Pedał w podłoge :(

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

03iverson91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw lis 25, 2010 23:18
Lokalizacja: Wrocław

Pedał w podłoge :(

Post autor: 03iverson91 » śr wrz 25, 2013 21:13

Wiem temat wałkowany miliony razy czytałem wiele jednak większość z wymienionych problemów nijak sie ma do mojego nic mi nie pasuje. Jechałem wczoraj pedał wpadł w podłogę i auto nie hamuje jak napompuje pedał to robi sie twardszy ale nie skutkuje to wcale lepszym hamowaniem. Tarcze z przodu 11mm grubości klocki też ok, bebny i szczeki tez chyba nie najgorsze okladziny szczęk mają z 4-5m. Wszędzie raczej sucho po za delikatnym poceniu na kolektorze sily hamowania i cylinderku z tyłu na bębnie. Jestem w stanie wymienic szczeki bebny i klocki z przodu oraz wymienić plyn i ten cylinderek bo chcialem ogarnać mimo wszystko hamulce przed zima ale nie wiem czy to cos da :( gdzie można szukać jeszcze przyczyn ??



Gnolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: śr sty 27, 2010 18:40
Lokalizacja: Uk

Pedał w podłoge :(

Post autor: Gnolf » śr wrz 25, 2013 21:54

pompa, serwo,szczelnosc na serwie,szczegolowo szczelnosc ukladu,stan elastycznych przewodow ,czyli wszystko,ale na poczatku sprobuj to odpowietrzyc



03iverson91
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 84
Rejestracja: czw lis 25, 2010 23:18
Lokalizacja: Wrocław

Pedał w podłoge :(

Post autor: 03iverson91 » wt paź 01, 2013 20:59

Temat do zamknięcia na korektorze sily hamownia nieszczlność i wypłynał cały płyn



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Re: Pedał w podłoge :(

Post autor: vp-tdi » sob paź 12, 2013 06:54

03iverson91 pisze:Temat do zamknięcia na korektorze sily hamownia nieszczlność i wypłynał cały płyn
z tymy korektorami to tak jest ,dziwne ze w mk2 tego nie bylo a tez hamowalo


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Pedał w podłoge :(

Post autor: golfik88 » sob lis 02, 2013 20:42

Podepnę się pod temat aby nowego nie zakładać.
Auto z ABS-em, lecz nie działa bo 3 czujniki walnięte :helm:

Wczoraj jadąc w trasie podczas hamowania przed światłami nagle pedał wpadł w podłogę, ręczny do góry, prędkość nie duża to wyhamowałem.
Ruszam dalej kolejna próba i znowu poszedł głęboko, więc zobaczyłem co się stanie jak przed mocnym hamowaniem pod pompuję trochę na pedale no i wtedy lepiej już hamował.
Wcześniej już tak pomału wyczuwalne było hamowanie dopiero bliżej podłogi a teraz taki klops.

Na czym się skupić?? Dodam, że do tej pory jak silnik był wyłączony to pedał robił się twardy i dopiero odpuszczał po odpaleniu (tak jak powinno być).
Teraz jest tak, że zrobi się twardszy ale tak jakby "przepuszcza" bo da się trochę wcisnąć.
Kolejnym dziwnym zjawiskiem jest to, że podczas wciskania pedału hamulca przy włączonym silniku na postoju odczuwalne są wibrację/zmieniające się obroty silnika. Nie są jakieś mocne, ponieważ nie widać tego na obrotomierzu. Tak jakby coś z podciśnieniem.

Podsumowując, żeby na prawdę hamowanie było ekstra, potrzeba pod pompować pedałem hamulca.



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Pedał w podłoge :(

Post autor: vp-tdi » ndz lis 03, 2013 13:05

plyn ci nie wylecial?


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Re: Pedał w podłoge :(

Post autor: golfik88 » ndz lis 03, 2013 19:10

vp-tdi pisze:plyn ci nie wylecial?
Właśnie nie, pierwsze co sprawdziłem to czy jest. Stan się nie zmienia.
Zmieniłem wcześniej jakiś dłuższy czas temu zaworek zwrotny od serwa do kolektora bo myślałem, że może on puszcza i dlatego tak silnik trochę faluje ale nic to nie zmieniło.



Awatar użytkownika
vp-tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: pt paź 11, 2013 15:15
Lokalizacja: mazowieckie ,gostynin ,gąbin

Pedał w podłoge :(

Post autor: vp-tdi » ndz lis 03, 2013 23:22

to moze gumki w pompie padly albo serwo.


sprzedam na czesci VW golf II 1.3mh 5d 88r i VW golf III 1.9D 1y tanio.

Gnolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: śr sty 27, 2010 18:40
Lokalizacja: Uk

Pedał w podłoge :(

Post autor: Gnolf » wt lis 05, 2013 00:19

sprobuj na wlaczonym motorze wcisnac pedal hamulca i trzymaj wcisniety mocno,zaobserwoj czy ci nie wjezdza pomalu w podloge,gdyby tak bylo,to pompa puszcza na sekcjach ,jesli nie to przynajmniej wykluczasz pompe



Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Pedał w podłoge :(

Post autor: golfik88 » wt lis 05, 2013 12:04

Miałem to właśnie napisać. Zrobiłem próbę, jak stoję na światłach i trzymam wcisnięty pedał hamulca to niestety wciska się delikatnie do spodu :/
Spytałem mechanika, mówi żeby spróbować odpowietrzyc najpierw.



Gnolf
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: śr sty 27, 2010 18:40
Lokalizacja: Uk

Pedał w podłoge :(

Post autor: Gnolf » śr lis 06, 2013 19:03

to objaw nieszczelnosci pompy,odpowietrzanie nic nie da



Awatar użytkownika
golfik88
...
...
Posty: 714
Rejestracja: pt maja 18, 2007 14:48
Lokalizacja: Siedlce
Kontakt:

Pedał w podłoge :(

Post autor: golfik88 » pn gru 09, 2013 09:31

Póki co temat rozwiązany.
W sobotę wymieniłem cały płyn hamulcowy w Variacie, bo stary kolorem przypominał "starą zieloną herbatę".
Przy okazji, jako że było to robione metodą na podciśnienie to ładnie odpowietrzył się cały układ :).
Przyczyną takiego zachowania pedału mógł być również jakiś syfek w układzie, ponieważ w prawym przednim kole po wykręceniu całkiem odpowietrznika nie leciał w ogóle płyn :goof:
Podsumowując, godzinka pompowania ręczną pompką i wymiana płynu polepszyło hamulce bez dwóch zdań. Teraz skok pedału do momentu hamowania to jest jakieś 5-6 cm i koła są blokowane :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości