slabe hamulce

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Semi1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: sob sty 26, 2013 15:44
Lokalizacja: WarsawCity

slabe hamulce

Post autor: Semi1 » pt maja 23, 2014 22:11

slawko333 pisze:od zawsze mialem wrazenie ze jak puszcze auto na luz nieleci az tak bardzo swobodnie jak np zony mk4, jutro zmieniam zaciski bede widzial co to da
Dosłownie tak jak u mnie, codziennie jeżdżę wieloma autami i też mam wrażenie że tylko mój Golf na luzie szybciej zwalnia, jak zmienisz zaciski koniecznie od razu napisz czy nastąpiła poprawa :pub:


Było A6 jest Golf :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508186" onclick="window.open(this.href);return false;
Spot- https://www.youtube.com/watch?v=8ZNr4WyM4rw" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

slabe hamulce

Post autor: slawko333 » sob maja 24, 2014 18:08

problem rozwiazany :bigok:
problemem niebyly zaciski tylko jarzma i prowadnice, dzis z Michał_1977 rozkmianilismy te hamulce, problem dotyczyl u mnie praktycznie tylko lewego kola, po podniesieniu kolo dalo sie obrocic ale od razu hamowalo , ewidentnie widac bylo ze cos trzyma, wystarczylo dobrze zatelepac zaciskeim i juz puszczalo, po przyhamowaniu znow to samo, sciaglem zacisk, prowadnice noramlnie sie wysuwaja, ale juz po przykreceniu zacisku bez klockow dziwnie to sie przesuwalo, po zalozeniu klockow i dalszej obserwacji zacisku podczas naciskania hamulca widac bylo ze tloczek wysuwa sie i chowa, natomiast prowadnice staly w miejscu, jedna moze delikatnie wracala, wystarczylo zlapac za zacisk ruszyc nim dwa razy i puszczalo, jako ze mialem zaciski, jarzma tarcze klocki z corrado to od razu przelozylem, i jak reka odjal, auto ladnie sie toczy, hamulec niejest juz taki tepy, niewiem co bylo z tym jarzmem, bo te z corrada praktycznie luzy mialy takie same, standardowo jedna dziura luzna druga normalnie na wymiar bez luzow, moze tamto jarzmo troche ugiete bylo, niewiem, najwazniejsze ze leci sobie normalnie, i hamulec w koncu jest ostry



slawi75td
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 17:53

slabe hamulce

Post autor: slawi75td » ndz cze 01, 2014 13:44

Witam,ja troszeczkę w drugą stronę z tymi hamulcami,po zmianie klocków z przodu,podczas hamowania pedał hamulca pomału wpada do samego końca tak jakby były zapowietrzone albo pompa puszczała.Po odpowietrzeniu wszystkich kół mała poprawa hamulec bierze wyżej ale jak się przyciska pedał to pomału wpada do końca,przed wymianą klocków tego nie zauważyłem mało jeżdżę tym autem więcej jeździ żona ale ona mówi że tak nie było.Co może być tego przyczyną?



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

slabe hamulce

Post autor: slawko333 » ndz cze 01, 2014 16:46

moze pochwalisz sie o jakie auto ogole chodzi? jesli sama wymiana klockow to raczej wczesniej niezracales uwagi ze wpadal, jesli rzeczywiscie uklad dobrze odpowietrzony to mozliwe ze pompa puszcza na sekcjach



slawi75td
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 17:53

slabe hamulce

Post autor: slawi75td » ndz cze 01, 2014 17:08

Autko to oczywiście golfik mk2 1,6td,przed wymianą raczej było dobrze,autem jeździ żona i mówi że tak nie było.Też myślę że pompa,ale jej nie odpowietrzałem może to jest przyczyną zapowietrzona pompa.



Awatar użytkownika
slawko333
Forum Master
Forum Master
Posty: 1539
Rejestracja: ndz lip 22, 2007 09:16
Lokalizacja: leżajsk
Kontakt:

slabe hamulce

Post autor: slawko333 » ndz cze 01, 2014 17:22

pompa puszcza w srodku, a nie jest zapowietrzona



slawi75td
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz lut 23, 2014 17:53

slabe hamulce

Post autor: slawi75td » wt cze 03, 2014 21:18

Ok dzięki będę szukał pompy,ale na razie do lipca musi tak zostać do lipca dopiero wtedy wracam do domu.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości