Zacisk hamulcowy Girling 54, a połączenie z przewodem

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Zacisk hamulcowy Girling 54, a połączenie z przewodem

Post autor: mavric » pt wrz 23, 2011 14:22

Witam.
Zastanawiam się czy metalowy przewód wychodzący z zacisku widoczny na poniższych fotografiach ma jakiś wpływ na skuteczność hamowania, względem układu w którym go nie ma. Czy jest to tylko element ułatwiający montaż zacisku/elastycznego przewodu w układzie?
Doradźcie czy kombinować takie przewody miedziane i uchwyt przy następnej wymianie płynu hamulcowego.
ObrazekObrazek
fotografie zapożyczone z sieci.



mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

Zacisk hamulcowy Girling 54, a połączenie z przewodem

Post autor: mavric » ndz wrz 25, 2011 15:40

U mnie również przewód elastyczny jest wkręcony bezpośrednio w zacisk i zastanawia mnie czy ma to wpływ na "puchniecie" przewodów. Na razie po przesiadce z tarcz litych 239mm różnica jest kolosalna, ale człowiekowi z czasem mało ;)



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Zacisk hamulcowy Girling 54, a połączenie z przewodem

Post autor: jhosef » wt wrz 27, 2011 10:36

Ja się kiedyś zastanawiałem nad tym. I moze przemyślenia doprowadziły mnie do konkluzji, że ten odcinek może odpowiadać za chłodzenie płynu hamulcowego.



Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Zacisk hamulcowy Girling 54, a połączenie z przewodem

Post autor: Mac_Abra » pn sie 20, 2012 12:58

O proszę! Sam miałem długo ten problem - i niestety NIGDZIE nie mogłem się nic dowiedzieć, ludzie w sklepach zazwyczaj nawet nie wiedzieli o co mi chodzi jak tłumaczyłem o tych blaszkach z kawałkiem przewodu przykręcanych do zacisku. Najśmieszniejsze że to chyba nie ma żadnej konkretnej nazwy i prawdopodobnie nie występuje jako część zapasowa do kupienia. Choć przecież jakiś numer części producenta powinno posiadać, VW raczej by nie było sobą gdyby wszystkiego nie ponumerowało... ;)

W każdym razie ja tego nigdzie kupić nie mogłem, a w moich „nowych” hamulcach pochodzących z paska B3 ewidentnie tych elementów brakowało bo były po nich świeże ślady. W dotychczasowym setupie czegoś takiego nie miałem, przewody były wkręcone bezpośrednio w zacisk. Zastanawiam się tylko, jakie jest przeznaczenie i czy lepiej jest z tym, czy bez, bo to w końcu dodatkowy element w układzie, który teoretycznie może się popsuć, cieknąć itp... ale po coś fabryka go w końcu zamontowała.

Skończyło się tak, że trafiłem okazyjnie na szrocie takie same hamulce z tymi blaszkami i kupiłem, żeby jednak mieć kompletne.

Dajcie znać, czy ktoś już może się dowiedział co to za patent i po co mi to całe szukanie było? :helm:


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
sauber
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 14:45
Lokalizacja: OKL / OOL
Auto: Volkswagen Golf MK1 1.6 td
Seat Leon 5F ST FR 1.4 TSI

Zacisk hamulcowy Girling 54, a połączenie z przewodem

Post autor: sauber » czw lut 06, 2014 20:42

Odkopię temat.

Wie ktoś gdzie dostanę przewody do tych zacisków ? Kupiłem ABE i nie pasują, Girling`i mają inny gwint, chyba lewy..

Za pomoc wielkie dzięki.


Sprawdź mojego białego Mk1 ; ). http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=499895

Awatar użytkownika
Mac_Abra
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 305
Rejestracja: ndz mar 04, 2007 16:12
Lokalizacja: Otwock - WOT
Kontakt:

Re: Zacisk hamulcowy Girling 54, a połączenie z przewodem

Post autor: Mac_Abra » wt mar 18, 2014 02:57

sauber pisze:Wie ktoś gdzie dostanę przewody do tych zacisków ? Kupiłem ABE i nie pasują, Girling`i mają inny gwint, chyba lewy..
Dziwne, nie powinieneś mieć żadnego problemu… gwint jest normalny, tzn z tego co pamiętam, to standardowa dziesiątka - M10 (zresztą u mnie identycznie jak przy odpowietrznikach, co bardzo lubię w tych hamulcach bo są dzięki temu duże, solidne i nie ukręcają się). Ja też nie wiedziałem, jakie dokładnie mam kupić, bo heble mam od Passata ale ponieważ potrzebowałem od ręki to w sklepie wyjęli całe pudło i sobie dobrałem na oko. Co jest ważne, to rodzaj końcówek - w moim przypadku np. potrzebowałem przewód który po obydwu stronach jest zakończony gwintowanym „gniazdem” - ale jeśli u Ciebie np. przewód wkręcasz w zacisk, to potrzebujesz mieć na przewodzie z jednej strony wystający gwint a nie gniazdo. Od strony karoserii pewnie masz rurkę miedzianą, więc na przewodzie w tym miejscu będzie pewnie końcówka z gniazdem.

Nie ma mowy o żadnych wynalazkach typu lewy gwint itp. - wszystko musi pasować. Zwróć jeszcze tylko uwagę na długość samego gwintu, bo ja dobrałem dwa różne przewody ale podobnej długości (nie było kompletu) i potem się okazało, że jeden miał te gniazda głębsze i po wkręceniu końcówek przewodów miedzianych stożek z nie dochodził do końca co oczywiście powodowało niestety poważny wyciek :(

Najlepiej zmierz sobie długość obecnych przewodów, nawet jeśli nie są zdemontowane, to możesz przyłożyć np, sznurek i mniej więcej zdejmiesz miarę, nie musisz być dokladny co do centymetra. Ważne, żeby nie były zbyt krótkie, bo mogą się za szybko zużywać podczas np. kręcenia kołami, więc raczej lepiej kupić o kilka cm dłuższe niż krótsze. Ale bez przesady ;)

Powodzenia!


Obrazek
Operejszyn Golf II 1.3 NZ -> 3F "GT" in progresss

Awatar użytkownika
sauber
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 259
Rejestracja: pn kwie 02, 2012 14:45
Lokalizacja: OKL / OOL
Auto: Volkswagen Golf MK1 1.6 td
Seat Leon 5F ST FR 1.4 TSI

Zacisk hamulcowy Girling 54, a połączenie z przewodem

Post autor: sauber » śr mar 19, 2014 11:01

Już dorwałem przewód. W IC mieli co szukać ;) No i jest tu lewy gwint :)


Sprawdź mojego białego Mk1 ; ). http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=86&t=499895

ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości