Gdzie ucieka płyn hamulcowy?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Michal875
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 13:24
Lokalizacja: Nysa/Opole

Gdzie ucieka płyn hamulcowy?

Post autor: Michal875 » ndz kwie 21, 2013 20:41

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na tym forum. Opiszę swój przypadek. Golf III 1,9TDi GT silnik 1Z. Jakiś czas temu wymieniłem klocki, szczęki i płyn hamulcowy, układ odpowietrzyłem. Od tamtego czasu zaczęły dziać się dziwne rzeczy, pedał jest miększy niż przed tymi wymianami i bierze niżej, ale hamulce są ostre w miare. Ale w zbiorniczku płynu hamulcowego po dolaniu płynu bardzo szybko spada jego poziom do wężyka przelewu pompy sprzęgła (mam sprzęgło hydrauliczne). I zawsze po dolaniu płyn spada do tego poziomu, a kiedys w zbiorniczku było o wiele więcej płynu. Zaznaczam że nie widać żadnych wycieków przy samych hamulcach, przewodach czy od pompy sprzęgła i wysprzęglika. Sprzęgło działa prawidłowo, więc gdzie się podziewa płyn? Proszę o pomoc i radę.



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

Gdzie ucieka płyn hamulcowy?

Post autor: muszkatobiasz » ndz kwie 21, 2013 20:50

jeśli ucieka do poziomu wężyka od sprzęgła to jest tylko związane z układem hydraulicznym sprzęgła sprawdź czy pod skrzynią na łączeniu z silnikiem nie jest mokre !



Awatar użytkownika
vwer2
Sprzedawca
Sprzedawca
Posty: 228
Rejestracja: pt lis 21, 2008 12:12
Lokalizacja: *Dolny Śląsk - Wrocław*
Kontakt:

Gdzie ucieka płyn hamulcowy?

Post autor: vwer2 » czw kwie 25, 2013 09:43

Zobacz czy z tyłu nie masz mokrych kół od środka .


TECH-AUTO MECHANIKA POJAZDOWA ELEKTRONIKA . WULKANIZACJA Komputerowe wyważanie kół. VAG WROCŁAW
tel. 694 379 076
Części z demontażu Golf 4 Octavia Polo 9 N

Michal875
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 13:24
Lokalizacja: Nysa/Opole

Gdzie ucieka płyn hamulcowy?

Post autor: Michal875 » śr maja 01, 2013 17:01

Rzeczywiście na łączeniu skrzyni biegów i silnika było mokro i były krople prawdopodobnie właśnie tego płynu hamulcowego. Odpowietrzyłem wysprzęglik sprzęgła a potem układ hamulcowy przy wszystkich 4 kołach. Teraz mam poziom płynu hamulcowego prawidłowy, a pedał hamulca jest twardy i bierze wysoko. Więc jest dobrze :) napewno błędem przy wcześniejszym odpowietrzaniu hamulców było pominięcie odpowietrzania wysprzęglika sprzęgła.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości