Blokujący się zacisk z przodu

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Blokujący się zacisk z przodu

Post autor: olej_87 » sob mar 09, 2013 13:31

Witam mam taki problem od pewnego czasu zauważyłem, że przedni prawy zacisk blokuje się mianowicie trzyma koło. Sytułacja jest o tyle nieciekawa, że przy wiekszej predkości ok 120 auto wpada w delikatne wibracje przy hamowaniu. Więc ściągłem koło wyciągłem zacisk przeczyściłem prowadnice nasmarowałem popukałem w zacisk młotkiem i jakiś czas było okej po czym problem się ponownie pojawił. Zauważyłem również, że guma osłaniająca tłoczek jest przecięta z jednej strony. Chciałbym to naprawić jakimś zestawem naprawczym tyle że nie wiem w jaki sposób rozebrać zacisk jak zablokować wężyk żeby płyn nie wyleciał i jka go rozkręcić żeby założyc ta gumę. Fajnie by było jak by była jakaś foto porada, Szukałem ale wszystkie są o tylnych zaciskach. Pozdrawiam.


Auto to Golf V 1.9 2004r 5D Silnik BKC



Awatar użytkownika
J.B.S.
Forum Master
Forum Master
Posty: 1819
Rejestracja: sob mar 22, 2008 19:08
Lokalizacja: Radom

Blokujący się zacisk z przodu

Post autor: J.B.S. » sob mar 09, 2013 18:39

Jesli chodzi o wymiane gumki to tak jak w tylnych zaciskach z ta różnice że tłoczka z przodu sie nie wkreca.Poprostu go wciskasz .
jesli chodzi o plyn czyli jego wyciek to poprostu wystarczy wcisnac delikatnie hamulec i płyn nie bedzie uciekał.
A tłoczek po zdjeciu zacisku poprostu wypchnij pedałem hamulca.



olej_87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 88
Rejestracja: pt kwie 06, 2007 14:01
Lokalizacja: Zgierz
Kontakt:

Blokujący się zacisk z przodu

Post autor: olej_87 » sob mar 09, 2013 22:02

a pozniej normalnie da siego wcisnąc jakims sprzetem do tego stworzonym. Wielkie dzieki za pomoc i dobre rady. Zacnie:)



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14128
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

Blokujący się zacisk z przodu

Post autor: Michał_1977 » ndz mar 10, 2013 07:57

olej_87 pisze:guma osłaniająca tłoczek jest przecięta z jednej strony
Masz odpowiedź.Wilgoć dostała się na tłoczek i ten zaczął korodować.Dodatkowo piasek także mógł zatrzeć tłoczek w zacisku.
Zdemontować,rozebrać,wyczyścić,przesmarować pastą do zacisków,złożyć z nowymi uszczelkami.
Jeżeli w tłoczku będą wżery,należy go wymienić.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Blokujący się zacisk z przodu

Post autor: jhosef » wt mar 12, 2013 12:12

Patrząc na cenę zacisków używanych to ja pewnie kupiłbym drugi, sprawny...

Przy demontażu zaciśnij czymś wężyk aby nie ciekł płyn. Po wszystkim oczywiście odpowietrzenie a najlepiej wymiana całego płynu z rozpędu jak dawno nie był wymieniany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości