Zastany tylny zacisk hamulcowy

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Zastany tylny zacisk hamulcowy

Post autor: Resterwers » pt sie 22, 2014 02:26

Witam, w moim mk4 tylny zacisk odmówił współpracy. Mianowicie kiedyś po opuszczeniu ręcznego widocznie nie odbił i został zaciśnięty. Klocki wytarły się do zera i nie mam w ogóle na nim hamulca. Zauważyłem to dopiero będąc pod samochodem... Szukałem tematu odnośnie regeneracji takiego zacisku zestawem naprawczym ale padły podobne pytania bez odpowiedzi (viewtopic.php?t=303592" onclick="window.open(this.href);return false; ). Czy ktoś mógłby mi coś doradzić? Chciałbym zreanimować obecny zacisk bo jak wiadomo używany można kupić w takim samym albo jeszcze gorszym stanie.

Ps. Widać na zacisku, że jest on w takiej pozycji jakby linka była zaciągnięta.



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Zastany tylny zacisk hamulcowy

Post autor: Michał_1977 » pt sie 22, 2014 05:54

Resterwers pisze:Czy ktoś mógłby mi coś doradzić?
Jest bardzo podobnie jak w tym temacie viewtopic.php?t=232665" onclick="window.open(this.href);return false; a nawet łatwiej,bo po wykręceniu tłoczka wyjmujesz pierścień zabezpieczający jak na fotkach i później wybijasz ten koszyczek ze środka razem z ośką od dźwigni ręcznego po jej wcześniejszym demontażu oczywiście.Mierzysz średnicę tłoczka,kupujesz zestaw naprawczy i na specjalnym smarze składasz z powrotem po wyczyszczeniu wszystkiego :bajer:


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Zastany tylny zacisk hamulcowy

Post autor: Eyk88 » pt sie 22, 2014 11:55

Sam zacisk zamontowany jest na 2 "bolcach" powinna być na nich gumka a same bolce nasmarowane i zacisk powinien móc się po nich poruszać. Mi się zapiekł jeden i hampel zaczął hałasować. Sprawdź to.



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Zastany tylny zacisk hamulcowy

Post autor: Resterwers » pt sie 22, 2014 12:46

Dzięki za podrzucenie poradnika :) Widziałem go wcześniej ale mk2 a mk4 jednak kilka lat dzieli i pomyślałem, że mogło się sporo pozmieniać.

Chciałbym zrobić wszystko za jednym razem więc zestaw naprawczy wolałbym kupić bez mierzenia żeby dwa razy nie robić sobie roboty. Czy coś takiego będzie odpowiednie?
System hamulcowy: LUCAS
Srednica [mm]: 38
Zestaw pełny

Pozdrawiam.



Resterwers
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 136
Rejestracja: wt cze 21, 2011 19:50

Zastany tylny zacisk hamulcowy

Post autor: Resterwers » ndz sie 24, 2014 01:29

Znalazłem coś takiego " onclick="window.open(this.href);return false;

Macie jakieś uwagi co do materiału? :) U mnie problem jest dokładnie ten sam (dźwignia od linki nie odbiła).
Kolega Michał_1997 pisze o smarowaniu smarem a w materiale widzę, że smarowane są tylko te dwa "bolce".
Wymieniać cały tłoczek czy wyczyścić wszystko i włożyć nowe gumki?

Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości