Korektor siły hamowania- parametr

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

Korektor siły hamowania- parametr

Post autor: speeder » śr mar 25, 2015 22:34

Siemanko all! Czy jakiś światły człek wytłumaczy mi czym jest parametr podawany przy korektorach siły hamowania? Tak dla przykładu korektor ate w mk3 GTI ma parametr 8/4.
Jakies tam swoje domysły mam, ale chciałem je z kimś skonfrontować


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

Awatar użytkownika
darwaz
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 982
Rejestracja: ndz paź 19, 2008 16:23
Lokalizacja: Warszawa - Ursynów
Kontakt:

Korektor siły hamowania- parametr

Post autor: darwaz » śr mar 25, 2015 23:56

Jedyne co przychodzi do głowy to redukcja ciśnienia. Połowa ciśnienia na wyjściu względem wejścia. Wiem że korektory pod tarcze i pod bębny są inne. Bębny mają mniejszą skuteczność więc ciśnienie musi być redukowane o mniejszy współczynnik niż dla tarcz.



Awatar użytkownika
speeder
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 372
Rejestracja: sob lut 12, 2005 21:02
Lokalizacja: powiedzmy Krakow:-)
Kontakt:

Re: Korektor siły hamowania- parametr

Post autor: speeder » czw mar 26, 2015 08:22

Dokładnie o tym samym myślę, tylko czemu nie jest to uproszczone 2/1 to raz, a dwa to jest cis ci obala tą teorie, bojeśli mamy kolektor np 5/25 to by znaczyło że na wyjściu jest 5 razy większe ciśnienie?:D i są jeszcze dwie sprawy, czy to jest wartość dla maksymalnego ciśnienia, czy przy każdym ciśnieniu zawsze będzie taki stosunek? Tylko jak wtedy się to ma do regulacji ciśnienia w zależności od obciążenia?

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka


moj mk3 GTI 20 jahre: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=223042&postdays=0&postorder=asc&start=0 zapraszam do oceny i komentowania :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości