[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jakie tarcze i klocki hamulcowe polecasz? (1 głos - klocki, 1 głos - tarcze)

Brembo (tarcza)
7
5%
Mikoda (tarcza)
3
2%
ATE (tarcza)
30
22%
Textar (tarcza)
6
4%
Bosch (tarcza)
4
3%
Zimmermann (tarcza)
8
6%
TRW (tarcza)
14
10%
Ferodo (klocki)
6
4%
ATE (klocki)
27
19%
Bosch (klocki)
3
2%
Zimmermann (klocki)
5
4%
TRW (klocki)
14
10%
Textar (klocki)
8
6%
Inne... (napiszę w temacie)
4
3%
 
Liczba głosów: 139

Awatar użytkownika
Paviarotti
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3931
Rejestracja: wt paź 18, 2011 22:39
Lokalizacja: Jędrzejów

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Paviarotti » ndz lis 11, 2012 23:17

Do 312mm trzeba 16 cali niestety :-(


Obrazek

mavric
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 285
Rejestracja: pt lut 13, 2009 19:38
Lokalizacja: Zabrze

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: mavric » pn lis 12, 2012 00:11

steniu4, pochwal się jakich dokładnie klocków używałeś w zestawie z Mikodą w wersji GT. Osobiście jerzdze na zestawie mikoda GT z klockami textara. Co do tarcz nie mam zastrzeżeń jeżeli chodzi o tendencje do wichrowania bo nie jedno ze mną przeżyły i jak na razie są proste :) natomiast zastanawia mnie jedno, po około 15 miesiącach jazdy na zestawie przednie tarcze wykazują sporo zużycie - prawie zniknęły ślady nacięć. Dokładnie obadam stan tarcz i klocków przy przekładce kół, ale na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło że klocki textara są za twarde do mikody. I zastanawiam się jakie klocki założyć w kolejnym rzucie by nie zjadały tak mocno tarczy.



Awatar użytkownika
hutnik
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: pn sty 11, 2010 22:13
Lokalizacja: Kraków

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: hutnik » pt lis 16, 2012 19:45

ja do swojego varianta wrzuciłem jakieś 3 tyś km temu tarcze na przód ATE 280mm i klocki ATE i jak narazie jestem bardzo zadowolony, zero pisków i z karzdym hamowaniem czuje że jest coraz lepiej. cały zastaw 460 zł. polecam ATE


Jeżdżę też VW Sharan 1.9TDI PD 130KM ASZ rocznik 2005

wywrotka7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 24, 2012 19:52

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: wywrotka7 » sob lis 24, 2012 20:16

OSTRZEGAM PRZED TARCZAMI HAMULCOWYMI FIRMY TRW.
W warsztacie mechaniki pojazdowej (pełne moje wieloletnie zaufanie) zleciłem naprawę układu hamulcowego w moim E46 ( kpl. - klocki, tarcze, ręczny). Zaproponowano mi m.in. tarcze hamulcowe firmy TRW, zgodziłem się i tu niestety się przejechałem. Pierwsze kilkaset kilometrów po naprawie zrobiłem praktycznie po mieście i niezbyt dalekich trasach, wszystko było O.K. Pierwsze niepokojące objawy zauważyłem natomiast podczas jazdy na autostradzie. Zawsze przy jazdach na większych prędkościach- tzn. powyżej ok.130km/h PODCZAS HAMOWANIA czułem wyraźne, niepokojące drgania koła kierownicy. Przy mniejszych prędkościach zjawisko to nie występowało. Opisane wyżej drgania były na tyle niepokojące (przejechałem tak ok. 3000 km), że zdecydowałem się jeszcze raz wymienić tarcze hamulcowe, a te felerne ( od TRW) po prostu reklamować. Za te następne zapłaciłem nieco więcej (inna firma), ale mam teraz spokój, kierownica już mi nie drży. Teraz najciekawsza część historii: MOJA REKLAMACJA NIE ZOSTALA UZNANA! W piśmie, jakie otrzymałem od dystrybutora części AD Polska Aftermarket Sp.z o.o. Filia w Bydgoszczy napisano: Bicie tarcz w tolerancji producenta.
Ja w przyszłości do wszystkich wyrobów TRW będę podchodził z bardzo dużym dystansem, tym bardziej, że po przeczytaniu opinii na zagranicznych forach internetowych (szkoda, że tak późno), dowiedziałem się, że jest to - jak niektórzy określają- jedna z firm: NO NAME MARKEN.
Sata pisze:Postanowiłem kontynuować archiwalny temat z uwagi na często pojawiające się pytania dot. wyboru klocków lub tarcz: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=233469" onclick="window.open(this.href);return false;
A więc z twojego doświadczenia jaki będzie najlepszy zestaw klocków oraz tarcz hamulcowych? (w ankiecie można oddać 1 głos na klocki i 1 na tarcze).
Dyskusja na temat mile widziana - zapewne nie jeden skorzysta :wink:
Pozdrawiam



przemekk800
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 12, 2010 11:03
Lokalizacja: Bolesławiec

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: przemekk800 » ndz lis 25, 2012 22:58

witam was
potrzebuje pomocy w wyborze tarcz znalazłem cos takiego http://allegro.pl/brembo-tarcze-klocki- ... 56899.html" onclick="window.open(this.href);return false; oraz http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki- ... 76413.html" onclick="window.open(this.href);return false; który zestaw jest lepszy według was? jezeli zaden to dajcie jakiś inny zestaw a chodzi o zestaw do golfa 4 1.9 tdi 110ps.



Awatar użytkownika
speckom
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: pn gru 14, 2009 19:35
Lokalizacja: Ferrara Włochy
Kontakt:

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: speckom » pn lis 26, 2012 15:05

przemekk800 pisze:witam was
potrzebuje pomocy w wyborze tarcz znalazłem cos takiego http://allegro.pl/brembo-tarcze-klocki- ... 56899.html" onclick="window.open(this.href);return false; oraz http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki- ... 76413.html" onclick="window.open(this.href);return false; który zestaw jest lepszy według was? jezeli zaden to dajcie jakiś inny zestaw a chodzi o zestaw do golfa 4 1.9 tdi 110ps.
za drogo,szkoda kasy . kup jakis zamiennik. w 110km tego nie wykozystasz. kolega ma zwykle najtansze ma po modach 160km juz w asv i wystarczaja mu.


nie ma mnie

Awatar użytkownika
speckom
Forum Master
Forum Master
Posty: 1129
Rejestracja: pn gru 14, 2009 19:35
Lokalizacja: Ferrara Włochy
Kontakt:

Re: [Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: speckom » pn lis 26, 2012 15:07

speckom pisze:
przemekk800 pisze:witam was
potrzebuje pomocy w wyborze tarcz znalazłem cos takiego http://allegro.pl/brembo-tarcze-klocki- ... 56899.html" onclick="window.open(this.href);return false; oraz http://allegro.pl/tarcze-brembo-klocki- ... 76413.html" onclick="window.open(this.href);return false; który zestaw jest lepszy według was? jezeli zaden to dajcie jakiś inny zestaw a chodzi o zestaw do golfa 4 1.9 tdi 110ps.
za drogo,szkoda kasy . kup jakis zamiennik. w 110km tego nie wykozystasz. kolega ma zwykle najtansze ma po modach 160km juz w asv i wystarczaja mu.
lepiej kup takie

http://allegro.pl/tarcze-kl-przod-ibiza ... 79664.html


nie ma mnie

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: Qto » pn lis 26, 2012 15:30

przemekk800, poczytaj temat to będziesz wiedział co wybrać

speckom, nie piszemy posta pod postem...a tarcze do których link dałeś mają 256mm :bajer:



przemekk800
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 12, 2010 11:03
Lokalizacja: Bolesławiec

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: przemekk800 » pn lis 26, 2012 20:07

te tarcze to mi pokazałeś to nawet nie słyszałem o takiej firmie.(cenowo tanio) poprostu chciałem wyłozyc kase nawet troche lepiej ale zebym miał spokuj na dłuszy czas sami rozumiecie ja jezdze dosc duzo i potrzebuje miec hamulce sprawne w 1000%. a co do tematu to czytałem od poczatku i szczerze to nie wiem jakie wybrac niby mikoda sa dobre ale boje sie zeby za szybo sie nie powyginały albo cos w tym stylu. doracie mi cos dajcie jakis link.



Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: daniel.wwe » pn lis 26, 2012 20:35

Chcesz miec dobre hamulce to nie kupuj wynalazkow (takich jak w linku wyzej). Tarcz Brembo nigdy nie uzywalem, rozne opinie o nich kraza... Kup ATE i bedziesz zadowolony. Ja od zawsze jak wymieniam tarcze to tylko tej firmy i jeszcze nigdy mnie nie zawiodly. Dwa miesiace temu wymienilem u siebie komplet przod+tyl i hamulce zyleta. Tarcze ATE na przod dostaniesz za ok 150zl szt wiec tragedii nie ma


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

przemekk800
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 12, 2010 11:03
Lokalizacja: Bolesławiec

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: przemekk800 » pn lis 26, 2012 20:53

własnie o tarczach ate róznie sie tutaj wypowiadają. moze jezdził ktoś na brembo z tego co wim to sa jedne z lepszych tarcz jakie znam. daniel19843 masz racje co do wynalazków tez wole dołozyc troche kasy i kupic cos sprawdzonego:)



deskjet
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 553
Rejestracja: czw sie 25, 2011 20:37
Auto: Golf IV
Silnik: ALH+

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: deskjet » pn lis 26, 2012 21:31

Ojciec kiedys do paska kupil tarcze Brembo i nigdy wiecej.. pokrzywily sie, no i normalka reklamacji nie uznano... z boschem problemu nie bylo, do dzis na nich smiga. Ja jak kupowalem do swojego to tarcz Brembo wcale nie bralem pod uwage.. wybor padl na ATE i jest git, zadnych bic, hamulce bdb. Nie nalezy tez mylic tych tarcz Brembo z tymi wyczynowymi bo jedne i drugie nie maja ze soba nic wspolnego.


ALH + 205 + CHIP 140KM/318Nm :bigok:

monopolowy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: pt gru 12, 2008 00:20
Lokalizacja: Warszawa

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: monopolowy » pn lis 26, 2012 21:44

Kiedyś brałem tylko Brembo i było ok, ale opinia kolegi który zajmuje się sprzedażą części jest taka że coś się z Brembo "zepsuło" i zniżkują na jakości (tak jak i LUK). Teraz jeżdżę na ATE


Moja golfina:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=367797

przemekk800
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pt lut 12, 2010 11:03
Lokalizacja: Bolesławiec

[Ankieta] Jakie tarcze oraz klocki hamulcowe polecasz?!

Post autor: przemekk800 » pn lis 26, 2012 23:59

teraz to nie wiem co mam powiedziec patrzyłem na te tarcze i cenowo wychodzi gorzej niz te brembo rónica na całym zestawie około 250zł :goof: to chyba dosc duzo musze znaleść jakieś posrednei rozwiązanie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Układ Hamulcowy”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości