Czujnik zużycia klocków hamulcowych - Pytanie.

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

future
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: sob lis 23, 2013 00:28

Czujnik zużycia klocków hamulcowych - Pytanie.

Post autor: future » wt gru 31, 2013 11:33

Witam, myślę że dział jest odpowiedni. Mam problem w moim Golfie. Mianowicie tarcze i klocki wymagały wymiany. Więc zakupiłem po długim zastanowieniu komplet ATM Mikoda (przód+tył - klocki+tarcze GT). Już przy kupnie był problem z klockami na przód. Mieli dwa rodzaje klocków z jednym czujnikiem lub z dwoma, czujniki się różniły od siebie (męski/żeński). Fachman wyszedł ze mną przed siedzibę firmy w celu sprawdzenia który będzie odpowiedni. Zapewniał mnie, że jeśli czujnik jest jeden to z pewnością po lewej stronie z przodu. Tak więc w celu sprawdzenia zrzuciłem expresem koło i tu pojawił się problem bo czujnika brak. Zdziwiony Fachman mówi, że może jest jednak po prawej, już bez zrzucania koła spojrzeliśmy na prawą stronę i tam również brak jakichkolwiek przewodów wychodzących z klocków. Stwierdzenie, że klocki nie posiadają czujnika, no ok, poprzedni właściciel założył bez czujnika. Koniec końców wziąłem ten z dwoma czujnikami w razie gdyby były dwa kable, a jak będzie jeden z inną wtyczką to poradził mi, że odetnę to wtyczkę i po prostu wstawię/wlutuje tamtą i po problemie. Wszystko ładnie pięknie tyle tylko, że w nadkolu nie ma żadnego kabla do którego można by podłączyć kabel z któregokolwiek klocka. I tu pojawia się pytanie czy jest możliwość odcięcia takowych przewodów w samochodzie lub ich schowania gdzieś w taki sposób żeby koło zegarów żadna kontrolka nie wskazywała błędów czujnika oczywiście przez poprzedniego właściciela??? Nie mówię o przewodów z klocków tylko tych do których się je podpina.

Pomóżcie, Pozdrawiam



Awatar użytkownika
przeziom
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 197
Rejestracja: pt lis 25, 2011 09:39
Lokalizacja: Kielce

Czujnik zużycia klocków hamulcowych - Pytanie.

Post autor: przeziom » wt gru 31, 2013 12:00

Jest. Wystarczy taki przewód zmostkować.
Poszukaj schematu na Etce którędy ten przewód powinien iść, znajdzie się :)


---
facebook.com/*#cenzura#*

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Czujnik zużycia klocków hamulcowych - Pytanie.

Post autor: Shmatan » wt gru 31, 2013 14:30

Po prostu Twój samochód nie był wyposażony w kontrolę zużycia klocków hamulcowych. Po przekręceniu kluczyka pojawia się i znika odpowiednia kontrolka?

Ponadto zmień mechanika - czujnik zawsze jest po lewej stronie i nigdy nie ma dwóch czujników



szymin89
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 242
Rejestracja: sob cze 12, 2010 08:21
Lokalizacja: Augustów/Berlin

Czujnik zużycia klocków hamulcowych - Pytanie.

Post autor: szymin89 » wt gru 31, 2013 20:07

To prawda czujnik powinien byc po lewej stronie, wtyczka przytwierdzona do blachy a ta do amortyzatora. Przewod jest zespolony z przewodem do ABS. Jezeli jest inaczej to czujnika brak.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości