórzyć odpowietrzanie wszystkich zacisków zaczynajac od najdalszego.
Ja zazwyczaj po wymianie zacisku odpowietrzam tylko ten jeden, az pojawi się czysty płym bez pęcherzyków powietrza, jeśli samochód posiada układ ABS wtedy odpowietrzamy na właczonym zapłonie ale nie na wlaczonym silniku, a jezeli nie ma ABS to na pusto, bez zapłonu i bez odpalania.



Awatar użytkownika
mafju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 22:29
Lokalizacja: okolice Dębicy

miękki hamulec

Post autor: mafju » wt wrz 08, 2015 20:57

Całkowicie nie wypompowało tylko się lampka ta ostrzegawcza zaświeciła a ona zapala się jak jest osiągnięty poziom minimum. Spróbuje odpowietrzyć ten zacisk i zobaczymy



Awatar użytkownika
Mengog
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: sob sty 25, 2014 19:01
Lokalizacja: J. GÓRA

miękki hamulec

Post autor: Mengog » śr wrz 09, 2015 14:22

miałem podobny problem przy zacisku ,
odpowietrzałem całość 3 razy i to nie wystarczyło dopiero podłączyłem pod maszynę i wtedy wróciło do normy


Live to Ride .... Ride to Live !

Awatar użytkownika
mafju
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 52
Rejestracja: ndz cze 17, 2012 22:29
Lokalizacja: okolice Dębicy

miękki hamulec

Post autor: mafju » pn wrz 14, 2015 19:50

zacisk odpowietrzony wszystko działa



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości